Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


princesse
princesse 18.01.2017 v 15:40

Hledám trilogii nebo možná pentalogii ze severu, název byl ženské jméno. Děj se odehrával ve vesnici a okolí kde hlavní hrdinka se svou rodinou žila. Bohužel si na nic víc nemůžu vzpomenout, snad i vím jak vypadaly obálky knih, jen barevné zelená, hnědá, ... žádné obrázky. Vydání odhaduji tak na 70. léta 20. století.

Text příspěvku byl upraven 18.01.17 v 15:48

mariva
princesse
princesse 18.01.2017 v 15:58

Děkujuuuu. Super. Tak to je ono. Moc díky.

jarkaaz
jarkaaz 18.01.2017 v 17:30

prosím kdo by mohl poskytnout CD v angličtině pro Three men in the boat. Knihu mám, ale na CD se mi povedlo nešťastnou náhodou zničit. děkuji moc (samozřejmě zaplatím :-)

Leiah
Leiah 18.01.2017 v 17:37

Nevíte prosím někdo, jestli a kdy má vyjít česky kniha Cassandry Clare Lady Midnight?

dexterman
dexterman 18.01.2017 v 18:43

Nevlastni někdo z vás tu nověji vydanou knihu další případy sherlocka holmese? všude narážím jen na vydání první z roku 1983


lucule0819
lucule0819 19.01.2017 v 19:08

Dobrý den,hledám jednu knížku,kterou jsem jako malá četla. Bylo to o holce,která toužila mít svého koně a hledala toho pravého. Našla inzerát na černého koně. Jeho majitelka měla rakovinu a dohodli se,že se ona dívka s koníkem nejdřív seznámí. No na konci knížky majitelka koníka umře při sledování tréninku...
Neznáte náhodou někdo tuhle knížku? Už dlouho nad ní přemýšlím a nemůžu si vzpomenout na název. Děkuji!

Nat1
Nat1 19.01.2017 v 20:19

Dobrý den, zkuste se když tady nepochodite zeptat ve skupině na FB ,, co čteme" je tam přes 20.000 lidi mohli by poradit.

Marthas
Marthas 20.01.2017 v 00:36

To lucule0819: Ten děj mi připomněl nějakou knížku z těch, co jsem četla sama, ale bohužel si též nedokážu vybavit název knihy či autora. Zkusila jsi už štítky koně?
Pochybuju, že by to byla tahle http://www.databazeknih.cz/knihy/promeny-59938 anebo něco od Christiane Gohl.
Sama jsem jich četla dost ale jako malá a už si je nepamatuju:-(

lucule0819
lucule0819 20.01.2017 v 12:59

To Marthas: Ano!! To je ona!! Děkuju Vám mnohokrát,už jsem zkoušela hledat uplně všude,díky díky díky!!

Katerina.Gabrie
Katerina.Gabrie 20.01.2017 v 14:00

pochodvestinu
urco jsem to cetla taky, a ja myslim, jestli to nebyla nejaka Foglarovka. Jista si ale nejsem.

Marthas
Marthas 20.01.2017 v 16:04

To lucule0819: Není zač, pokud je to opravdu ona, tak jsem ráda, že jsem pomohla.-)) Není zač. M

makropulec
makropulec 21.01.2017 v 12:40

Dobrý den, hledám název i autora knihy přibližně z 50 let. Jedná se o dětskou knížku, bohatě ilustrovanou. Jediné, co si pamatuji je jedna básnička.
Vlasta Černá, v samém plese, jedničky si domů nese.....je tam namalovaná baculatá holčička v krátkých šatičkách....pak s tím vysvědčením spadne do nějaké studánky....byla to knížka mojí maminky, ale po smrti babičky 1986 ji strýc se všemi ostatními knihami vyhodil do kontejneru. Moc bych si přála tu knihu najít , děkuji

Buchta$$
Buchta$$ 23.01.2017 v 15:52

hledám 2 knihy z iBooks storu

1) sample - dětská ilustrovaná knížka o nějakém malém králíkovi, který navštíví výstavu jacksona pollocka a doma počmáře celej pokoj
2) kniha o ženě, která se vrací zpět do domu, kde vyrůstala a hlavním prvek je tam zahrada ona začíná vzpomínat na svoje dětství a tak

