Nyxia povstává

Nyxia povstává
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441156/bmid_nyxia-povstava-v7f-441156.jpg 4 424 424

Nyxia série

< 3. díl

Emmett se spolu s ostatními členy týmu Genesis zoufale snaží vrátit domů a získat slibovanou odměnu. Spojí se přitom s Imago, jejichž město leží po útoku Babylonu v troskách. To však bylo součástí plánu, neboť jednu věc Babylon netuší. Zdejší svět se chýlí ke svému konci. Oba měsíce Edenu spějí ke srážce, jíž už nelze zabránit. Imago zbudovali tajná odpaliště a rozhodli se vylákat Babylon na svou planetu, odsouzenou k zániku. Dokonalý plán, jenže cesta k úniku týmu Genesis je zničená. Skupina se musí rozdělit, aby v nehostinných oblastech přežila a dorazila k novému odpališti. Obě strany se snaží získat výhodu a boj se nevyhnutelně přesouvá zpět do vesmíru, kde se Emmett se svými přáteli a novými spojenci bude muset s Babylonem utkat v poslední bitvě o kontrolu nad loděmi. Pokud v ní zvítězí, pak v této neférové hře mohou jednou provždy vyhrát. Pro Imago, jejichž svět končí katastrofou, je to jediná šance na přežití.... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: ekniha , King Cool

Nyxia Uprising , 2019

vandalindakova
08.04.2020 5 z 5

Závěrečný díl byl stejně boží jako díly předchozí. Všechno, co jsem zmínila v recenzi na druhý díl, tady stále platí.
Jestli si myslíte, že si po dvou knihách zvyknete na ty neskutečné zvraty, které autor vymýšlí, tak mi dovolte se zasmát. Tady mi to totiž rvalo dech z plic asi nejvíc. Hlavně v druhé polovině jsem měla pocit, že mi někdo vzal plíce, ucpal je nepropustnou vatou a vrátil mi je zpátky. :D Prostě jsem z toho nemohla ani dýchat, jak to bylo dech beroucí a napínavé.
Ve trojce se začaly asi nejvíce projevovat romantické linky, které jsou mezi bandou puberťáků dost pochopitelné (vlastně jsem se i zarazila, že se tohle téma lehce odstrkovalo...síla zvyku u young adult žánru). A prosím vás tohle není žádné mínus, protože zaprvé jsem jim všem fandila a tím víc jsem měla rozšířené zorničky, aby se zas mezi nějakou dvojicí něco nestalo, no a za druhé to bylo naprosto nenásilné. A to na tom bylo naprosto boží. Hodně knih je zkažený romantickou linkou, která je tam narvaná za každou cenu, totálně to přehltí původní zápletku a změní charakter o 180 stupňů. Tak tohle tady nebylo ani náhodou. Prostě teď bojujeme o přežití a randění jde stranou.
Tím se dostávám i k humoru, který provází celou sérii. Já na to mám jedno slovo, geniální. Prostě když už si myslíte, že umřete zoufalstvím, tak přijde úžasná postava jménem Katsu a smíchem vás odrovná. Vyskytovalo se tu spoustu vtipných momentů, hlášek a dokonce i černého humoru.
Na závěr musím ocenit poslední část, kterou jsem si neskutečně moc užila. Jakoby vám autor dával najevo, že jste přežili celé tři natřískané díly plné všeho neskutečného, tak si na závěr zasloužíte přesně to, co dostanete.

SpeeDeeX
06.04.2020 5 z 5

Fantastické zakončení série. Poslední díl je opět plný akce, napětí a zvratů a já si užívala každou stránku. Ani nevím, co víc napsat. Celá série je naprosto dokonalá, nemám co vytknout. Opravdu vás od prvního řádku pohltí a už nepustí. Určitě se k ní ještě nejednou vrátím. ❤❤

Olaf74
05.04.2020 5 z 5

Opět super jízda.

zandu
02.04.2020 5 z 5

Opět pecka, jako i předchozí díly. Jen mi stále tak nějak vadí to označení thriller. Ale že děj vtáhne a nepustí - naprostý souhlas.

