Cyklus vlkodlaka

Cyklus vlkodlaka
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521623/bmid_cyklus-vlkodlaka-653226bfec78a.jpg 4 334 334

První výkřik se ozval od zasněženého železničáře, který cítil, jak se mu tesáky zahryzly do krku. Další měsíc se ozval výkřik extatické agónie napadené ženy v její útulné ložnici. Nyní se scény neuvěřitelné hrůzy objevují pokaždé, když na odlehlé mainské městečko Tarker Mills zasvítí úplněk. Nikdo neví, kdo bude napaden příště. Jedno je však jisté. Když měsíc ztloustne, Tarker Mills zachvátí ochromující strach. Ve větru je totiž slyšet skučení, které připomíná lidská slova. A všude kolem nechává stopy netvor, jehož hlad nelze ukojit...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cycle of the Werewolf , 1983

Janniska
14.11.2023 3 z 5

Nádherné ilustrace.Příběh je super,jen z něj nějak necítím Stephena. Upřímně si myslím že si tahle kniha zasloužila lepší formu.Já Vám nevím,ale přijde mi že mi tady ty knihy moc neumíme.Když jde o autora ,celosvětově uznávaného, s fanoušky sjednocujícími se po celém světě. No zasnažila bych se trochu víc,minimálně vazbou jak psala Ilirea25.

Ilirea25
12.11.2023 4 z 5

40 let čekání na jednohubku, kterou na člověk během hodinky přečtenou.
Nejsem zklamaná vnitřkem, spíš divno měkko obálkou? Nejspíš.

Anushka1
11.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Knížka, na kterou jsme čekali opravdu dlouho. A teď je konečně tady. Stálo to za to čekání? Tak 50/50.

Příběh vypráví o městečku Taker's Mills, ve kterém řádí vlkodlak. Každý měsíc padne za oběť obyvatel městečka a netvorem může být úplně kdokoliv. Jako jediný jeho útok přežije Marty, chlapec na vozíčku, který dokáže vlkodlaka i zranit. I díky tomuto zranění nakonec odhalí jeho identitu. Ale co teď? Přijde Marty na to, jak se s netvorem vypořádat, až si pro něj znova přijde?

Cyklus vlkodlaka je příběh, který přečtete za jeden večer. Kapitoly popisují jednotlivé měsíce v roce a jsou opravdu kraťoučké. Nejdřív jsem chtěla dát 3*, ale o jednu jsem to zvýšila a to jen čistě za ilustrace, které knihu doprovází. Protože ty jsou opravdu skvělé a krásně doplňují děj. Ten je sám o sobě trochu strohý. King tady dost ubral na své popisnosti, což ale zase může někomu vyhovovat. Doporučila bych tuto knihu někomu, kdo od Kinga nic nečetl? To ne. Je to spíše chuťovka pro fanoušky, kteří nutně potřebují Cyklus vlkodlaka ve své knihovně.