Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666
Pamela Oldfield
Můj příběh série
Deník londýnské dívky z roku 1665–1666. Píše se rok 1665 a čtrnáctiletá Alice se těší na návrat do Londýna. Mor se však rychle šíří celým městem. Jak dny ubíhají, objevuje se na dveřích stále více domů kříž. Když dostane mor i její teta, musí učinit rozhodnutí, které jí možná změní celý život... Zažijte historii z první ruky s edicí Můj příběh – přečtěte si živé líčení života v určité době.... celý text
Literatura světová Literatura faktu Historické romány
Vydáno: 2010 , Alicanto (Egmont ČR)Originální název:
The Great Plague: A London Girl's Diary, 1665-1666, 2001
více info...
Přidat komentář
Moc pěkný příběh.Líbilo se mi vyprávění mladé dívky a její život v Londýně,díky moru to musela být hodně těžká a smutná doba.
Skvělá série. Doporučuji!
Starý Londýn, morová epidemie , 17. století. Čtená v době, kdy nebylo možné jen tak vycestovat za hranice , epidemie udeřila. Naštěstí ne morová, ale to už odbihám od tématu. Mladá Alice se těší zpátky domů. Jenže Londýn je skoro celý natažený morem, kříže na jednotlivých domech na znamení úmrtí lidí, zmatek a krysí výkaly jsou všudypřítomné. Když se " černou smrtí " nakazí i Alicina příbuzná, Alice zbývá jediná naděje...
Hezká kniha, která vám nastíní život v době moru. Dobrá je zejména pro mladé dívky, není totiž moc náročná na čtení a člověk se dozví užitečné informace.
Číst v době koronavirové o morové epidemii je krapet děsivé. Naštěstí v dnešní době už epidemie nebude mít takto fatální následky (doufám).Za část, kde se mluvilo o moru a o tom jak to tou dobou v Londýně a okolí vypadalo, dávám palec nahoru. Ke konci to už ale začalo zavánět červenou knihovnou.
Tento díl z edice Můj příběh je podle mě oproti ostatním trochu slabší, nicméně i tak stojí za přečtení.
Přijde mi to jako pekna nenáročná kniha. Něco málo jsem se dozvěděla, něco jsem věděla. Takové čtení na jeden večer.
Psáno jednoduše a prostě, nic složitého. Je to poučné, zajímavé a docela pěkné. Jen ta Alice mi trochu lezla na nervy.
Kniha o morové ráně se čte sama. Je nenáročná, ale nikoli zbytečná. Po zaklapnutí knížečky na mě nepadla beznaděj. Doporučuji.
Myslím si že se kniha povedla. Líbilo se mi jak to bylo udělané a propracované. Vypadalo to jakoby si někdo opravdu psal deník. Při některých chvílích mi naskakovala husí kůže.
Deníkové zápisy dívenky, která zažije černou smrt přímo v Londýně. Některý popis možná kapku zavádějící a zkreslující, ale moc se mi to líbilo. Při představě té hrozby, se kterou byla dívka konfrontována - já ve 14 letech bych se zbláznila (už jen ta představa smrti všude kolem), ale ona je brána v té době za téměř dospělou a dle toho k tomu nejspíš také přistupuje. Edice Můj příběh se mi moc líbí a určitě chci zkusit i další knihy.
Hezky vystižen tehdejší život v Londýně. Nemůžete si být jisti, zdali osoba, se kterou jste před chvílí mluvili nemá mor a neumírá. Děsivé, poučné, dobrý příběh ♥.
Knížka je moc pěkná. Má nádherný děj a pěknou myšlenku. Bylo v ní hezky vystiženo, jak lidé z Londýna museli trpět. Některé to zlomilo a nemohli už pokračovat dál. Ale někteří se nevzdali, vzchopili se a přes všechny překážky a nebezpečí zůstali se svými nejbližšími, přestože je to mohlo stát i život.
Asi tak prvních deset stránek bylo hodně slabých a zavánělo stylem knih pro desetileté holčičky, ale po příchodu moru se vše ,,zlepšilo" a stylistika byla pozvednuta. Pokud mám hodnotit obsah, tak byl samozřejmě zajímavý, poutavý a potěšilo mě, že byl do něj zahrnut i ,,Great fire of London".
Až na to, že ta dívka mi byla strašně protivná, tím jak byla rozmazlená, tak historické události byly popisovány velmi zajímavě. 3,5*
Nádherné, svižné, dobově bezva zasazené a rozhodně bez zbytečných popisů a citových výlevů. Skvěle pojata forma děníku.
Štítky knihy
deníky Londýn mor 17. století anglická literatura epidemie dějiny pro děti a mládež rok 1665Autorovy další knížky
2010 | Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 |
2011 | Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 |
Moc pěkný příběh. Vyprávění mladé dívky se mi líbil jak popisuje dobu a morovou epidemie