Jane Austenová a muž v kněžském rouchu
Stephanie Barron
Jane Austen série
< 2. díl
Další ze série kriminálních příběhů, v nichž hlavní vyšetřovatelkou je samotná Jane Austenová, se odehrává v přímořském letovisku Lyme Regis, kam se na ozdravný pobyt vypraví rodina Austenových. Příjezd je však poznamenán nešťastnou příhodou. Jejich kočár se převrátí a oni jsou nuceni vyhledat útočiště na blízkém panství. Právě zde se Jane poprvé setká s tajemným a nespoutaným, zároveň však velmi přitažlivým panem Geoffreyem Sidmouthem. Tento muž je pro Jane záhadou, neboť je podezřele úzce spjat s místní partou pašeráků...... celý text
Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: 2015 , MOBA (Moravská bastei)Originální název:
Jane and the Man of the Cloth, 1997
více info...
Přidat komentář
Stephanie Barronová už podruhé představuje všemi milovanou Jane Austenovou jako amatérskou detektivku, která využívá svých bystrých pozorovacích schopností, hluboké znalosti lidské povahy a divokého odhodlání k řešení nejrůznějších záhad.Z knihy mám dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu jí nemůžu upřít čtivost a místy velmi zajímavé a napínavé pasáže, ale na druhou je tu dost věcí, které mi prostě neseděly. Ať už jde o jazyk, postavy a celkové vyjadřování. Skvělým aspektem je však všudypřítomná napjatá atmosféra, která na vás dýchá z každé strany. Vykreslení celkové atmosféry jde autorce opravdu na výbornou a dost často tak budete mít pocit, že jste se sami ocitli v přímořském letovisku Lyme Regis. Způsob, jakým Barronová prokládá dobrodružství s historickými fakty je také obdivuhodný.
Štítky knihy
pašeráctví vrazi Jane Austenová, 1775-1817
Autorovy další knížky
2014 | Jane a nepříjemnost na panství Scargrave |
2015 | Jane Austenová a muž v kněžském rouchu |
55% - Na téhle knize oceňuji skutečnost, že si autorka zjevně dala práci se studiem historických faktů o době a poměrech, v nichž Jane Austenová žila a tvořila, a předkládá nám je jak v ději, tak i v četných poznámkách v závěru knihy. Jinak mi ale příběh s pašeráky moc záživný nepřišel a představa Austenové, jak se plíží nocí tajnými chodbami vedoucími z jeskyní na pláži do skladů pašovaného zboží, mi přišla dost neuvěřitelná, stejně jako její celkové chování a vyjadřování. Asi si prostě Jane Austenovou představuji trochu jinak, spíš jako dámu s rozečtenou knihou v ruce, která v salonech pozorně sleduje a bystře glosuje lidské povahy.