Sladká nevědomost

Sladká nevědomost
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496885/bmid_sladka-nevedomost-XKm-496885.jpg 4 564 564

Made série

Ona je v hloubi duše romantička, ačkoli žije ve světě, kde romantika existuje jen jako slovo bez významu… Přezdívají jí Sladká Abelli. Je nekonfliktní, usmívá se na povel a na všechno má okouzlující odpověď. Je donovo nejoblíbenější dítě, je prostě dokonalá mafiánská principessa. Nebo jí alespoň dřív byla. Jediné, co nyní vidí v zrcadle, jsou zakrvácené ruce, které jako by si potřísnila červenou barvou. Říká se, že první dojem je nejdůležitější… V temném světě newyorského podsvětí si má Elenina sestra brát Nicolase Russoa – bosse a podvodníka takového formátu, že je to moc i na samotnou mafii. Jeho pověst ho předchází a je černější než jeho obleky a kravaty. Když ho Elena poprvé spatří, nedokáže se ovládnout a zlostně se na něj podívá. Díky tomu zjišťuje, že je muž nejen hrubý, ale také pohledný. Nelíbí se jí jeho chování ani způsob života, přesto si její srdce nemůže pomoci a buší jako zběsilé kdykoli je mu nablízku. Nedokáže zabránit zachvění, které jí přejede po páteři pokaždé, když slyší jeho hlas. A on je jí nablízku neustále. Přikazuje jí, co má dělat, a rozpaluje ji víc, než se na budoucího švagra sluší. Navenek je Elena Sladkou Abelli, ale ve skrytu duše si začíná uvědomovat, že jí učarovala jeho temnota, hrubé ruce, cigarety a oči barvy whisky. Jednou už si ale pověst pošpinila a nesmí dopustit, aby se minulost opakovala. Navíc, i kdyby nakonec byli spolu, každý přece ví, že do mafiána se dívka nikdy nesmí zamilovat…nebo ano? Toto je ucelený příběh o zakázané lásce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Sweetest Oblivion , 2018

adela.hol
15.06.2023 5 z 5

Elena Abelliová je mafiánská dcera, přezdívaná sladká, která vždy poslušně splní vše, co jí její otec přikáže. Poprvé v životě ale neposlechla, a proto když se na jejich rodinu zaměří Nicolas Russo, muž na kterého je i celá mafie krátká, tak jako jeho budoucí žena je mu přislíbena Elenina mladší sestra Adriana. Jenže Nicolas (vlastně, omlouvám se, vím, že se jmenuješ Nico) si od prvního momentu pokládá otázku, proč si nemůže vzít tu starší sestru? Tu, která ho zatraceně přitahuje. Problém ale nastává v tom, že i Elena se na Nica dívá tak, jak by se na budoucího švagra rozhodně dívat neměla.

Zatímco v předchozí recenzi jsem psala, že jsem chemii mezi hlavním párem neviděla, tak tady ta chemie sálala na kilometry. Nico spaloval Elenu pohledem pokaždé, když se k ní přiblížil, Eleně zase stačilo, aby na ni promluvil svým hlubokým hlasem. Ona ho provokovala, on žárlil. On byl přesně tím majetnickým typem, co šel doslova přes mrtvoly, pokud nebylo po jeho. Ona, ač velká romantička, až s ním zjistila, že je to jeho hrubost a temnota, co ji hlavně přitahuje. Ale stačí to? Může mezi mafiány existovat láska?

Mafiánskou tématiku v knihách miluju a tato kniha patřila k těm nejlepším, co jsem četla. Nemohla jsem a nechtěla se od ní odtrhnout. Střídaly se pohledy Eleny i Nica a já z každé stránky a z každého slova cítila to jejich vzrušené napětí. Na konci to sice vypadalo, že přijde klasická zápletka, ale to se díky bohu nestalo. Směle tak můžu hodnotit, co nejvýše to jde, a těším se na další díl.

