Drahá Ava

Drahá Ava https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493681/bmid_draha-ava-ia2-493681.jpg 4 588 588

Ava má za sebou veľmi ťažké obdobie. Po tom, čo jej niekto nasypal niečo do nápoja počas jedného večierka, sa zobudí a nič si nepamätá. Ani to, ako ju niekto znásilnil. Ľudia okolo nej neveria, že hovorí pravdu. Podľa nich je klamárka, ktorá na seba chce upútať pozornosť. Ava sa po niekoľkých mesiacoch vracia späť do školy, úplne zmenená. Ešte stále neprišla na to, kto to urobil. V skrinke si však nájde list od tajného ctiteľa. Kto by to mohol byť? Určite je to niekto z partie futbalových hráčov - Žralokov - ktorá bola aj na osudnom večierku. Ale kto presne to je? A dozvie sa konečne, kto je tak veľmi ublížil? Čo ak je to ten istý človek?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Pandora

Dear Ava , 2020

Lucika002
10.05.2023 2 z 5

Tak v první řadě, oceňuji autorku za výběr takto těžkých témat, určitě nebylo lehké o tom psát. Nicméně jsem měla problém uvěřit hlavním hrdinům a spádu, který příběh dostal.
Za mě to působí nereálně a musím uznat, že jsem lehce zklamaná.

Moniska2410
08.05.2023 5 z 5

Už je to deset měsíců, kdy jsi tu byla naposledy, ale já na tebe nemohu zapomenout.
Chybělo mi vidět, jak jdeš po chodbě.
Chybělo mi slyšet, jak fandíš při fotbale.
Chyběla mi vůně tvých vlasů.

Na knihu jsem se strašně moc těšila, měla sem velká očekávání a ona je všechny splnila. Nádherný příběh ke kterému nemám absolutně žádné námitky.
Hned od začátku vás děj vtáhne a vy čtete se zatajeným dechem.

Ava strašně milá a silná holka, která si hned na začátku projde peklem a bohužel si nemůže hned vše vybavit.
A i proto musíte číst pořád dál a snažíte se přijít na to, kdo jí to udělal.

Knoxe si zamilujete hned od začátku, i když na venek působí jako drsný frajer a Ava mu říká " Bezcitnej ďáble" má neskutečně dobré srdce a pro lidi, které miluje je ochotný udělat vše.
Moc se mi líbil jeho vztah s bratrem Danem.

Krásný romanticky příběh, ta chemie mezi hlavními hrdiny byla neskutečná

Neskutečně emotivní příběh, konec mě úplně rozsekal, byl dokonalý a ty epilogy
Řeší se tu spoustu drsných témat, znásilnění, šikana, drogy i rodinné vztahy.

TVer
03.05.2023 1 z 5

Ugh, středoškoláci. Tolik dramy...
Nikdo se navzájem neposlouchá, každý se mlátí, děj je extra předvídatelný, v první polovině jsem měla chuť jen převracet oči.
Konec mi k celé knize neseděl, chování postav bylo zvláštní, byla tam i hloubka, ale pak najednou nastal poskok o celé měsíce a roky.
Nic extra.

Anniee
01.05.2023 2 z 5

Meh. Tohle bylo špatný. A hodně z toho asi dělal překlad, takže se budu držet toho, že tyhle typy knížek už jen v originále (hlavně - slovní obrat jahodově blond vlasy, použitý asi 362829x).
Chvílema jsem nechápala myšlenkový pochody a co se tam vlastně děje. A posuny v ději taky občas wtf. Nevím, prostě mi to nějak nesedlo, i když se autorka snažila dát knize přesah (znásilnění, drogy, důležitost rodiny), tak mi to prostě nepřišlo dobře napsané.
Jo a ta obálka?! To je na tom snad to nejhorší. Nejenže ten chlap neodpovídá Knoxovu vzhledu, ale hlavně proboha ani věku. Děs.

Lutzinka
27.04.2023 3 z 5

1) Neskutečně hrozné množství překlepů!
2) Velice nepravděpodobný děj.
3) Těžko chápat chování hlavních postav.
4) Poslední třetina kniha strašlivá nuda. Tomuto jako někdo říká rozuzlení?!
5) Nejhorší milostný dopis všech dob.
6) Přesto všechno je to čtivé.

Čtenářka368
26.04.2023 5 z 5

Uff tak tady fungovala chemie. A milostné scény taky. Námět už jsem vlastně několikrát četla jinde, ale stejně mě kniha hodně bavila. Co bych vyškrtla je, že nemusím takové to klišé, jak jsou z hlavní hrdinky všichni úplně vyplesklý. Všem přijde sexy a krásná. Plus se postavy opravdu nechovaly adekvátně k věku. To mi ale tolik nevadí. Alespoň hrdinka nebyla pitomá a sebestředná. Možná bych vypustila i pohled Knoxe, příliš to odhaluje karty. Osciluju mezi 4 a 5 hvězdami. Za chemii davám pět, ale s odřenýma ušima.

