Kde zpívají raci

Kde zpívají raci
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447981/bmid_kde-zpivaji-raci-blU-447981.jpg 5 4249 4249

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

Mr.Pajek
14.08.2023 5 z 5

Moc krásné čtení. Popis prostředí a dialogy..Knížka s příjemnou atmosférou a charaktery postav.

knihovnice216
14.08.2023 5 z 5

Co napsat, když je již vše napsáno... Já se ke knize dostala oklikou, nejdřív film, pak jsem zjistila, že je k mání kniha, kterou jsem přečetla během dvou dní ač bych měla spíš zavařovat, vařit a uklízet :-) Já doporučuji obojí, jak knihu tak film, zase se k nim určitě vrátím.

Brambor333
13.08.2023 5 z 5

Tak takhle knížka si mě neskutečně získala.
Bylo to tak milý a ojedinělý příběh.
Všem doporučuji.

jana4084
13.08.2023 5 z 5

Velice ojedinělý příběh. Rozhodně žádná nuda, příběh se stále vyvíjel a procházely nové a nové události. Musím říct, že nejlepší a zároveň nejzajímavější konec, jaký jsem kd četla. Tato kniha se řadí rozhodně mezi mé nejoblíbenější. Zaslouží si plný počet!

Monnyska
13.08.2023 5 z 5

Velmi krásná kniha, plná osamění, lásky, přírody, útrap... Věřím, že každý si najde to svoje... Ještě teď slyším doléhat zvuky bažiny a racků... Bylo mi tak smutno, i veselo... A možná některá tajemství je lepší nechat odejít v zapomnění.... Moc doporučuji, krásná letní četba

Lionella
13.08.2023 5 z 5

Hlboká a dojímavá kniha o osamelosti, o predsudkoch, o ľudskej ľahostajnosti a krutosti. Kniha napísaná prekrásne, tak, že som celý čas sama cítila ten hlboký Kyin smútok a pocit osamelosti. A do toho nádherne opísaná príroda a ľudské prepojenie s ňou. Určite odporúčam.

gryffindorgirl
12.08.2023

Příběh protkaný osudem osamocené dívky a krás bažin. Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. V prvních chvílích jsem měla dokonce chuť knihu odložit a už se k ní nevrátit, ale byla mi doporučena a tak jsem jí dala ještě šanci. První polovina je hodně pomalá. Pomocí retrospektivy se dozvídáme více o životě hlavní hrdinky a zároveň přicházíme na kloub vraždě, která se stala o několik let později a zamávala celým okolím. Zato druhá polovina! To už je rychlá jízda, při které nedáte knihu z ruky.
Nejvíce mě bavila pasáž soudu a samozřejmě jsem z celého srdce držela palce Kye a Tateovi.

Gleys
09.08.2023 4 z 5

Ačkoliv jsem byla zpočátku ke knize skeptická, tak po pár úvodních stranách se kniha velmi hezký čte, příběh je zajímavý a citlivě popisovaný. Byla jsem až překvapena jak mě kniha pohltila, jen posledních pár stran závěru mi přišlo nadbytečných.

Evda
07.08.2023 4 z 5

Chce se mi napsat krásný příběh, ale vlastně krásný nebyl, silný - to ano.
Trvalo mi pár kapitol, než jsem se začetla. Pak mi ale hlavní hrdinka přirostla k srdci a držela jsem ji palce, nejen u soudu, ale hlavně v té osobni rovině, aby konečně našla k sobě někoho, kdo ji bude milovat. Bažina a ta její surovost celý příběh krásně dokreslily.
Ráda si ji po nějakém čase opět přečtu.

janavom
07.08.2023 3 z 5

Pěkná kniha, zajímavý konec.

Terkishead
05.08.2023 5 z 5

Na románky zrovna nejsem, a tohle téma v knižní výzvě pro mě byla skutečná výzva. Několik knih jsem po prvních deseti stránkách odložila, ale tahle 'Holka z bažin" mě vážně dostala. Asi to byla ta správná směs popisu přírody a neobvyklé životní cesty. A taky trochu ta láska a občas zatlačit slzu. Oslovilo mě ale asi nejvíce hledání paralel mezi životem divokých zvířat a hmyzu a lidských vztahů, to se vážně povedlo.