Dellphi
09.06.2023 5 z 5

Není nad to mít rodinu plnou sociopatů, kam se hrabe Adamsova rodina. A mě to neskutečně bavilo, hlavně babka Abelliová a její průpovídky. Nico s Elenou spolu byli úžasní a chemie mezi nimi fungovala na 100%. Nejvíc mě překvapilo, jak se Nico vypořádal se svým sokem :-) to jsem teda zírala a nad reakcí otce: Ten zmrd! jsem se fakt zasmála.

Kniha se celkově četla velmi dobře a nebyla ani chvíle, ani stránka, která by mě nebavila. Jako bonus beru i citace na začátku každé kapitoly i na ty jsem se vždycky těšila. Ano, Kmotr to není, ale holky, přece nesaháme po romantické knize s tím, že se chceme dozvědět reálie ze světa mafie. Za mě je to přesně to, co jsem potřebovala: čtivost, zábava, romantika, láska a jasně i ta erotika. Takže hodnotím velmi kladně a těším se na další díl!

Books_by_Dee
08.06.2023 4 z 5

IG: @books_by_dee
Co jsem tak projela bookstagram, tak snad všichni byli z téhle mafiánské romance nadšení. Já však plným počtem hvězdiček nehodnotím. Mě asi úplně nechytlo to mafiánské prostředí , některé scény mě tam přišly naprosto zbytečné a zbytečně to prodlužovalo děj a taky jsem měla maximální bordel v postavách. Možná jsem čekala větší akci a na mě to byl takový moc velký slow burn a trošku mi trvalo se do knížky začíst. V polovině se to pro mě zlomilo a to obzvlášť se scénou s Elenou na kuchyňské lince. Ehmproč asi

Hlavní postavy - mafiána Nica Russoa a dceru mafiána Elenu Abelli jsem si však naprosto oblíbila a jejich slovní napadání jsem milovala. Obzvlášť jsem ráda četla pasáže, kde si začínali uvědomovat, že jeden druhého vlastně milují. Chemie TOP od začátku knížky jiskry mě lítaly i z té knížky. Zbožňovala jsem jaký byl Nico ochranář, a to, jak se Elena nebála říct, co si myslí.

Určitě se brzy chystám na 2 díl Šílená posedlost, protože Gianna, o které druhý díl je, se mi moc líbila i v tomhle díle. Za mě super sexy mafiánská romance.

eliska2126
03.06.2023 5 z 5

Na Sladkou nevědomost jsem byla hodně zvědavá, protože mi ji spousta z vás doporučovala. A upřímně, po Ukradeném polibku od Shen, kde bylo také dohodnuté manželství a mafie, jsem opravdu doufala, že tohle bude mnohem lepší.

A taky že bylo! Tohle bylo teda že sakra dobrý! Sledujeme dění v mafii Cosa Nostra. Už na začátku se dozvídáme, že Elena provedla něco, kvůli čemu je tak trochu vyvrhel rodiny. Proto si právě její sestra Adriana má brát Nicolase Russoa, dona a velice mocného muže. Jenže, jak už nám anotace napoví (navíc je to během pár stránek jasné), tak mezi Nicem a Elenou se něco začne vyvíjet s vlivem okolností skončí spolu právě oni dva.

Chemie mezi hlavními postavami je zřejmá už od začátku. Nico byl skvělý hlavní hrdinka, přesně takový ten drsný, který ale pro člověka, kterého miluje, udělá vše. Elena byla nenapravitelná romantička a její posedlost tím, že se v žádném případě nezamiluje do Nicolase, byla vtipná.

Příběh je psát opravdu čtivě, chytl mě už na začátku. Jediné, co bych vytkla, byla délka příběhu, než se dali dohromady. Čekáme totiž cca 200 stran, než se ti dva vůbec dají dohromady. Ale pak následujících 200 stránek -. Trošku mě taky štval občasný komunikační šum mezi postavami. Kdyby nebyli umínění a na rovinu se toho druhého zeptali na věci, které je trápily, tak by to měli o dost jednodušší. Na druhou stranu beru, že jak Nico, tak Elena jsou prostě paličáci a patří to k jejich charakteru.