Etule
25.04.2023 4 z 5

Knox byl prostě zlatíčko a tím to končí. :D Ne, kecám. Pěkné čtení, Ava sympatická, Knox taky super, vedlejší postavy se mi taky dost zamlouvaly. Ano, sice víte tak nějak od začátku, kdo jí to vlastně udělal a kdo jí na začátku pomohl, ale i tak jsem si čtení nesmírně užila.

cornetka
23.04.2023 4 z 5

Obvykle tenhle žánr nečtu, ale řekla jsem si, že v rámci štafety to zkusím. Ve finále se mi kniha líbila a Ava mě bavila - její rýpavé a pohotové odpovědi, síla jít dal, péče o bratra, ale i její cílevědomost.

Ešína
20.04.2023 4 z 5

Hezký, vcelku romantický příběh. Občas jsem měla trochu problém s chováním hlavních postav, přišli mi na svůj věk až příliš vyspělý. Ale to se vzhledem k tomu co zažili, asi dá pochopit. Knox se mi líbil. Takový rytíř v opráskané zbroji. Zakončení druhým epilogem bylo trochu kýčovitý ale tak to má asi být.

maluck
20.04.2023 3 z 5

Studentka střední školy Ava je omámena a znásilněna během večírku se svými spolužáky. Z onoho večera si nic nepamatuje a po několika měsících se vrací zpět do školy, aby zjistila pravdu. Její spolužák Knox, který se večírku také zúčastnil, je do Avy delší dobu zamilovaný a snaží se jí chránit.
Z této knihy mám rozporuplné pocity. Chování hlavních postav je jako na horské dráze. Na jedné straně jednají až neuvěřitelně dospěle, na straně druhé jako puberťáci. Kniha obsahuje i několik překlepů, které ruší při čtení a nutí čtenáře se zamyslet nad správným významem.
Druhý epilog už je úplně zbytečný.

alsae
11.04.2023 2 z 5

K fanouškům této knihy se po přečtení rozhodně nepřidám. Měla jsem problém postavám věřit, že chodí teprve na střední. Přišlo mi hodně neuvěřitelné, že Knox několik let Avu odmítal, když se mu tak líbila a on byl ve skutečnosti takový dobrák, i když ho autorka stále stavěla do role největšího bad boye ze školy. Kdo jí dal dopis do skříňky bylo jasné hned od začátku, stejně jako viník znásilnění.
Mít věkově o dost blíže postavám, asi bych hodnotila lépe, ale teď mě příběh už vůbec nebavil.

badliar_id
08.04.2023 4 z 5

"No matter the road you take, it doesn't matter if it's beautiful or ugly, hard or smooth, paved or pitted with ruts - i's your road to take. What matters is how it ends."
Už chápu proč je kniha tak populární a jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Sice mi to trvalo delší dobu, protože jsem se vůbec nemohla pořádně začíst..
Naštěstí mě to pak pohltilo a já nedokázala dát knihu stranou. Od autorky dostaneme příběh plný emocí a lásky. V knize najdeme témata jako - znásilnění, drogy, alkohol a rodinné problémy.
Ava byla skvělá hlavní hrdinka. Odhodlaná zjistit kdo jí vlastně ublížil a ponížil. Jen jsem tedy čekala, že jí to více sebere.
Knox byl úžasný a hned mi sedl. Líbilo se mi, jak se staral o Avu a její bezpečí a taky o jeho dvojče.. A hlavně mě zajímala ta jeho jizva a tedy řeknu, že jsem toto vůbec nečekala..
Ava a Knox - jejich vyprávění jsem si užívala a jejich společné scénky byly top strop!!
Konec byl krásný a ty epilogy byly tedy něco! Už jsem se bála, že dostaneme smutný konec..
Těším se na další knihy od autorky!

Mišelínek
07.04.2023 5 z 5

Tak tahle kniha se mi fakt hodně líbila.
Mám ráda příběhy, které se odehrávají ve středoškolském nebo vysokoškolském prostředí, hodně mi to připomíná knihy od Elle Kennedy.

Příběh samotný se mi moc líbil, nebyla to jen plytká romance, ale má to hlubší děj, což je vážně bezva. Ironie, sarkasmus a špičkování mezi hlavními hrdiny tomu jen přidalo na kvalitě. Jedině ten konec mi přišel trochu moc dokonalý, ale budiž. ;)

Co tomu ovšem na kvalitě nepřidává, je nekvalitní práce překladatelky. Osobně se domnívám, zda tam v některých momentech nedošlo k nedorozumění a nepochopení textu, protože občas to nedávalo hlavu ani patu.
Každopádně si nemyslím, že je to chyba autorky.

