Hospodyně

Hospodyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475060/bmid_hospodyne-BCf-475060.png 4 623 623

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu... Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat. Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala. Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch. Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství. Zdá se, že každý z obyvatel domu něco skrývá. A nakonec už není úniku.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Housekeeper , 2019

Olous1
24.06.2022 5 z 5

Tak to byla prostě bomba. Od začátku do konce neuvěřitelný zážitek ze čtení. Tak tuto knihu mohu jen doporučit,konec vás milí čtenáři velmi překvapí. Určitě jí neodložíte dokud jí nepřečtete. Za mě 100%.

0323
08.06.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila moc. Přebal mě zaujal pro koupi. Skvěle se četla díky rozdělení na kapitoly. Děj měl spád a konec překvapil. Styl autorky se mi líbí, určitě si přečtu další až vyjde.

bedkniha
02.06.2022 4 z 5

Původně jsem chtěla dát 3*, protože 3,5* nejde, ale ten konec to vytáhl na 4*.

Darja.8
31.05.2022

Ten konec mě překvapil. Tak nevýrazná postava a jak překvapila..

TheEvelyn
27.05.2022 3 z 5

Jedná se o mou první zkušenost s touto autorkou díky thrilleru s názvem Hospodyně. Velmi zdařilý přebal knihy, který jako první upoutal mou pozornost proto, abych si knihu zakoupila. Samotné členění kapitol bylo velmi vyvážené a líbila se mi vždy prázdná strana a až poté začátek kapitoly. Nicméně po obsahové stránce bych hodnotila samotný děj jako průměrný. Některé pasáže mi přišly dost zmatené, což ve výsledku na mě působilo velmi chaoticky, a tak se mi špatně orientovalo v ději. Samotný děj postupně lehce graduje, avšak závěrem knihy dochází k velmi rychlému utnutí samotného příběhu, což mě přivádí k tomu, že autorka mohla závěr knihy více rozvinout. Navzdory těmto skutečnostem se kniha četla velmi hezky, mělo to určitý nápad a samotné čtení ve mně vyvolávalo vlnu emocí.

aneta2901
21.05.2022 3 z 5

Kniha je dělena do kapitol, díky tomu se čte dobře. Hlavní hrdinka Claire je psychicky mimo a je jí to jedno. Práci nechce, kamarády taky ne a svůj život vede od desíti k pěti, kvůli dávné tragédii, která se stala v její rodině. Žije laxně a chaoticky, jediné za čím si jde je pomsta za dávnou křivdu. Konec předvídatelný, ale jako oddechovka OK.

FoxFox
04.05.2022 4 z 5

Do Hospodyně jsem se pustila na základě spousta kladných recenzí a vysokého hodnocení na DK. Pro mě to byl jen další v řadě psychothrillerů, kterých vychází každý měsíc tuny. Začátek byl trošku zdlouhavější a konec naproti tomu moc uspěchaný, celkově mě ke knize neseděl. Po celou dobu čtení nevíte, které postavě máte věřit a věnovat jí svoje sympatie, což vás při vývoji děje a směřováním postav nechává chladnými. Za mě takové neurazí, nenadchne. Myslím, že jsem už přesycená tohoto knižního žánru.

kačenka80
25.04.2022 3 z 5

Začátek celkem nudný a utahaný. Potom se to zlomí a je to trochu napínavé ale konec je dořešen hodně rychle. Nápad dobrý ale nedotažené do konce.

Ivuska.09
20.04.2022 4 z 5

Původně jsem měla trochu obavy, protože námět nespadá mezi ty originální. Ale zpracování není špatné. Začátek je trochu pomalejší, než se seznámíte s postavami, ale pak se tempo zrychluje a nakonec nechybí ani okamžiky plné napětí. A zápletka mě bavila, neodhalila jsem ji.

-knihomolka-
12.04.2022 5 z 5

Tak to byla jízda! Miluju psycho a tohle je přesně něco pro mě. Četlo se to moc dobře, krátké kapitoly jsou příjemné a svižné. Sice jsou některé okolnosti celkem předvídatelné a nemýlila jsem se, ale vůbec mi to nevadilo a za mě mohla být kniha klidně delší.