Takže ve finále, já můžu knihu jedině doporučit a už teď vám můžu prozradit, že čtu druhý díl z pohledu postav, které se vyskytly i v prvním díle, Gianny a Christiana a Gianna mě zatím velmi překvapuje tím, jak je jiná, než v nevědomosti

oresvo
02.06.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Mafie bez příkras, život za zdmi .
Nico se ze začátku tváří lhostejně, ale stejně Elenu chce.
Elena na první pohled odsuzuje Nica ale vlastně se pere s tím , že se ji líbí snoubenec sestry.
Sice zde není nijak velký zvrat či zápletka , tajemství, ale příběhu to vůbec neškodilo. Kniha jako taková se četla velmi dobře .

meda2007
26.05.2023 5 z 5

Kniha me neskutečně bavila. Velice čtivá, ani jsem se nestačila rozkoukat a byl konec. Ano je tam klišé ale s tím v tomto druhu literatury všichni počítáme. Nevím jak to dělám, ale skoro vždy se zakoukal do hlavního hrdiny :)

Sonula25
23.05.2023

Dlouho jsem nečetla tak skvělou knížku. Je to příjemná změna oproti klasickým sladkým romantikám. Majetnický, drsný a do toho sexy mafián...no prostě úžasné čtení!

Tesset
22.05.2023 3 z 5

Ze začátku mi to přišlo skvělé, pak ale kvalita dost klesla. Začalo se mi to zdát takové nudné, nic moc se tam nedělo, jen se to natahovalo. Na konec došlo k nevyhnutelnému - drobný zádrhel a pak všechno vyřešeno. Dobré spíš tak na jedno přečtení.

*Pájuše*
20.05.2023 1 z 5

(SPOILER) Tohle nebylo utrpení, tohle byl očistec! Opravdu že jo. Předně anotace je výsměchem už v první větě "Ona je z hloubi duše romantička..." Ty kokos, a já jsem Královna ze Sáby! :D
Tolik knih s touto tématikou jsem u nás neviděla. Četla jsem akorát Bavettovi, ale přišlo mi to tisíckrát lepší, než tohle! Ani nevím, proč ve "sladké Abelliové" viděli sladkou? Jako kvůli její dokonalé postavě, dokonalým úsměvům, dokonalé poslušnosti? No nevím, na to, že byla členkou mafie mi přišla moc dětinská, moc jednoduchá, moc, no vlastně nijaká. Neměla podle mě jeden jediný kladný povahový rys. Taková skleníková květinka, která si na mafiánskou princeznu hraje.
A o Nicolase, který tomu všemu dělal principála, bych si neopřela ani kolo - diktátor, egoistický vůl, velký šéf mafie, který může mít všechno, ale tak nějak jsem mu ty jeho macho-kydy nepapala. Ohánět pistolkou se umí i malé dítě.
Akce žádná - krom jedné kulce v hlavě a super střílečce v restauraci - je kniha plná vycpávkové vaty. Jak to funguje v mafii se nedozvíte ani na poslední stránce, romantika jaksi nucená, dialogy směšné a to toužení a vzdychání a tuna myšlenkových pochodů mě už po sto stránkách přestala bavit. Hodnotím to jednou hvězdou jen protože mě to ze začátku bavilo. Pak se z toho stala spíš telenovela k smíchu, než komplexní příběh o mafii šmrcnutý zakázanou láskou, který jsem tak trochu očekávala.

Bryel
15.05.2023 4 z 5

"Mohl bych přetrhnout nit jejího života bez větší námahy. Z té myšlenky mnou projel mráz. Netušil jsem, co s ní mám dělat, ale bylo mi jasné, že si ji nechám. Kdykoli jsem ji spatřil, vařila se mi krev a v hlavě mi neustále znělo moje."

