Šach a mat

Šach a mat https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502984/bmid_sach-a-mat-65b2a7cc4c845.jpg 4 296 296

První young adult román od autorky oblíbených romantických komedií Hypotéza lásky a Hlava plná lásky. Mallory už šachy nehraje. Svého snu se vzdala, aby se mohla věnovat nemocné mámě a ségrám. V jiném vesmíru by se teď nejspíš chystala na vysokou, místo toho ale bere jednu směnu za druhou a snaží se vydělat dost na to, aby rodina nestrádala. Všechno se změní ve chvíli, kdy se Mallory rozhodne zúčastnit posledního turnaje v šachu a náhodou se jí podaří porazit šachového mistra Nolana Sawyera. Nolan nevěří, že mu to natřela taková nicka. Ještě víc ho ale překvapuje, že má chuť utkat se s ní znovu. Mnohem chytřejší by přece bylo vycouvat, tak co to s ním je? Pro Mallory je tohle vítězství cestou k dalším peněžním výhrám, které by jí vytrhly trn z paty. Brzy se však přesvědčí o tom, jak nelítostná (a přitažlivá) dokáže konkurence být... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Check & Mate , 2023

Dellphi
09.03.2024 5 z 5

Ali Hazelwood se stoprocentně stává mou naprosto oblíbenou autorkou. Její knížky jsou neuvěřitelně čtivé, milé, inteligentní, s krásnou romantickou linkou a úžasnou zápletkou. Pokaždé se setkáme s hrdinkou, která má výjimečný talent, ale sama o sobě pochybuje. A s chlapem, který ji právě pro její (mimo jiné) inteligenci a talent obdivuje, a nakonec se do ní bezhlavě zamiluje. O tom bych mohla číst donekonečna. Navíc každá její kniha je originální, žádné ohrané a často opakované téma, naopak nás autorka vždy seznámí s novým prostředím i lidmi.
Tentokrát jde o šachové prostředí, což možná na někoho nemusí působit až tak zajímavě. Jenomže ouhle! V podání autorky máte pocit, že jste se ocitli ve finále hokejového olympijského západu, kde Češi stojí proti Kanadě, a to jen proto, že v poslední chvíli bylo diskvalifikované Rusko. (Kdo přečetl, pochopí) No prostě boží! Jsem z knihy nadšená a všem doporučuji!

Knihomol_ka
08.03.2024 5 z 5

Další pecka od skvělé a talentované autorky, která ví, jak zaujmout své čtenáře.
Tentokrát tu máme jiné prostředí a to šachové. Pro mě úplná novinka, která mě mile překvapila. Ali Hazelwood má krásný a jednoduchý styl psaní. Její knihy hltám a během jednoho dopoledne to slupnu jako malinu. Pro mě je to jedna z mých nejoblíbenějších autorek, která si mě dokázala získat svými příběhy.
Je to dle všeho první ya román od autorky, který se zaměřuje na mladou dívku Mallory, která už šachy nehraje. Má k tomu své osobní důvody, které se později dozvíme. Mallory je šikovná a silná dívka. Stará se o svou nemocnou maminku a své mladší sestry. Nešla na vysokou školu, protože se snaží uživit svou rodinu. Její život se změní ve chvíli, kdy jí její nejlepší kamarádka přemluví na šachový turnaj, tam se totiž setká se slavným šachistou Nolanem Sawyerem, který je za mě, že dokonalý. (Jojo propadla jsem mu šíleně).
Nolan je mistr a jednička v šachovém světě. Mallory se podaří vyhrát nad Nolanem a ten jí má pak plnou hlavu. Mallory dostane nabídku pracovat pro jeden šachový tým a díky tomu zabezpečí došasně svou rodinu a jako bonus získá stipendium. To zná úžasně že? Během příběhu zjistíme něco o Mall a Nolanovi. Mall má strach ze závazků a nemá na ně čas, za to Nolan nemá o dívky nouzi, ale žádná ho nezaujala zatím tak jako Mallory. Jejich vztah je krásný a pomalý. Strašně se mi to líbilo, opět to bylo krásně vtipné.

Příběh, který mě od autorky opět dostal a já se zase těším na další novinky od ní.

Terezka17
08.03.2024 4 z 5

Knížky od Ali mám moc ráda, nemusím na nic moc myslet a jen si užívám romantiku. No, u této knížky jsem si nevrněla blahem jako třeba u The Love Hypothesis, takže hodnotím 3,5*-4*. Zvykla jsem si u Ali na spicy kapitoly a to mi tady prostě chybělo. Ale chápu, že se jedná o YA a měla jsem to asi očekávat.

MarKy95
05.03.2024 5 z 5

Strašně milá a krásná kniha, kterou jsem měla přečtenou za jednu noc.
Neobvyklý námět, a pro mě zcela neznámé téma, kterého jsem se docela bála, jak to bude popsané, ale vše super. Sympatické postavy. Doporučuji jako všechny knihy od Ali.

Hatshepsut
03.03.2024 5 z 5

Mezi romantickými příběhy je tato kniha jedna z těch, co bych si určitě vybrala k četbě. Od autorky již třetí kniha, která u nás vyšla a za mě určitě ano. Neobvyklé prostředí jejích námětů, příjemný humor, sympatické postavy, které jsou vám blízké v jejich nesnázích a životních strastech, vše bez vypjatých emočních scén a dramat. Kniha, která zaujme, potěší a naláká na nějaké příště.

„Neměla bys mluvit sprostě před dvanáctiletým dítětem. Paní Vitelliová říká, že můj mozek nasává všechno jako houba. Jestli ještě jednou řekneš do prdele, nejspíš skončím jako mladistvá delikventka.“
„Do prdele.“
„Škoda, mohla ze mě být tak slibná mladá žena.“