Eutanázie

DISKUZE » Volná diskuze


DeepSea21
DeepSea21 15.07.2019 v 22:47

Jaký je Váš názor na eutanázii?Zvěrstvo nebo praktika která je v pořádku?
Podle mě je eutanázie naprosto v pořádku.

Medunkavera
Medunkavera 16.07.2019 v 10:49

Já už mám dokonce napsané prohlášení - samozřejmě se všemi náležitostmi, které prohlášení musí mít - že kdybych se dostala do stavu, kdybych byla upoutána na lůžko, nemohla bych se o sebe postarat, tj. nemohla bych udržovat hygienu, nemohla bych se sama najíst, prostě NIC, jen ležet, tak s eutanázií souhlasím.

JáJejí
JáJejí 16.07.2019 v 11:19

Jenomže v našem právním řádu pojem eutanázie neexistuje. Čili vaším přáním se nikdo nejenom že nemůže, ale dokonce ani nesmí řídit.

Text příspěvku byl upraven 16.07.19 v 11:20

Medunkavera
Medunkavera 16.07.2019 v 11:50

Ano, já vím, že u nás ještě eutanázie není povolena.
Ale to jsem napsala jaksi.. do budoucna. Víte?

JáJejí
JáJejí 16.07.2019 v 13:13

Smekám před vaším optimismem. {bez ironie}

Medunkavera
Medunkavera 16.07.2019 v 14:23

To je dobrý, já v tom nevidím ironii. Já Vás chápu. Jen přemýšlím, jak Vám to vysvětlit.

Vy si zřejmě myslíte, že já počítám s tím, že tu budu třeba.. třeba.. ještě deset let.
Ne. Nemyslím si to. Vím, že tady už zítra nemusím být. Nemusím tu být ani večer.
Nemusím tu být ani za hodinu,
protože mně z Vás klepne..
Ale.. já to myslela tak, že třeba! třeba! tu ještě za deset let budu a eutanázie už bude povolena
a mně by se stalo to, co jsem popisovala, tak pro ten případ jsem to prohlášení napsala.
Kdyby eutanázie byla povolena a mně by se stalo to, o čem jsem psala,
pak už bych to prohlášení nenapsala. Už bych nemohla nic, že? Jen nehybně ležet.

(Já mám prostě takovej blbej zlozvyk: pořád myslím dopředu.. )


RMarkéta
RMarkéta 16.07.2019 v 15:07

Jsem pro eutanázii. Člověk má mít i možnost důstojně odejít a neprodlužovat si utrpení, když už byly vyčerpány všechny možnosti. Ale je to právě o těch všech možnostech. Medicína sice dokáže zázraky, ale na smrt je krátká.

JáJejí
JáJejí 16.07.2019 v 15:48

Medunkovero, myslela jsem to z opačné strany. Když opakovaně potvrzujete, že doufáte v přijetí zákona o euthanasii v horizontu 10 let,prokazujete takovou míru optimismu, o které se mi může jenom zdát.
Dokud tady bude vládnout ekonomie zisku, tedy neustálé přepočítávání všeho na peníze, resp. tázání se "co za to?", tak tento altruistický humanismus prostě většinu v parlamentě nezíská.

bamba
bamba 16.07.2019 v 20:51

nemyslím si že je eutanázia nákladná - trochu vyššia dávka oblbovákov to spraví. Naopak sú s tým spojené zisky - mne takto odpravili susedu na psychiatriu do Kremnice a medzitým dva razy predali jej barák.

JáJejí
JáJejí 16.07.2019 v 22:32

Nejde o náklady na vlastní usmrcení žadatele. Ale o politickou atmosféru ve společnosti. Ale tohle vážně nemá smysl řešit na knižní databázi.

majík1
majík1 18.07.2019 v 15:16

Já jsem pro Eutanázii aspoň u sebe.Kdybych měla mít kruté bolesti, které nejdou vyléčit a nebo ležela 24h a téměř o sobě nevěděla či byla duševně chorá a nevěděla ani jak se jmenuji a vyléčit nešlo, tak radši smrt.

majík1
majík1 18.07.2019 v 15:22

A to samé i u dítěte.Pokud bych měla mít postižené dítě v komatu či duševně postižené, nebo velmi těžké formy Autismu tak raději Eutanasii.