Příjemně čtivá oddechovka z mafiánského prostředí, která je především o jiskření a napětí mezi hlavní dvojicí. Moc se mi líbila určitá surovost vyprávění a doplňující citáty na začátku kapitol. První polovina mi přišla zbytečně natahovaná. Ale od Elenina přestěhování jsem se velmi dobře bavila.

"Život je ve skutečnosti jednoduchý.
To jen my trváme na tom, aby byl složitý."

ElizPetrova
11.05.2023 3 z 5

Nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné, ale čekala jsem asi něco víc. Elena byla taková nemastná neslaná hlavní hrdinka, která neměla snad jediný zajímavý charakterový rys, ale hlavně, že vypadala D O K O N A L E a každý mužský by si kvůli ní nechal ruku useknout. Za celou knihu se téměř nic nestalo, kromě neustálého tlachání, přemýšlení, jak jsou hlavní hrdinové ztělesněním božskosti a neskutečně sexy, Nicolasových psychopatických egoistických výlevů a sexuálních scén opsaných z wattpadu. Určité momenty mi přišly až komické, ale dávám autorce 3 hvězdy za to, že i přes vše výše uvedené si dokázala udržet mou pozornost.

AnnaBa
11.05.2023 5 z 5

Vůbec jsem to nečekala a bylo to super! Ocenila bych víc částí z pohledu Nica, na ten jsem se vždy těšila.

miloslava3256
10.05.2023 5 z 5

Skvělý, moje gusto! Drsný mafián, don a holka romantička. Napětí, drama, drsná erotika, zamotané zápletky. Jen mně trošku mrzelo, že nebylo víc částí za Nica. Toto dílo si klidně někdy zopakuji ;)

stana5842
08.05.2023

Pěkný příběh o italské mafii. Kniha má přes 400 stran, nenudila, autorka vás hezký protáhne knihou.

AliceTief
06.05.2023 5 z 5

Tato knížka se četla sama, děj je doslova strhující a líbí se mi, že se tam stále něco dělo. Nepřekvapilo mě jak to dopadlo, ale v dobrém. Určitě si přečtu další díl.

Verresa
29.04.2023 4 z 5

Musím říct, že mi trvalo se začíst, ale bylo to mou chybou a špatným soustředěním na knihu. Nakonec to byla dobrá a zajímavá jízda. Z prostředí mafie tam toho tolik není, jak by někdo čekal. Děj ubíhal rychle a byl protkaný z obou pohledů, což je super. Nico se mi hodně líbil. Kniha byla oddechová, nenáročná, ale zábavná.

Kskaja
26.04.2023 5 z 5

Knížka mě bavila. Odpocinula sem si u ni a na čtení se těšila. Velice čtivé.
Mafiánské prostředí berte s rezervou, moc tam toho není. Ale příjemné zpestření.
Trochu moc fnukani po Nicolasovi, to mi přišlo příliš.

Péťa Z.
21.04.2023 1 z 5

(SPOILER) Půjdu proti proudu...
Je fakt, že tohle téma bych si k četbě sama asi nevybrala. Čert ví, proč jsem knihu dostala darem... :-D
Nicméně jsem ji přečetla, proto hodnotím.

Bylo to neskutečné trápení. Jednu hvězdu dávám za to, že jsem to dočetla a rovnou knížku nezaklapla.

O světě mafiánů se tu zas tak moc nedozvíme. Jde hlavně o "jiskření" mezi hlavními, pro mě velmi hloupými a naivními, postavami.
Vedlejší postavy tam jsou jaksi navíc. K nikomu jsem si nemohla vybudovat sympatie, protože jim nebyl dán prostor. Postavy byly jen velmi okrajově popsané. Zápletka, vývoj postav a celkový děj mi nesedly.

