Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7945 7945

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Šárka88
23.01.2020 4 z 5

První díl celkem fajn, knížka by mohla mít méně stran, kdyby v tom nebyla všude rozlita omáčka. Když jsem to četla bylo mi 26 s hltala jsem to. Doporučuji všem holkám, co mají rádi bohaté krasavce s dávkou nedostupnosti.

aimi
22.01.2020 2 z 5

Kdyby kniha byla kratší tak o 200-300 stran a kdyby se tam vůbec nemluvilo o vnitřní bohyni,bylo by to určitě mnohem lepsi.Bylo to zdlouhavé,ale eroticky dobre nabité.

lofasovec
21.01.2020 2 z 5

Degradace kombinovaná s naivně sexuální frustrací a líbivě-přitažlivou pozitivní rutinností.

JitulHa
19.01.2020 3 z 5

Je těžké psát o něčem, co už bylo asi bilionkrát propíráno, čteno a zfilmováno. Padesát odstínů šedi. Nejspíše každý ví, o čem tahle kniha pojednává a hlavně do jakého žánru spadá, přesto mi přijde, že většina lidí na příběhu kritizuje právě ty aspekty, které jsou jim proto předem známé. Tak si říkám, jestli je to opravdu takový brak, nebo jestli se jenom někteří čtenáři předhánějí, kdo vymyslí lepší hate komentář... Dala jsem se do čtení, věděla jsem do čeho jdu, a upřímně nebyla to zase taková tragédie, ale jaksi temnější popelkovský příběh o obyčejné dívce a přehnaně bohatém muži s notnou dávkou erotiky. Zpočátku se autorce dařilo opravdu dobře vystavět napětí kolem osoby hlavního hrdiny, proč se chová tak, jak se chová, nebo proč používá různé dvojsmysly, zkrátka nebýt toho, že jsou Odstíny tolik "profláknuté", neustále vás nutí hledat mezi řádky či vymýšlet různé scénáře, co s ním vlastně je špatně. Když pak přijde ten velký boom a celé se to provalí, všechno tohle podivínství najednou zapadne na své místo. Poté už se, ale veškeré dění ocitá ve stále opakujícím se kruhu a to zmiňované napětí totálně upadá v množství intimních chvilek mezi ústřední dvojicí. A pokud tohle nastane zhruba dvě stě stran před koncem knihy, začínáte toho postupně mít až dost, bohužel. Stejně jako dokola opakujích se postojů hrdinů, z čehož mě jistojistě nejvíce unavovaly a následně snad i rozčilovaly hodně časté rozmluvy Anastasie se svým podvědomím a s nějakým vnitřním hlasem její sexuality, či co to mělo být??? Nevím, z jakého důvodu autorka tyhle tzv. hlasy vymyslela, jestli měly fungovat jako nějaká rádoby komická složka příběhu, nebo jen potřebovala zaplnit víc papíru, to netuším. Každopádně čeho je moc, toho je příliš, a tohle rozhodně nefungovalo, naopak to ději uškodilo. Nicméně, E.L. James přišla s něčím, co tu možná ještě nebylo a odstartovala tím vydávání nekonečného zástupu podobných knih. V rámci žánru se tedy jedná o klasiku a jeho fanynky určitě nezklame.

Adelen
10.01.2020 2 z 5

Myslím, že mladé slečny si rády přečtou takový příběh, ale mě tahle kniha nenadchla.

Julia848
03.01.2020 4 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám. Jinak nevím zda bych podlehla tomu šílenství co kolem knihy bylo.
První díl jsem přečetla jedním dechem. Erotické scény byly z počátku zajímavé, ale později se začaly hodně opakovat což může spoustu čtenářů dost nudit.
Každopádně je to taková oddychovka pro nás ženy.
Všechny samozřejmě víme, že příběh kdy dívka potká milionáře, který si libuje v těchto hrátkách a ještě má přitom 458 orgasmů za hodinu je velké klišé, ale tak co - trošku fantazie :)

LenkaGonn
03.01.2020 5 z 5

Četla jsem, když kniha vyšla a v té době to pro mě byl naprostý hit. Dnes už si to bohužel nepřečtu.