PosPol
10.04.2022 5 z 5

Vážení, tak tohle byla jízda! Jsem lehce (opravdu) paranoidní člověk, ostatně při práci s penězi se to od vás tak trochu očekává. Víte jak, čím je klient milejší, tím větší je moje podezření jakou kulišárnu šíje . Takže kniha o tom, jak vás někdo stalkuje, strká vám mrtvé krysy do schránky, budí vás v noci šílenými telefonáty a spřádá plán na zničení života, se zdála býti přímo pro mně. No co vám budu povídat! To byla taková jízda, že jsem ke konci knihy nevěděla jestli je noc nebo den, čí jsem a jestli nahodou nejsem sjetá. Krátká kniha s luxusně vyeskalovaným příběhem. S opravdu, ale opravdu nečekaným zvratem. A koncem, kvůli kterému zapomenete i na to, že už vám skončila pracovní doba. Takže za mně 5.5/5

Pitbullka
09.04.2022 3 z 5

Kniha se opravdu rychle četla a od první stránky získala mou pozornost. Ale zvrat mi nepřišel moc překvapivý a závěr knihy byl moc takový happyendový, což mi k příběhu moc neladilo.

PeM
03.04.2022 5 z 5

Jak jsem se začetla, už mě kniha nepustila. Fandila jsem Claire, pak zase Clarie a pak Clarie i Hanně. Prostě to mělo pořádný grády.

Angelicca
19.03.2022 5 z 5

Skvělá kniha, chytla od první stránky a nepustila do konce. Přečteno jedním dechem, přesně moje gusto, typ příběhů jako od Shari Lapeny. Bomba a těším se na další knihy od této autorky:)

Danago
10.03.2022 5 z 5

Knížka mě chytla od první stránky. Zpočátku si myslíte, že přesně víte o co jde, potom vás autorka začíná mást a vy netušíte co se to vlastně děje. Claire nebo Hanna, která z nich plánuje podraz na koho, které máme fandit? Kdo je v právu? Autorka čtenáře udržuje v permanentním napětí. Jak to všechno dopadne? To jsem do poslední chvíle opravdu netušila.

Leena
06.03.2022 3 z 5

Příběh, kdy se pomsta obrátila proti hlavní hrdince.
Kniha mě držela v napětí až skoro do konce.
A ten byl takový happyendový :-)

P3_tis
02.03.2022 4 z 5

Kniha se dobře čte a děj má spád. Oproti ostatním čtenářům mi byla Claire sympatická - nebo tedy spíš její sarkastické vyprávění, kterým se kniha liší od ostatních trillerů.
Závěr knihy mě překvapil.

Kristulda
27.02.2022 4 z 5

Celkově hodnotím 4mi *. Na začátku jsem se musela trochu nutit číst,a začalo mě to bavit až poslední třetině. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická,fandila jsem Haně.

nicole1990
20.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Hospodyně byla hodně čtivá knížka . Hlavně se mi líbil závěr . Celou dobu jsem fandila Hanne Claire byla namyšlená, hloupá a hlavně lhářka. Konec byl za mě super konečně se Claire změnila k lepšímu a zjistila,že Hanna tenkrát nelhala.

LisaBella
13.02.2022 4 z 5

Hospodyně byla poměrně čtivá. To ovšem málokdy bývá zásluhou autora, pokud nečtete knihu v originále. V tomto případě patří velká pochvala Jolaně Navrátilové, která mne ohromila, jak parádně se úlohy překladatelky tentokrát zhostila.
Trocha spoileru... Nejde o to, jaký život ve skutečnosti máte, podstatné je, jak vás vidí ostatní. Motto, podle kterého bezpochyby žije Claire. Je zahořklá, protivná, sarkastická, namyšlená a trochu hloupá. Jedna z mála knih, kde hlavní hrdinka nevzbuzuje sympatií ani co by se za nehet vešlo. Naopak, začala jsem trochu fandit Hanně. Co trochu. Byla to moje favoritka. Byla přesně taková, jaká se zdála být. Uznávám, že konec je překvapivý a zajímavý, ale že by mě to vystřelilo z trenek, to se fakt říct nedá.

tajemství pomsta lhaní, lži stalking hospodyně thrillery pro ženy služebnictvo

Natalie Barelli
australská