Elena byla káča, která neustále jen bojovala s tím, jak strašně Nica chce, ale ona se přece nechce zamilovat. Vdát se? Ano. Souložit s ním? Jasně. Ale hlavně, proboha, žádné city!
A když si konečně přizná, že je zamilovaná, tak Nica okrade o miliony z jeho účtu, aby si tím vykoupila svoje černé svědomí (ale blahosklonně věří, že pomůže chudé rodině). Vždyť si přece najde práci a splatí mu to...
A Eso? Chce ji je*at od rána do večera (užívané výrazivo), ale i když si jako boss může dovolit všechno, opakuju všechno, musí tam házet zpátečku vždycky, když si vzpomene na svou domněnku, že vlastně nejspíš miluje jiného. Ách jó.

Nemám nic proti erotickým románům, nevadí mi ani vulgarismy, když jsou dobře zakomponované a když je to alespoň místy vzrušující... Ale tenhle příběh byl ztráta času.
Ostatně, holky, až dojdete k pasáži s konečníkem, vzpomeňte si na moje varování. :-)

A jedna citace závěrem a už nebudu kritizovat... Ať si každý čte, co chce. Za mě nee. :-)

Nico?
Copak?
Tvoje sperma mi teče po stehně, zašeptala.
Do prdele, jestli to nebyla ta nejžhavější věta, kterou jsem kdy slyšel, tak jsem Panna Marie. Začalo mi pulzovat v péru.

MAU256
21.04.2023 4 z 5

"Teď už jsi jen můj," zašeptala jsem mu do úst. Spokojeně přitakal a znovu mě políbil na rty.

Krásně čtivá romantika z mafiánského prostředí a láska až navěky. Nico udělal vše, aby ji dostal, ani smrt člověka pro něj nebyla žádnou překážkou. Jediné, co nemohl ovlivnit, bylo její srdce, když si myslel, že miluje jiného, to ho ničilo, ale nic není takové jak se na první pohled může zdát. Elena se snažila odčinit smrt, která se stala kvůli jejímu rozhodnutí. Aby mohla dál žít se svým svědomím, musela zalhat, krást a málem tím ztratila lásku svého života. Pro ty, kteří mají romantické srdce, mohu jen doporučit, neboť se nemusí bát špatného konce :-).

Lucyk01
10.04.2023 4 z 5

Tohle je moje prvotina od autorky a trošku i první knížka z prostředí mafie. Nevěděla jsem, co od té knížky čekat, ale nakonec mě mile překvapila.

Kniha se od začátku do konce četla snadno a rychle. Děj byl zajímavý a originální. Miluji hate to love příběhy a tohle to vše splňovalo.

V knize se nachází playlist ke knize a hodně se mi líbil styl psaní u nadpisu kapitolu a nadpis pohledu. Ano čtete správně, kniha je psaná 2 pohledy - Eleniným a Nicovým.

Hlavní postava Elena mi od začátku byla sympatická. Elena je považována za Sladkou Abelliovou, ale realita je rozdílná. Líbí se mi, že takovou jen hraje, ale dokáže i vystrčit drápky a není vůbec naivní.

Nico si získal moje srdce už od začátku a je typický mafiánská boss a bad boy. Chemie mezi Nicem a Elenou je až hmatatelný, ale někdy mi přišlo, že toho bylo až moc. Elena ho chce, pak si uvědomí, že nechce, protože nemůže a čtenář se do toho úplně zamotavá.

Příběh byl originální a zajímavý, některé události jsem opravdu nečekala a jsem skutečně ráda, za ten konec, který snad každý od začátku knihy očekával.

V plánu mám určitě i další knihy od autorky a v sérii rozhodně budu pokračovat. Knihu doporučuji, i když bych doporučila nemít velké očekávání, abyste nebyly zbytečně zklamaní.

New York mafie erotika domluvené manželství domluvený sňatek

Danielle Lori
americká