Aribana
23.12.2019 4 z 5

Je to psáno citlivou rukou pro zasněné ženy

n.ezn.amy
15.12.2019 odpad!

naprosto nechápu tak vysoké hodnocení této knihy. Příběh naivní studentky, která se zamiluje do miliardáře, který rád provozuje BDSM. Naprosto tupý a jednoduchý příběh, plný klišé, trapných a hloupých dialogů a hlavně nejotřesnější vnitřní bohyně hlavní hrdinky. Popis erotiky je neuvěřitelně nudný, tohle snad nikoho nemůže bavit

befel
09.12.2019 2 z 5

ano ano.. taky jsem podlehla masovému šílenství a přečetla to.. a celé.. ale už nikdy víc :-) :-)

Nikusha
02.12.2019 3 z 5

Ale jo, už jsem četla i horší knihy. Jen bych to asi nedoporučovala osamělým dámám..mohly by pak být zklamané, že ten Franta co sbalily v baru, není v posteli úplně jak Ch.Grey.

AliceInChains
01.12.2019 1 z 5

Většina trapných a dokola se opakujících frází mi přišla spíš k smíchu. Navíc je to dost nerealistické, Christian má zřejmě nadpřirozené schopnosti, protože při každém jeho dotyku Anastasie prožívá jeden orgasmus za druhým. Kniha se mi nelíbila a pokračování číst nebudu.

Ivanka83
27.11.2019 5 z 5

To mě bavilo. Hezky se to četlo a neskutecně to odsýpalo.
Nevinnost a Stín s temnou minulostí.
Červená knihovna s erotickou tematikou. Nenáročné čtení. Jsem neskutečně zvědavá, jak to bude pokračovat.

evineckY
21.11.2019 5 z 5

Kniha se mi ze začátku až tak nelíbila, dokud jsem nepřečetla z pohledu Christána
a víc se nezamyslela proč byl,jaký byl. A ruku na srdce- každá žena - která by nechtěla
být tak milovaná....

Tetipu
18.11.2019 1 z 5

Dlouho se mi nestalo, aby mi hlavní hrdinka, tak moc lezla na nervy. Četla jsem to, protože to tehdy bylo všude, ale až do konce jsem dojít nedokázala.

Arte
18.11.2019 4 z 5

Kniha je typická červená knihovna, která zpopularizovala moderní erotickou literaturu a používání různých erotických pomůcek. Nejedná se o náročnou literaturu, ale pokud člověk hledá něco z této kategorie, rozuměno milostnou erotickou literaturu, kniha se pak bude myslím hodně líbit. Hodnotím to tedy z pohledu, kdy nehledám náročnou literaturu, ale právě červenou knihovnu (Budete-li hledat rozmanitou slovní zásobu a hlubší myšlenky, kniha by u vás nejspíše neprošla).

Mrs.Depp
05.11.2019 2 z 5

Kniha se čte moc dobře, ale četla jsem ji už dávno a už snad rok mi doma leží druhý a třetí díl, ke kterému se ne a ne odhodlat a myslím, že je možná i vrátím nepřečtené. Hlavní dojem, který ve mě zanechala Anastasia ve filmu, je že je opravdu naivní až hloupá, knihu už si až tak nepamatuju, ale myslím, že z ní jsem až takový dojem neměla, každopádně nechápu, jak se někdo může na tento film dívat třeba deset krát, jako jedna má kamarádka.

Renatapek
02.11.2019 3 z 5

Studentka literatury Anastasia a mladým podnikatelem Christianem Greyem rozehrávají hru plnou erotiky. Oba je to k sobě od začátku přitahuje, ale oba s přitažlivostí bojují. Každý z jiného důvodu. Ona si myslí, že v žádném případě nespadá do okruhu žen, která by pana dokonalého mohla upoutat. On má své temné tajemství. Jenže láska je láska a nakonec přece jen skončí v posteli a díky tomu je o čem psát další dva díly :).

Lucka1355
31.10.2019 3 z 5

Knihu Padesát odstínů šedi jsem si přečetla, kvůli filmovému vídání, na kterém jsem byla v kině. Film jsem si úplně zamilovala, ale bohužel kniha mě velmi zklamala. Špatně se mi četla a nějak jsem se do děje nemohla začíst. Hlavní hrdinka mi v knize přišla hrozně taková staromódní, nato že ji je dvaadvacet. Jediné co se mi tam líbilo, byla vypsaná smlouva, mezi Anastasií a Christianem. Nicméně možná dám druhému dílu ještě šanci.

Thousandeyes
31.10.2019 odpad!

Ztráta času..... možná ne pro nadržené puritánky...

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963