Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8127 8127

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

jitha
20.12.2011 5 z 5

Jak už se zde psalo: začátek byl docela nudný, ale pak se od knihy nemůžete odtrhnout.

St. Jimmy
08.12.2011 5 z 5

První díl trilogie Milénium mě vzal natolik, že jsem se ihned těšil na ty další. Naprosto strhující a dynamický příběh, perfektně prokreslená psychologie postav, velmi sympatické a lidské postavy Mikaela a Lisbeth, napínavý děj a řada zvratů. Co víc si přát?

R-VanDerLe
29.11.2011 5 z 5

Prvních 50-80 stran mě moc do děje nepohltilo.. ale co se dělo potom nejde popsat.. možná jedna z nejčtivějších knih, kterou sem doposud četl.. ne nadarmo je to bestseller.. ještě na úvod bych uvedl dle mého slabší místo, které vidím v tom, že gradace knížky je cca 100 stran před koncem.. posledních 100 stran začíná opět až nezajímavě, i když závěr je opět strhující.. Kniha má asi své slabé místa, ale konečný výsledek je NAD OČEKÁVÁNÍ.. MOHU JEN A JEN DOPORUČIT.. JEDNA Z NEJ CO JSEM ČETL.. oproti filmu, který na mě zapůsobil jako naprostý odpad oproti knize.. (film z r.2009) ještě uvidíme co americká verze..

dangerita
28.11.2011

Po přečtení několika recenzí mi zvědavost nedala a i já jsem si první díl zakoupila -na zkoušku. Byla jsem mile překvapena - knížka se čte velmi dobře, děj je napínavý, žádná hluchá místa, výborná atmosféra i zajímavé postavy. Na mě byly některé pasáže už trochu moc naturalistické, ale dojem z knihy to nijak nekazí. Prostě to k navození atmosféry a k realistickému pojetí patří. Koupě druhého dílu byla samozřejmostí.

koubin007
21.11.2011 3 z 5

Prvních 200 stran nuda nuda šeď šeď. Typická Kingovina, rozvleklý začátek, desíky postav z nichž je pro děj důležitá sotva pětina.
Nemám rád knihy, kolem kterých se vytváří mediální šílenství. Uznávám, že 150 stránek bylo vážně strhujících, ale posledních 150 je zase nuda nuda šeď šeď, něco jako bezhlavé tlachání venkovského strýce. Takže ve finále to až zase taková bomba nebyla, ale je fakt, že autor umí pracovat jako Jára Cimrman s momentem očekávání a zklamání. Nakonec se konečně dozvíme kdo že to byl vlastně ten "tajemný", ale bylo to zase až moc brzo. 300 stránek blafů a neustálého pití kávy (hlavní postavy vypijou asi tak dvě cisaterny kafe, než se doberou výsledku), pak 150 stránek pecka a pak zase pomalý dojezd.
Takhle nějak si asi představuju výlet na TRIPU. Možná to je taky ten důvod, proč tolik lidí z téhle knížky tak blázní - je to jako DROGA, která vás pomalu nažhaví, pohltí a pak pomalu vrátí do šedi reality.:)

panjan
20.11.2011 4 z 5

Čekal jsem od toho trochu více, podle toho humbuku co byl kolem. Nicméně je to úžasně napsaná detektivka, kde počet stran nehraje žádnou roli, ale hranice žánru nepřekračuje ani o kousek.

Bublinka.
13.11.2011 5 z 5

Trvalo mi to asi 100 stran, než jsem se chytla. A až do rozzuzlení případu jsem se neodlepila a dát knihu z ruky byl boj. Těch posledních 100 stran jsem ale dojela ze setrvačnosti.

Ellis
05.11.2011 3 z 5

Tak opravdu nevím, proč jsou všichni z této knihy tak na větvi a používají slova jako super, strhující, fičák apod. Na základě recenzí jsem po ní taky sáhla a já tak nadšená nejsem. 2x jsem knížku odložila a přečetla jiné a lepší. Nicméně jsem si jaksi uložila jako povinnost ten opěvovaný bestseler dočíst. Do strany asi 180 to byla nuda, vlastně detektivky moc ráda nemám, novináři a prostředí redakcí mě nezajímá a popisy brutálních praktik jsou hnus(z předsádky v knize se toho bohužel o obsahu moc nedozvíte). Knížka vůbec není nijak oslnivá, dočíst se dá a určité části ke konci mě i celkem bavily. Zajímavá je postava Lisbeth, ale chybí mi větší rozpracování postavy její i ostatních. Jedním dechem a na jeden zátah jsem knihu ale nečetla. Pokud vyjímečně chci číst detektivku, tak např. Svědkyně či Posedlost od Jonathana Kellermana, ty jsou alespoň psychologické a plné napětí.

magickajana
25.10.2011

Tak tahle knížka zaslouží trochu delší komentář - chtěla bych pouzkázat na mou konkrétní zkušenost: Koupila jsem si první dva díly na Vánoce a když jsem se k nim (v únoru končně dohrabala) přečetla jsem prvních asi třicet možná padesát stránek a moc mě to nebralo, tak jsem ji na chvíli odložila. Nicméně přišla krize, nebylo co číst, tak jsem se k ní vrátila a hned jak se na scéně objevila Lisbeth, má spřízněná duše, vnímala jsem knihu úplně jinak. Plus děj se fest rozjel, zpočátku nuda, najednou smršť.
Takže shrnutí - neobvyklé situace (př. ten zvláštní milostný trojúhelník mezi Mikaelem a Erikou a jejím manželem)
- skvělé vykreslení postav (trochu klišé, ale je to tak) hlavně pak již zmiňovaná Lisbeth
- zajímavá (ačkoli možná ne zcela originální zápletka)
- čtivost, plynulost děje, napětí
Prostě zklamaná jsem nakonec fakt nebyla a myslím, že si ji hodlám v nejbližší době přečíst znova.
Srovnání s filmem se raději vyhnu, to sem nepatří a stejně všichni víme, že film může být dobrý, ale nikdy ne lepší než kniha.