Mefinka
Mefinka 24.01.2017 v 08:00

Dobré ráno,
pátrám po knize, o které toho moc nevím, ale třeba na to někdo přijde. :-) Nečetla jsem ji, nepamatuju si ani název, ani autora, jen že má modrý přebal a vyšla v nedávné době (maximálně čtyři roky nazpátek). Je o nějaké holčičce (ale není to kniha pro děti) a má jedinečnou atmosféru. Matně si vybavuju modrý obal, který trochu připomínal knihy Jojo Moyes, ale v seznamu jejích knih jsem tento titul nenašla. Moc prosím o pomoc. :-)

Mefinka
Mefinka 24.01.2017 v 10:15

Tak už jsem ji objevila. :-) Ztráty a nálezy od Brooke Davis.

d.aninka
d.aninka 26.01.2017 v 15:01

Zdravím všechny, mám takovou prosbu. Hledám jednu knihu, u které jsem zapomněla název a bohužel i autora. Vím, že se jedná o sci-fi (částečně i fantasy) knihu. Příběh se odehrává v budoucnosti, kde vznikla společnost. Tuto společnost "ovládá" počítačový program. Tento program vybírá vhodné životní partnery. V příběhu je hlavní hrdinkou dívka, která má dobrého kamaráda a tuší, že ji počítač přidělí jeho. To se nestane a přidělí ji někoho jiného. Nejspíš chyba počítače.
To je vše, co vím.
Kdyby jste měl někdo nějaký tip, tak prosím napište. Předem díky za odpověď.

Rezolut
Rezolut 29.01.2017 v 21:04

Zdravím, nehľadám síce nič konkrétne, ale chcel by som poradiť nejakú dobrú japonskú literatúru. Ďakujem.

Marthas
Marthas 29.01.2017 v 21:28

d.aninka: A co tohle http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/matched-dokonaly-par-111739? V Čj KK na slovensku Ikar...
Nečetla jsem ale hned mi to to evokovalo.

Marthas

Koka
Koka 29.01.2017 v 23:28

Rezolut, podívejte se pro inspiraci do tohoto užitečného seznamu:
http://www.databazeknih.cz/seznamy/japonsko-japonstina-japonska-kultura-japonska-dila-256

Leiah
Leiah 30.01.2017 v 12:48

Chtěla bych poprosit o pomoc. Jako dítě jsem četla knížku o dětech, jejichž tatínek byl vynálezce, který vynalezl zmenšovací nápoj. Nedopatřením se ho napili a zmenšili se. Pak se ztratili na louce, nebo v zahradě, která jim připadala, jako les, a jak se snažili dostat zpátky domů, prožívali různá dobrodružství. Ohrožoval je tam např. pavouk… Neví, prosím, někdo, co to mohlo být za knížku?

d.aninka
d.aninka 30.01.2017 v 13:55

Marthas: Díky moc. To je ona!!! Super! Hledala jsem ji tak dlouho. Díky.

Marthas
Marthas 30.01.2017 v 14:05

To d.aninka: Není zač, jak jistě víš, je to série tří knih.-) Ráda jsem pomohla.-)))
Samotnou mne překvapuje, že se mi název nakonec vybavil, ten popis mi totiž něco říkal a říkala jsem si, že by byl docela trapas, kdybych skončila tak, že bych si nevzpomněla a nenašla to. Díky za paměťové cvičení.-))

Rezolut
Rezolut 01.02.2017 v 10:01

Koka: Výborný zoznam, ďakujem! :)

isča
isča 04.02.2017 v 21:34

DObrý den, hledám knihu, kterou jsem kdysi četla jako malá. Děj je v pravěku, kdy šamanka kmene najde malé dítě, holčičku, a dá ji znamení šavlozubého tygra. Když bude dospělá, ptovede něco, co ji vykáže k kmene. Nic víc ke knize si už nepamatuji. Prosím o pomoc. Děkuji



Vložit příspěvek