Nomia
31.03.2020 4 z 5

První díl Nixie jsem v hodnocení celkem sepsula, protože mi přišel víceméně jako jedna velká vesmírná paralela na Hunger games - s lehkým nádechem Enderovy hry. Ale ono to vlastně není tak podstatné, proč by si autor nemohl vzít inspiraci z jiných takřka kultovních děl... Důležité je, že celá trilogie jako celek funguje a baví. Nyxia určitě jede ve vyšlapaných kolejí a nepřináší nic moc originálního, či převratného, ale byla bych pokrytec, kdybych nepřiznala, že je to čtivá a zábavná série.

Samotný závěrečný díl je podle mě ideální a důstojné vyvrcholení celé série. Není to nabité překvapivými twisty, ale je to pořádná dávka akce, kterou nám autor servíruje takřka bez přestávky. Osobně mi přišlo trochu škoda, že vyprávění neměnilo více dynamiku. Tempo a poloha a poloha vyprávění bylo pořád na jedno brdo, chybělo mi občasné zpomalení a pak o to silnější gradace. Nyxia povstává jede stále v jednom rytmu.

Oproti prvnímu a druhému dílu navíc také ubylo (respektive takřka vymizelo) úsměvných linek, ovšem v kontextu příběhu naprosto pochopitelné, naopak přibylo hutných emocích a temných scén.

Celá série se poměrně povedla, není to nijak náročné čtení, rozhodně se nejedná ani o čistokrevnou sci-fi s velkým množstvím věděckých pojmů, ale naopak je to taková příjemná YA oddechovka, kterou táhnou nahoru velice sympatické postavy, které jsou zakomponovány do pozoruhodného světa. Emmett se navíc jako hlavní hrdina povedl, je to ten typ sympatického kluka od vedle, spíš než akčního hrdiny, ale možná o to více mu člověk fandí. Také oceňuji samotný nápad s těžbou Nixie, látky obdařené mimořádnými vlastnostmi.

Fajné čtení.

blanka5960
30.03.2020 5 z 5

Závěrečný díl trilogie, jsem dlouho netrpělivě vyhlížela. Prvních pár stránek mně oživilo a připomnělo události z předchozích dílů a já se mohla vrhnout po hlavě do příběhu. Tento díl byl plný akce, napětí, zvratů, ani chvilku jsem se nenudila. Střídání z pohledu jednotlivých postav bylo skvělé, udržovalo napětí, nešlo přestat číst. Ráda se k této sérii vrátím a mohu ji doporučit.

sgjoli
27.03.2020 5 z 5

Tahle kniha se mi do rukou dostala jako na zavolanou, protože zabránila tomu, abych se propadla do čtecí krize.
"Nyxia povstává" je rozhodně důstojným zakončením této výpravné série. Nechybí spousta akce, napětí a nečekaných zvratů - jak jsme byli zvyklí u předchozích dílů. Začátek této knihy byl pro mne sice trochu chaotický, protože jsem si hned nedokázala 100% vzpomenout na všechny detaily z předchozího dílu, ale naštěstí to trvalo jen prvních 30-40 stránek a pak mi všechno postupně začalo naskakovat. A já si tuhle knihu nakonec užila.
Bavilo mne, jak a kam se postavy nakonec postupně dokázaly vyvinout, dějově to nemělo hluchá místa. Pravda, předchozí dva díly mne bavily asi o chloupek více a mých 5 hvězd je dnes trošinku slabších (možná tak 4,5 hvězdy), ale to nic nemění na tom, že tohle bylo skvělé čtení, od kterého jsem dostala všechno, co jsem chtěla.
Dějové linie byly uspokojivě uzavřené, celkově mi to dávalo hlavu a patu, postavy mne bavily a o akčnosti a napínavosti jsem už mluvila. Tuto sérii určitě mohu doporučit. :-)
P.S. Akorát teda nevím, proč je na obálce napsané, že je to thriller, protože thriller to fakt není. :-D

lubik734
27.03.2020 5 z 5