Katulinka69
03.08.2023

Tentokrát jsem to udělala obráceně, nejdřív film a pak kniha. Musím říct, že oboje stalo za to

Natyna3
03.08.2023 3 z 5

Dobře čtivá kniha, hezké prostředí, zajímavý námět. tak první polovina knihy byla dobrá. Proti tomu se mi ovšem moc nelíbila detektivní zápletka a trochu za vlasy přitažený konec...

Blanka586
02.08.2023 5 z 5

Kniha se moc hezky četla. Překvapivý konec. Kyu jsem obdivovala, jak všechno zvládala. Moc se mi to líbilo.

Mirka320
02.08.2023 2 z 5

V knize mě zaujal popis přírody a zajímavé informace o bažině. To je tak asi vše. Příběh vedle toho pokulhával.

kkouzlo
02.08.2023 3 z 5

Všeobecné nadšení z knihy jsem nezdílela. Dokonce jsem přemýšlela, že ji nedočtu, ale dočetla.
Děj mi přišel neuvěřitelný, roztáhlý, popisy přírody se mi líbily, ale to nestačilo. Určitě znova číst nebudu

dia.riedl
01.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Přestože se jedná o velmi vychvalovanou knížku s krásným příběhem a prostředím, mě se bohužel zas tak moc nelíbila. Hlavním důvodem je to, že mi to celé přišlo jako velké klišé.

Kniha je plná krásných poetických vět a myšlenek. Pěkné popisy přírody a nevšední citlivá hlavní hrdinka ale nevyváží, alespoň pro mě, spoustu nelogičností a již zmíněné klišé v samotném příběhu.

Začátek o Kyině dětství se mi velice líbil a kapitola, kde pomalu navazovala vztah s Tatem, byla pro mě tou nejlepší částí knihy.
Ale po zbytek knihy jsem marně hledala nějakou jiskru, něco, co by mě nutilo číst dál, příběh utíkal, jako pomalý proud.

Vyšetřování smrti jednoho mladíka z města znělo jako zajímavé oživení, ale celý případ pozbyl napětí díky hloupým dialogům šerifa a policie...
Navic mi strašně vadilo, jak byla Kya při vyšetřování apatická. Napětí jsem pocítila jen těsně před závěrečným rozhodnutím poroty...

Konec knížky byl pro mě největší utrpení. Hodně situací už před tím hrálo hodně na city, ale tohle zakončení mi přišlo dost zvláštní.

Omlouvám se všem, kteří knížku milují, je to pouze můj osobní pohled. Knížka je krásně napsaná, příběh je zasazený do zajímavého prostředí. Kyu jsem si i docela oblíbila, ale zbytek příběhu za mě nee.

Markéta321
31.07.2023 5 z 5

Krásné popisy severoamerické přírody a charajteristiky mezilidských vztahů na maloměstě. K tomu neotřelý příběh dívky vyrůstající o samotě uprostřed močálů, ale přesto prožívající bohatší život než většina jejích sousedů žijících v blahobytu. K tomu příběh lásky a příběh zločinu.
Velmi zdařilá a dokoale vypointovaní kniha.

JennyD
29.07.2023 3 z 5

Pro mě po dlouhé době knížka, do které jsem se dokázala začíst. Příběh a zápletka dobrá, ale trošku mi tam něco chybělo. Nevím jak to popsat, možná nedotažené? A to mi malinko kazí dojem. Ale i tak bych knížku doporučila všem, kteří mají rádi tento žánr.

Belanna
29.07.2023 3 z 5

Jak už je tu mnohokrát zmíněno, v knize je krásně zachycena příroda a atmosféra močálů uchvátí. Je velmi lehké cítit vlhkost vzduchu a slyšet křik racků.
Bohužel samotný příběh mě výrazně neoslovil. Dost jsem bojovala s jeho nereálností.
Ano Kyu jsem si oblíbila, ale její příběh jsem si představovala víc drsnější, ne tolik "medový". Čekala jsem překvapení na závěr, ale takřka celý život shrnutý na pár stránek mě hodně zklamal.