JanaxaM
24.10.2011 5 z 5

Nejsem zrovna fanda do detektivek, ale Milénium bylo super. Do prvního dílu jsem se nejdřív nějak nemohla dostat,ale pak se to rozjelo a paráda. Nejvíc se mi líbila trojka.....PS: V centru Novodvorská Plaza pracuje Lisbeth jako prodavačka ve Fox Silver:o) Fakt! Okovavá, pokérovaná, krátký černý vlasy s fialovou ofinou....

sBety
21.10.2011 5 z 5

Miluju když mě kniha vcucne, pohltí.Tak,že jí čtete a najednou zjistíte že se klepete vzrušením!
Ale musím dát 9/10 za rozvleklost a neustálé používání slova káva a power book.:D

4xab
09.10.2011 5 z 5

Teda nejdriv jsem se nemohla zacist, ale pak sr to rozjelo a byl to ficaaaak:-)

alfa
08.10.2011 5 z 5

Na detektivky si moc nepotrpím, ale nakonec jsem si rozhodla tuhle knihu přečíst a rozhodně nelituju. Jakmile jednou začnete číst, už ten příběh nemůžete dostat z hlavy a nutí vás to pořád se k němu vracet a přemýšlet nad netrpělivě očekávaným rozuzlením příběhu, které vás pak překvapí. Narozdíl od mnohých knížek u Milénia nikdy nevíte, co najdete na další straně. Smekám před Stiegem Larssonem. Je mi líto, že se nedožil ani vydání prvního dílu, natož pak veškerého úspěchu a slávy.

Junjun
02.10.2011 4 z 5

Knížka je velmi čtivá i když některé pasáže by si možná zasloužily trošku více rozvést. Naštěstí tam bylo také grafické znázornění rodiny Vangerů, ke kterému jsem se často vracela, protože jsem z těch bratranců, sestřenic, strýců byla často trochu vedle. Film mě ale velmi zklamal zejména v tom, že spousta věcí se rozchází s knihou a některé povedené dialogy tam chybí. A taky to, jak je Salanderová svá, svým způsobem asociál, z filmu ani nepoznáte (pokavaď Vám k tomu teda nestačí její vzhled:-).

vlmal
30.09.2011 5 z 5

Naprosto pohlcující kniha. Neočekávala jsem, že by mě mohla takto pohltit, stalo se... Netrpělivě budu očekávat další díly.

domov
26.09.2011

Tuto knihu ,vlastně Milénium jsem koupil z toho důvodu ,že jsem viděl dva filmy a jelikož třetí měl vyjít na dvd až po pěti měsících tak jsem si to koupil .Od těch knih jsem odcházel nevyspán do práce a už jsem se těšil na to až to dočtu do konce.Tak jsem se setkal se severskými spisovateli ..na něž nyní nedám dopustit.

Lucy
26.09.2011 5 z 5

Super ..nemůžete přestat v čtení...doporučuji,já jsem také četla a četla a bylo 5 ráno..:-),jen je dost roztáááhlá

Sirius
24.09.2011 2 z 5

Byl jsem zvědavý, co lidi na té knize vidí, ale teď si myslím, že všichni při čtení zažili úpal. Polovinu románu tvoří vata, která by zasloužila vyhodit, aby to celé mělo větší drajv. Zbytek tj. pátrání působí až směšně a nerealisticky. U odhalení vraha jsem řval smíchy a nad jeho proslovy se mlátil do hlavy. Co se pointy týče, připadám si nehorázně podvedený. Knize můžu přičíst body za čtivost a postavy, které ale v některých momentech působily kreténsky - nejhorší postavou byla postava hackerky. Imho ten konec to celé sráží.

lukasresl
16.09.2011 3 z 5

Připomnělo mi to Da Vinciho kód od Dana Browna. Čte se to jedním dechem. Stejně jako u Browna je ale hodně věcí podřízeno spádu a dramatičnosti situace (například nepravděpodobný charakter Lisbeth Salanderová) a postavy se jasně dělí na ty kladné a záporné.

Teď mě ale omluvte, zavírám svůj PowerBook a jdu si uvařit kafe :-)

Bbrody
12.09.2011 5 z 5

Výborná kniha, musím však přiznat, že mě nešokovala tak, jak mi bylo slibováno. Ikdyž je to nejspíše způsobeno tím, že jsem nejdříve viděla film, takže jsem věděla, do čeho jdu. Nicméně to nemění nic na tom, že se jedná o jednu z nejlepších knih našeho století. Skvěle a strozumitelně napsaná, úžasný příběh, přehledná, zajímavá...co víc si přát :)