Čtečky e-knih


Hadati
Hadati 01.03.2024 v 12:05

Díky, návod je jednoduchý a pomohl mi.

Text příspěvku byl upraven 01.03.24 v 12:06

Lilibeth_Noir
Lilibeth_Noir 26.04.2024 v 15:27

Ahojky jelikož čtu hooodne ebooky převážně na mobilu tak jsem se rozhodla pro čtečku. Jo budu muset hooodne šetřit.
moje požadavky
- podsvícení
- slot na SD kartu
- zvládne audioknihy

vybrala jsem (zatím) Onyx Boox Poke 5
případně za jiné tipy budu moc vděčná

Nyxia
Nyxia 26.04.2024 v 15:56

Vzal bych Kindle Paperwhite 5 a audioknihy poslouchal z mobilu :)

Lilibeth_Noir
Lilibeth_Noir 26.04.2024 v 22:29

Kindle opravdu nechci. Když už čtečku tak ať tam mám vše pohromadě. V tomto jsem prostě pevně rozhodnutá zvlášť pokud do toho mám investovat.

Nyxia
Nyxia 27.04.2024 v 08:38

Já zase nevím. Ta čtečka má Android, což na jednu stranu rozšiřuje její možnosti, na stranu druhou můžete zapomenout na to, že by vám čtečka vydržela měsíce nabitá. Bavíme se tak o 7-10 dnech max. U toho Boox Boke 5 bych se bál, že to má jen 2 GB RAM a čtyřjádrový CPU. Tyhle dvě věcí totiž byly důvod, proč byl model Onyx Leaf 2 (vyšší model čtečky za 6500) tak nezvykle rychle (snad během půlroku) nahrazen modelem Onyx Page. Leaf 2 měl totiž čtyřjádrový procesor a 2 GB ram a ukázalo, že to prostě nefunguje – lagovalo to, zasekávalo atd. Předinstalovaná aplikace pro čtení fungovala slušně, ale jakmile jste chtěli používat něco z Google Play, nastaly problémy. Nástupnický model Page má osmjádro a 3 GB ram, a tam vše funguje jak z praku. No a zminuju to proto, že ten Boox Boke 5 má taky jen 2 GB paměti a čtyřjádro...

Lilibeth_Noir
Lilibeth_Noir 27.04.2024 v 20:44

Tak já nehodlám nic instalovat. Jde mi jen o čtení a audioknihy. Víc nic od ní nepotřebuju.
No a samozřejmě, aby byla cenově přijatelná. Tedy max. do 5000,- (i to budu šetřit několik měsíců).
Vím, ale 100%, že nechci kindle (vim, že v minulosti byl problém dostat knihy z PC do této čtečky).
A jelikož chci audioknihy tak proto potřebuji i pametovku.


Nyxia
Nyxia 28.04.2024 v 07:46

"Vím, ale 100%, že nechci kindle (vim, že v minulosti byl problém dostat knihy z PC do této čtečky)."

Tam takový problém ale nikdy neexistoval :-) Čtečku pripojíte kabelem, vyskočí nový disk, a jednoduše nahrajete soubory, nebo využijete https://www.amazon.com/sendtokindle, kde prostě jen soubory přetáhnete do formuláře, dáte odeslat a dorazí přes WIFI.

Čtečka je pro audioknihy dost nepraktická, tady je prostě lepší skladnější mobil, který vždy máte sebou. Ale to pak uvidíte sama :-)

Zkuste ten Onyx Boox Poke 5 a uvidíte. Když ho koupíte přes internet, můžete ho do 14 dnů vratit, kdyby vám nevyhovoval.

JP670
JP670 28.04.2024 v 08:57

Díky za reakce. "A když si ty eknihy pošlete do čtečky přes send to kindle?
https://www.amazon.com/sendtokindle"; - je to totéž jako via email, vše jde do dokumentů. Služby jako Readwise jsou napojeny na knihy, ale je to jedno, už jsem našel cestu jak to synchronizovat Obsidianem, takže problém vyřešen. Díky. JP

pobijecmuch
pobijecmuch 28.04.2024 v 09:09

Když má někdo špatné zkušenosti s Kindlem, tak není nutné ho přesvědčovat, aby si tuto značku kupoval. Já osobně také tuto značka vůbec nedoporučuji.

Text příspěvku byl upraven 28.04.24 v 09:23

Nyxia
Nyxia 28.04.2024 v 10:15

To nepochybně, ale když vidím, že někdo s ním měl problém typu "nešly nahrát eknihy z PC", ačkoliv to funguje zcela standardně, jako u jiných čteček (nebo jakékoliv jiného zařízení s podporou mass storage), tak to je popravdě trochu k pousmání a je otázkou, zdali někomu takovému doporučovat výrazně komplikovanější čtečky s Androidem.

Lilibeth_Noir
Lilibeth_Noir 29.04.2024 v 14:29

Jen jsem psala čeho jsem si v minulosti všimla a četla. Nezkoumala jsem jak to Kindle vyřešil či ne, ale je to x let zpátky. Prostě každý z nás chce od čtečky něco jiného a moji součástí jsou i audioknihy. Nehledě na to že většinou na kvalitě přehrání záleží na kvalitě sluchátek



Vložit příspěvek