JáJejí
JáJejí 18.07.2019 v 17:53

Copak duševně nemocní, nebo děti nemají právo rozhodovat o svém osudu sami, v míře přiměřené jejich věku a mentální kapacitě?
Ach jo...

majík1
majík1 18.07.2019 v 18:14

Tak duševně nemocní- ti co o sobě ani nevědí nebo v komatu několik let asi těžko mohou o sobě rozhodovat a určitě by si takový život nepřáli a to rovněž Autista uzavřený zbytek života v ústavu pro těžkou poruchu.

JáJejí
JáJejí 18.07.2019 v 18:30

Jak to víte? Prošla jste tou zkušeností?

Byla jsem vzdáleným svědkem života dívky, jejímž rodičům doktoři už při prvním kontrolním vyšetření dali žádanku na potrat (protože se to "tak dělá!!" :-)) protože TO (Sic!) má těžké genetické postižení.

Rodiče to ze svých oprávněných důvodů (a proti pochopení svých nejbližších i četných známých i neznámých) rezolutně odmítli.

Juliánka se narodila a žila skoro osm let. Prý to bylo velmi štastné a spokojené dítě, přestože péče o ni byla velmi náročná... Ale rodina s ní žila a dál žije velmi normálním způsobem a její mladší sourozenci jsou naprosto zdraví.

Co my víme o prožívání lidí a jiných bytostí, které nemohou komunikovat pomocí jazyka, třeba i znakového?

Text příspěvku byl upraven 18.07.19 v 18:50

majík1
majík1 18.07.2019 v 19:37

Vidíte žila skoro 8let a stejně tedy zemřela.Také chudáci rodiče a šťastná a spokojená se zdála všem,ale co z takového života? Naprosto nic akorát sebeobětování rodičů. A až by nemohli, ústav.Každý máme názor svůj a jiný a tady to nemá cenu řešit.

JáJejí
JáJejí 18.07.2019 v 22:30

Její rodiče podstoupili tuto pro nás ostatní asi nepředstavitelnou úlohu/zkoušku/dar dobrovolně, z lásky k životu, který spolu stvořili a pro svou víru v neomylného B-ha.

Rozhodně se necítí jako sebeobětovavší se chudáci.
A Juliánčini sourozenci, až dorostou, nám sami možná popíšou, co jim společný život s nemocnou sestřičkou dal.
Juliánka o tom, sobě a svých pocitech mluvit nemohla ani za živa.
*
Každý jednou umřeme, tak proč tady teda NEDOBROVOLNĚ jsme!?
Nemáme se z této existenciální úzkosti zabít, sotva si to uvědomíme a dokážeme na sebe vztáhnout ruku?
**
My dvě si teda vážně ne-porozumíme.
Vystupuju z debaty.

Text příspěvku byl upraven 18.07.19 v 22:33

DeepSea21
DeepSea21 18.07.2019 v 23:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

DeepSea21
DeepSea21 18.07.2019 v 23:43

JáJejí:Konečně!

JáJejí
JáJejí 19.07.2019 v 07:12

Vy mě, pane Hluboký, máte asi obzvlášť rád, že? Čím jsem si tu lásku (čili výjimečnou pozornost, byť s e znaménkem mínus) zasloužila? :-)

Kdybyste chtěl, na oplátku bych vás naučila editovat příspěvky, ať tu nemusíte plevelit svými vzápětí smazanými výkřiky.

DeepSea21
DeepSea21 19.07.2019 v 08:59

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.



Vložit příspěvek