Gazely

Gazely https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1224 1224

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

cotaholkacte
24.10.2023 4 z 5

S vydáním nového Hartla na mě na českém bookstagramu vyskákalo spoustu různých a rozdílných názorů, obecně bych řekla, že jsou dva tábory – ti, co Hartla milují a ti, kterým přijde úplně o ničem a nezajímá je. Já se v tomto případě pohybuji někde mezi. Četla jsem všechny jeho knihy a některé se mi líbily moc a některé byly i pro mě poněkud slabými kousky.
Kniha Gazely bude určitě bližší ženám a zejména ženám v podobném věku, jak jsou hrdinky. Gazely řeší úplně normální problémy od počínajících vrásek a celulitidě na zadku, přes erotické fantazie o kolegovi z práce, až po problémy ve vztahu a rebelující potomky, ale mají jedna druhou a tím se to všechno zdá alespoň o trochu snesitelnější.
Obecně bych řekla, že komu se líbila kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel, tak tady se najde a bude spokojen. Je to psané v hodně podobném duchu, dokonce se tu objeví i postavy ze zmíněné předchozí knihy.
Zezačátku mě kniha trochu vyděsila, že mě asi bavit nebude, přece jen jsem ještě o kus mladší, než její hlavní postavy. Po jejím přečtení ale musím knihu pochválit, moc mě bavila a krásně jsem si u ní oddechla. Takže i když je to stylově pošesté od Patrika to samé, tohle dílo řadím k jeho top třem knihám (spolu s Erotikonem a Prvokem).
Neočekávejte nic převratného, ale styl nám známého, (starého), dobrého Patrika Hartla, připravte se na oddech a nebudete zklamáni. Já jsem moc ráda, že jsem to udělala!
Dávám 3-4*

IG: @cotaholkacte (v listopadu bude o knihu soutěž, můžete se zapojit!)

Janka711
23.10.2023 5 z 5

Knihu Prvok... miluju. Tohle je opravdu ženský Prvok a taky miluju. Čtivé, mě velmi blízké postavy, děj i věk hrdinek. Už se těším na další knihu

marieskalic
22.10.2023 5 z 5

Parádní kniha. Četlo se to skoro samo.

Surmei
21.10.2023 5 z 5

Knížku jsem nadšeně očekávala a objednávala jsem ji v předprodeji. Sbírka pana Hartla v knihovně je zase kompletní.
Přečteno, pardón, zhltnuto za jeden den. Příběh ze života, který poukazuje na to, že i když prožíváme lety a pády, tak jsme sami strůjcem svého štěstí a i když si to občas neuvědomujeme, nechceme měnit, ne komplexně. ANANAS!

karoli77
21.10.2023 5 z 5

Za mě fajn, klasický Hartl. Umí perfektně popsat postavy i reálie, člověk má pocit, že přesně ví, o čem autor píše. Postavy i příběhy jsou uvěřitelné, myslim, ze každý někdy zažil alespoň jednu situaci, které v Patrikových románech čte. Oproti patnácti rokům méně hektický příběh, četl se opravdu dobře, pospíchala jsem domů, abych si mohla číst. Patrik mi poskytl přesně to, co mám u jeho příběhů ráda a proč musím mít každou jeho novou knihu. Jasne, jeho romány nejsou filozoficka díla plná revolučních návodů jak zmenit svuj život. A právě proto je ráda čtu. Rozhodně se už teď těším na další.

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl