Co vás na DK štve!!

DISKUZE » Volná diskuze


tyzik.cejka
tyzik.cejka 06.11.2013 v 17:01

ahoj... jistě všichni databázi knih máme rádi chráníme jí a staráme se o ní ale i přes to jak jí máme rádi by mne zajímalo jestli vás tady něco štve docela by mě zajímalo pište prosím...

paulhunter
paulhunter 06.11.2013 v 17:09

Když zakládáš takové "negativní" téma a DK chráníš a staráš se o ni, pak by mě celkem zajímal tvůj názor na to, co tě zde štve.

tyzik.cejka
tyzik.cejka 06.11.2013 v 17:17

já jsem neříkal že jí chráním mě na DK neštve nic jestli ti vadí klidně mi jí smaž tu diskuzi ale je mi to líto

tyzik.cejka
tyzik.cejka 06.11.2013 v 17:21

ale DK mam rád

herdekfilek
herdekfilek 06.11.2013 v 23:12

Mě na DK štve, že když si řeknu, že na DK nepůjdu, tak na DK stejně jdu a taky mě na DK štve, že ledva se na ní dostanu, tak po ní lavíruju jak praštěný a ne a ne odejít a to mě teda na DK štve, to jako jo.

jacv28
jacv28 15.11.2013 v 07:47

zdravím všechny,jsem na DK nová,necelý měsíc a bohužel už mě štve to,že jsem na bazaru zaplatila "lanusince" knihy a dodnes nemám knihy,peníze ani mi neodepisuje,proto chci všechny varovat


weberda
weberda 15.11.2013 v 08:51

Jsem tu také poměrně nová a štve mě, že už jsem dvakrát u dvou různých prodejců měla zájem o knihy a nikdo se neozval i když na DK byl. Abych to upřesnila, jedna prodávající si se mnou psala do té doby, než jsem chtěla knihu zaslat a ne osobně převzít.Má asi problém s poštou. Ta druhá zase nereaguje. Nevím, jestli to mám ještě někdy zkoušet tady nakupovat, ale vzhledem ke kladným recenzím u ostatních to nechci vzdát. Třeba jsem měla jenom smůlu na ty nezodpovědné.

tyzik.cejka
tyzik.cejka 15.11.2013 v 11:43

uznávám že bazar je někdy podvod.
a proto jsem založil tuhle diskuzi abych se dověděl jestli i tak dokonalý web jako DK má něco špatného.

Woro
Woro 15.11.2013 v 11:53

to jacv28: K varování před nečestnými uživateli bazaru stačí vložit hodnocení daného uživatele v bazaru. Jak to udělat je popsáno zde: http://www.databazeknih.cz/bazar-napoveda
Doporučuju však počkat s hodnocením alespoň 3-4 týdny od zaplacení. Možná je uživatelka jen na pár dnů mimo republiku, možná se úraz postaral o její pobyt v nemocnici, možná je chyba na straně pošty... kdo ví.

to weberda: To, že prodávající chtěl prodat knihu pouze osobně, je jeho právo a i když tě to štve, nic jiného s tím nenaděláš. V každém případě to ale nedělá z uživatele špatného prodávajícího. Stejně tak druhá prodávající nemusí odpovídat na poptávku při každé návštěvě DK. Možná jich má jen hodně, nebo již knihu prodala a než ti odepíše, zkouší se porozhlédnout, jestli nenajde knihu někde ve svém okolí, aby tě uspokojila.

Oběma: Určitě nezatracujte bazar na DK. Vedení DK nezodpovídá za nákupy v bazaru, proto vše záleží na lidech, zda se mezi sebou dokážou rozumně domluvit. Jistě, občas člověk narazí na podvodníka (jako všude), ale dovolím si tvrdit, že valná většina uživatelů jsou lidé poctiví. Pro začátek se dívejte na "hodnocení v bazaru" uživatele, se kterým plánujete obchodovat a vybírejte ty s kladnými ohlasy. Hodně štěstí a příjemný pobyt na DK.

Text příspěvku byl upraven 15.11.13 v 11:54

tyzik.cejka
tyzik.cejka 15.11.2013 v 11:58

já taky věřím tomu že jsou na DK i prodavači poctiví

tenax
tenax 15.11.2013 v 13:24

Určitě jsou na DK v převážné většině poctiví prodavači (ale i kupující). Těch pár nepoctivých se časem "proflákne" samo a je potřeba na ně upozorňovat v hodnocení. Rozhodně to ale nemůže být důvodem k tomu, aby mě to štvalo na DK, protože je tomu tak i na jiných webech. Štve mě to maximálně na těch lidech, kteří jsou schopni DK zneužívat. Těm přeju "aby je čert s vidlemi po poli honil (a dohonil)".

tyzik.cejka
tyzik.cejka 15.11.2013 v 13:26

já nevěřím že by někdo DK takhle zneužíval a jestli jo tak at si je potom čert honí
a potom taky dohoní

Text příspěvku byl upraven 15.11.13 v 13:26

Raksa.A
Raksa.A 16.11.2013 v 13:23

Děsně mě naštvala dnešní nová úprava bazaru. Připadá mi totálně nepřehledná - dřív jsem proletěla všechno za dobu mé nepřítomnosti ve chvilce, teď bloumám v obrázcích obálek, které mohou, ale nemusí patřit mnou hledané knize (má-li víc vydání).
Vy jste mi dali!

standa521
standa521 16.11.2013 v 13:32

Asi jsem špatně pochopil službu "Bazar knih" - nabídl jsem 3 knihy a dnes koukám, že je u všech uvedeno "prodej vyřízen" a při tom nic vyřízeno není. Proč tato disinformace, nevím. Kdo to tam dal,nevím,já ne.Tak to mne tedy mrzí.

Raksa.A
Raksa.A 16.11.2013 v 13:36

Brouku, prodej vyřízen je tam pro tebe. Až knihy prodáš, klikneš na prodej vyřízen, a kniha zmizí z inzerátů.

stella52
stella52 23.11.2013 v 13:28

Na DK jsem asi 3 měsíce, prodala jsem knihy 12ti lidem (všeOK) a nedostala ani jedno hodnocení. Sama kupujícím hodnocení píšu.
Stalo se mi také několikrát, že po poslání čísla mého účtu se mi už kupující neozval i když jsem samozřejmě poslala potřebné údaje na ověření mé totožnosti.
Také jsem až včera zjistila, že na DK operovala nějaká podvodnice Emilka52 - dala jsem si do jména také 52, protože je to můj ročník. Hodnocení by mne tedy od této podvodnice odlišilo.
Prosím, pište hodnocení!!!

siena
siena 23.11.2013 v 15:01

Souhlasím s tenaxem, naštvaná mohu být jen na ty konkrétní jednotlivce. Možná pak ještě i na sebe, že jsem do toho obchodu s "neznámým" šla. Tím "neznámým" nemyslím jen, že nemá zatím žádné hodnocení, ale i to, že jeho profil je zcela prázdný...

tyzik.cejka
tyzik.cejka 23.11.2013 v 16:21

tak po pořádku
herdekfilek je na DK návykovej ale já to cejtim stejně jako on
Raksu tenaxe apod. štve asi bazar
no a to je všechno!

tyzik.cejka
tyzik.cejka 23.11.2013 v 16:25

a co mne na DK štve?
asi to jako herdekfika když si řeknu že na DK nepůjdu stejně na ní jdu to jo
Že není sledování u komentářů u blogů

