Přidání kolonky řazení "Průběžně studuji"

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Twiggina
Twiggina 05.03.2013 v 23:21

Zdravím :)
mám trochu dilema kam zařadit knihy, které mám sice přečtené, ale stále se do nich vracím, protože je nelze jen přečíst a odložit. Je to studium tzv. na dlouhou trať.
Příklad: psychologie, duchovní, různé esoterické a filozofické směry, cvičení atp.
Tak mě napadlo, že by se docela hodila kolonka "Průběžně studuji" či jiný podobný název.
Jsem zde velmi krátce a tudíž nemohu vyloučit, že mi nějaká podobná možnost unikla.
Tak prosím ostatní poraďte, nebo napište co si o tom myslíte.
Díky za případné reakce :)

Azizi
Azizi 06.03.2013 v 00:08

To znie ako celkom dobrý nápad, aj keď ten názov by som zmenila (napríklad na Průběžně čtu, Průběžně čtené knihy...). Tiež to tak mám u veľa kníh - encyklopédie a náučná literatúra, slovníky, krátke príbehy, múdrosti a podobne... Sú to knihy, ktoré som nikdy nečítala od začiatku do konca, ale vždy si v nich listujem ako mám náladu alebo podľa toho čo potrebujem. Vlastne knihy v knihotéke mám keď sa to tak vezme pomyselne rozdelené na 3 kategórie: 1. prečítané knihy 2. chystám sa čítať 3. a nakoniec spomínané priebežné čítanie a prezeranie

Zas na druhej strane mi to ani nejak zvlášť nechýba. Ale nápad je to určite zaujímavý.

Text příspěvku byl upraven 06.03.13 v 00:27

Titi
Titi 06.03.2013 v 01:08

Myslím si, že by stačilo napsat do komentáře, že se ke knize často vracím. Je to informace vyloženě soukromá. A snad je všem jasné, že do slovníku nebo encyklopedie nenakouknu jen jednou. Mě ta kolonka připadne zbytečná.

umbra
umbra 13.03.2013 v 19:28

Souhlasím s Titi. Z počátku jsem měla u slovníků a encyklopedií dilema, zda dát "přečteno", když je jasné, že to člověk nečte od začátku do konce, ale pak mi došlo, že je jasné, že s touto knihou člověk prostě rád pracuje, takže není třeba další kolonku vymýšlet. Navíc je možnost si takovou knihu dát do knihotéky.



Vložit příspěvek