Knihu si určitě ještě někdy znovu přečtu. A tuším, že jsem našla další oblíbenou autorku.

Dizzy3
04.04.2023 5 z 5

Oficiálně tuhle knížku miluju!!!! Knox s Avou jsou prostě boží! Kanadská noc byla top! Závěr s opožděným happy endem byl celkem strhující (vážně jsem si chvilku nebyla jista do koho to vrazila). A dva boží epilogy?! Dva?! Jsem v nebi :D

Prokrastinuji
30.03.2023 4 z 5

Hlavní Hrdinka si na začátku děje prošla znásilněním, jenže si nepamatuje násilníka, a snaží se domoci spravedlnosti. Navštěvuje Camdenskou střední školu, které vládnou bohatí a oblíbení Žraloci, a po návratu, rok od útoku, začne obdržovat anonymní milostné dopisy.

Kniha je vyprávěna v ich formě z pohledu Avy a Knoxe - zjizveného quarterbacka Žraloků, který je do ní zamilovaný. Ava byla silná a odhodlaná. Osobně jsem tedy čekala, že bude více traumatizovana. Knox je na první pohled tajemný, nebezpečný a sexy hrdina, který má hodně problémové dvojče Danea. V hloubi duše je však Knox hodný a obětavý kluk, který udělá první poslední pro ty, které miluje.

Knížka se četla příjemně a rychle. Pokud máte rádi něžný romanťárny, například ty od německých autorek, tak s Avou určitě neuděláte chybu. Není tady nouze o emoce - smutek, bolest, ale taky lásku a víru. Mimochodem, úplně jsem si zamilovala oslovení "Tulipánku".

Drahá Avo je příběh, který nabízí silná témata, jakou jsou znásilnění, drogy, šikana a problémy v rodině. Nevím proč, ale čekala jsem trochu temnější příběh, a moje očekávání byla po hromadě pozitivních recenzí, trochu vyšší. Nakonec tedy dávám čtyři hvězdičky, a ještě zmíním, že se mi líbilo, jak si s námi autorka pohrávala ohledně odhalení násilníka.

behunka
29.03.2023 3 z 5

Pohodové oddychové čtení... Přečetla jsem to strašně rychle. Sympatičtí lidé, dobrá zápletka. Trochu mi to přišlo nedotažený, a někdy nelogický, hlavně co se týká vyšetření znásilnění. Ale romantika dobrá. Trochu to zazdil Epilog číslo 2. Litovala jsem, že jsem si ho četla.....taková jedna velká šťastná rodinka. Úplně jsem to viděla na obraze...zalité sluncem a nad nimi bdí bůh. No hrůza hrůz.

P3_tis
28.03.2023 5 z 5

Krásný příběh plný emocí i bolesti. Téměř každá postava se potýká s nějakým vážným problémem - ať už to jsou drogy, znásilnění či chuť žít dál, což dává knize přidanou hodnotu a odlišuje ji od klasických romantických příběhů.
Závěrečný epilog 1 a 2 mě prostě a jednoduše dojal.

ruzenka8973
27.03.2023 5 z 5

Oddechovka

Michelleee
27.03.2023 5 z 5

Kniha přečtena za jediný den a byla krásná. Oslovení "Tulipánku" bylo roztomilé. Příběh se mi líbil. Od všeho něco.

helg_abooks
26.03.2023 5 z 5

Příběh se vypráví v ich formě. Z pohledu Avy a z pohledu Knoxe.
Ava byla úžasná bojovnice. Někdo ji znásilnil, ale nic si z toho večera nepamatuje. Všichni ji odsoudí, šikanujou a ona přesto jde s hlavou vztyčenou. Zpět mezi ŽRALOKY. Rváčka prostě.
Pak je tu Knox. Opět tajemný sexy chlapík. No... mám ráda tyto typy v knihách. Většinou je popisují jako největší zkázu světa a přitom se z nich vyloupnou totální zlatíčka. A ještě že ho měla ! Má taky pohledného bratra Danea. Byl super. O něm by byl taky super příběh.
U epilogu jsem se usmívala jak dvouletá holčička, když jí zamávám lízátkem před obličejem. No představte si to. Bohužel jsem věděla, že se blíží konec a štvalo mě, že to nevypadá na pokračování.

Kniha měla všechno. Směsice pocitů. Vážná témata jako jsou problémy v rodině, drogy, znásilnění,....

Pokud máte rádi něžný, sladký romanťárny tak s touhle knihou určitě neuděláte chybu.