Katuska001
Katuska001 24.12.2013 v 19:11

také jsem prodala asi 3 knížky a kupující ohodnotila, ale já se hodnocení nedočkala... Také mě mrzí, že když někdo projeví zájem a odepíšu mu další údaje, že třeba ani zpátky neodpoví, že si to rozmyslel :-(

motl57
motl57 04.01.2014 v 18:33

Zdravím.Štve mě ,že se z jednohoPC nejde z jednoho PC 2krát zaregistrovat.Manžek tady je a mně to prostě nejde.Poslali mi e-mail,že registrace byla úspěšně provedena ,a pak mě to hodilo na manželův profil.Nemůže mi prosím někdo poradit?
Díky.
Alena Motlová.

paulhunter
paulhunter 04.01.2014 v 19:44

To je opravdu divné, to by mělo jít normálně. Jaký používáte prohlížeč? A jedná se o nejaktuálnější verzi?

Kdyžtak se zkuste přihlásit každý v jiném prohlížeči, to by mělo jít určitě.

Aiwa
Aiwa 23.11.2015 v 09:46

pokus o oživení "negativistické diskuze" aneb vybijte si své frustrace:
Za prvé neštve mě DK jako taková, ale někteří její uživatelé, protože
a) pletou si žánry - dnes jsem měla opět to potěšení spatřit kategorii psychologie a pedagogika u knihy, která "vám pomůže změnit život" za pomoci jakýchsi meditací, paradoxně u memoárů Mormonka se skví žánr Duchovní nauky - náboženství (možná jde o poselství - co se vám může stát, když se přidáte k sektám), jedna populárně-naučná kniha o zeměpisu vyfasovala štítek zdraví (asi dle teze, že když zmoknu, tak nastydnu)...
b) zakládají diskuzní témata bez rozmyslu, rešerší, o ničem - kolikrát nejsem schopna pochopit, co autor názvem chtěl říct, některá témata a jejich popis naprosto odpovídají pojmu "výkřik do tmy", vznikají nová a nová vlákna na již probíraná témata, specifická vlákna na téma "najděte mi, kde tuhle knihu mohu koupit", protože jsem líný/neumím napsat název do vyhledávače (zatímco jsem schopen zaregistrovat se na DK a vytvořit nové vlákno)
c) osobní x veřejný aneb oblíbené to seznamy - neskutečné množství veřejných seznamů, jejichž smysl pro veřejnost mi zůstává utajen viz nedočtené knihy (třeba je to povzbuzení - nejsem v tom sama), mnou vložené knihy (děkujeme), chci si přečíst (proč používat Chystám se číst v profilu, že), možná k přečtení (člověk nikdy neví), půjčil jsem (jenom 1?!, škrte), top 10 obsahující celé 3 (slovy tři) knihy nebo 100 knih, která vám mají, co dát (tady už máme 22) - poznámka - zde nezahrnuji seznamy, kde je vysvětlení pro omezený počet (např. nevyšlo u nás), uvažuji nad nad ... ničím (nula knih), K Vánocům (opět nulá celá nic, někdo je holt skromný), budu číst (dobře ti tak), někdy bych si rád přečet (protože četba zlepšuje vyjadřovací schopnosti), navštěvuji městskou knihovnu v Žatci (já ne), 1.0 - Ivu_povinná četba_Úsměvy a šibalství (vylušti hlavolam)
Na závěr: a taky mě štvou dlouhé příspěvky:-)

Text příspěvku byl upraven 23.11.15 v 09:47

reader.007
reader.007 23.11.2015 v 11:38

Mě štve že mi mizí komentáře pod knihami.
(buch do stolu) Tak a teď se mi ulevilo :-)))

reader.007
reader.007 23.11.2015 v 14:46

já na to taky přijdu vždycky jen náhodou, nikde mimo DK si je nearchivuji a průběžně nekontroluji, ale mohu odpřísáhnout že mi zmizel tady:
http://www.databazeknih.cz/knihy/slysme-i-druhou-stranu-204324
a tady
http://www.databazeknih.cz/knihy/honzikova-cesta-9458?c=all
a to ten druhý byl dokonce "obodovaný"



Vložit příspěvek