První

První
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/bmid_prvni-E5l-218383.png 4 4149 4149

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Petísek
26.09.2015 4 z 5

Mám moc ráda tuhle sérii,protože si u ní příjemně odpočinu(až na ty části kde mám chuť hrdinku zabít 3:) )Třetí díl se mi moc líbil ale pořád tomu trochu něco chybí.Autorka popisuje hodně popisuje pocity hlavní hrdinky, což mě občas dohánělo k šílenství.Občas mi připadá že jsou v některých částech až moc velké náhody, ale jinak kniha byla čtivá a podle mě lepší než předchozí díl.

Noshelfcontrol

(Upozorňuji na spoilery!)
Já nemám slov, naprosto úžasná série a První je určitě nejlepší díl.
Když jste nemocní jako já, tak stačí když si vezmete knížku jako je Selekce, Elita nebo První a dokonale vás na celý den zabaví :)
Čím více jsem se blížila ke konci, tím více mi to bylo líto, protože celá tahle série se mi neskutečně dobře čte. Byla jsem ráda, že se America rozhodla koho miluje, i když to nebylo vždycky úplně růžové. A jak už tu někdo psal, posledních pár kapitol jsem doslova hltala, přiznám se ale, že jsem je spíše probrečela (a kdo by se mi divil, že?). Tenhle konec jsem samozřejmě čekala, ale to co se odehrálo těsně před ním, to jsem teda nečekala. Bylo mi hrozně líto těch co to nepřežili, hlavně to se Celestou mě dostalo, zrovna když jsem si ji tak oblíbila. :( Samozřejmě mi bylo líto i Anne, otce Americy a královny Amberly. :(
Ale jsem ráda, že pro ostatní to dopadlo dobře, a že i Aspen našel někoho jiného, s kým bude šťastný.
Skvělé ukončení série, nemůžu se dočkat další knihy :)

Napůlanděl
26.09.2015 5 z 5

Skvělé zakončení této sady. Zase přečteno jedním dechem ;-)

Alexxxxx
26.09.2015 5 z 5

Tak mám konečně přečtenou celou triologii. Poslední díl byl naprosto skvělý, rozhodně nejlepší z celé série. Líbilo se mi, že America už nebyla tak nerozhodná jako v druhém díle a taky tam bylo více akce. Konec byl naprosto nečekaný. Teda úplný konec jsem tak troch očekávala, ale asi posledních 30 stránek jsem nesmírně hltala. Měla jsem v úmyslu číst knihu postupně a pomalu. První čtyři dny se mi to dařilo, protože jsem neměla moc volného času. Ale pak jsem měla volné odpoledne a knihu jsem dočetla jedním dechem. Je to jedna z mých nejoblíbenějších sérii. Možná je druhá hned po Hunger Games. Rozhodně všem doporučuji a strašně moc se těším na filmové zpracování. :D A taky na pokračování této série o Američině dceři.

lucie8168
25.09.2015 5 z 5

Zakončení série se mi moc líbilo. Už je to nějaká chvíle, co jsem četla předchozí díly a byla jsem hlavně zvědavá, jak série bude pokračovat, hlavně z toho důvodu jsem si šla tuhle knihu přečíst. Ale z takovýchto knih asi nikdy nevyrostu. :) Když jsem začala knihy číst, tušila jsem, že půjde o "trapnou" sérii pro puberťačky, ale i přesto jsem se do ní pustila. Každá kniha mě, ale něčím donutila ke čtení a vždycky velmi mile překvapila. U posledního dílu dokonce ukápla slza. Autorka je velmi šikovná a dokáže se čtenářem úžasně manipulovat (z nenáviděných postav se velmi snadno stanou jedny z nejoblíbenějších :D) Kniha není ani zdaleka dokonalá, přesto za mě pět hvězd :)

anetka.repova
25.09.2015 5 z 5

Wau, wau, kdybych mohla dat tunu hvězdiček tak bych neváhala a hned bych je dala. Moc krásný příběh škoda, že to má jenom tři díly a už se moc teším na další díl. Asi jsem se zamilovala, ne asi ale určitě. Je to skvěle úžasné. Moc jsem se bavila u toho, krásný děj s necekanymi vzrusujicimi převraty dějem. To jsem fakt nečekala a byla jsme prostě nadšená, zachvácena a dojata. Fakt bomba zboznuju Selekci.

Prostě se nebojte a čtěte je to pecka, mega úžasné, čtivé, dokonalé.

EvaSupovic
25.09.2015 5 z 5

Dávám plný počet, páč série se mi moc líbila, ale Americu z celého svého srdce nenávidím, jak kvůli Aspenovi, tak i Maxonovi. Myslím, že si nezasloužila takovou lásku ani jednoho, jak s nima zacházela :-D

Hoshi
24.09.2015 5 z 5

Cítím se trochu smutně, když se dívám na právě dočtenou První, která leží po mé pravici. Lituji, že jsem četla tak rychle. Bohužel celý příběh mě nutil číst stále dál a dál. Je to nádherný příběh, který ze mě tahal emoce - v jednu chvíli jsem se s nimi smála, v druhou jsem sahala po kapesníku a utírala si slzy. Obálky jsou tak skvostné, že pokaždé, když otevřu skříň postesknu si, že mi tam ani jedny nevisí.
Velmi mě těší, že si celá série našla místo v mé knihovničce. :)

ElisR1
24.09.2015 4 z 5

Nebylo to horší, než Elita, ale na Selekci to nemá. Jinak příjemné zakončení série...

Petrulelll
24.09.2015 5 z 5

Prostě skvělá, jako ostatní díly. I když byl konec třetího dílu jasný už od toho prvního, autorka nás dokázala překvapit a nachystala scény, které byste nečekali :-)

pajka0071
23.09.2015 5 z 5

Já jsem si tenhle díl užila stejně jako předchozí dva díly. Celá trilogie byla suprová a konec se mi moc líbil. :)

anibeni
23.09.2015 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček, i když se nejedná o žádnou duchaplnou literaturu.. Ale celá trilogie pro mne byla tak trochu překvapení, byla něčím, co mi prostě perfektně sedlo a přitom jsem od toho nic nečekala..

Nelly
22.09.2015 5 z 5

Krásný pohádkový konec. Je jasné, že série je určena mladší generaci, tak od ní nelze očekávat to, co v knihách pro dospělé čtenáře. Ale pohádkám není třeba odrůstat - takže vzhůru do čtení!

Sabča92
22.09.2015 5 z 5

Toto bylo dokonalé zakončení série! Nádherná kniha už od pohledu, skvělá uvnitř. Ta pravá oddechovka, která se jako u ostatních dílů série, četla sama. Moc doporučuju :-)

Prim.
22.09.2015 5 z 5

Přečetla jsem to příliš rychle, super, ale ten konec byl přeslazený i když se to pokusila uvést na pravou
míru. Už se těším na dědičku a víte, že vidá novou knížku The siren?

ciaram
21.09.2015 3 z 5

Pohádka je to krásná, nápad není špatný, ale smekám před marketingovým tahem - a to, že se schéma - chci ho x nechci ho, miluji ho x nevím, jestli ho miluji - roztáhlo do tří knih, kde by "akci" člověk pohledal. Přitom rebelové k tomu byli jako stvoření.
Škoda - být to jedna kniha rozdělená na tři části, ve které by redaktor provedl trochu toho škrtání opakovaných nedorozumění mezi Americou a Maxonem, která navíc byla dopředu předvídatelná, tak by to hned ode mě dostalo vyšší hodnocení, protože romantická linka byla skutečně podařená - od prvního pohledu do závěrečné svatby.

klarinka9974
21.09.2015 5 z 5

Tak tyto tři knihy jsou naprosto úžasné. První je vážně skvělý díl, kdy si pro nás autorka nechává všechno na poslední chvíli. Rozhodně doporučuji, nenechte si ujít tyto skvělé série. A jejich obálky jsou fakt boží!! Vážně jsem si zamilovala život s Americou. A doufám že autorka bude mít opět skvělý nápad na další knihu :))

Arianne
20.09.2015 5 z 5

Uzasna serie, zhltala jsem ji celou behem 4 dnu (musela jsem taky chodit do prace). Prestoze nejde o zadny hlubokomyslny pribeh, krasne muzeme pozorovat vyvoj milostneho pribehu, kdy laska na prvni pohled nestaci a musi si projit spoustou tezkosti, aby k sobe dva lide nasli cestu a byli si jisti tim, ze k sobe patri. Neni to zamilovanost nactiletych, ktera by spadla z cisteho nebe, ale vztah provereny mnoha zkouskami.
Zacala jsem ji cist jen ze zvedavosti, ale nasla jsem tam presne tolik nenasilne romantiky, kolik jsem prave potrebovala. A najednou se citim hrozne opustene:-)

Karol015510
20.09.2015 5 z 5

Tak konec byl úplně úžasný:-) Rozhodně si celou Selekci přečtěte. Tahle série patří k mým nejoblíbenějším ze všech.

viky.rella
20.09.2015

Já mám radši Aspena, ale Maxon je super.