Dům tajemných stínů

Dům tajemných stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497133/bmid_dum-tajemnych-stinu-STv-497133.jpg 4 552 552

Strašidelné domy série

Sophiina rodina zbankrotuje a jí se zhroutí svět. Ještě se ani nevzpamatovala, a už se jí nabízí nečekané řešení – o ruku ji požádá bohatý cizinec pan Argenton. Sňatek s ním zachrání její rodinu, ale Sophii odsoudí k životu v Northwoodu, rozlehlém a nepřirozeně temném sídle vzdáleném hodiny cesty od civilizace. Sophie se snaží přizpůsobit svému novému postavení paní skličujícího domu. Příbuzní Josepha Argentona se chovají chladně a sídlo je něčím víc, než čím se být zdá. Den po dni se Sophie neodvratně blíží k děsivému poznání. Ve starobylých prostorách Northwoodu straší a muž, kterého si vzala – a kterého začíná milovat –, skrývá neodpustitelnou pravdu o sídle svých předků… a přízracích, které nyní pronásledují je oba.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The House of Shadows/House of Secrets , 2016

Cassidy.L
19.10.2022 5 z 5

Já osobně jsem nadšená, dobové zasazení bylo senzační :) knihu jsem přečetla jedním dechem.

Redra
17.10.2022 1 z 5

Tak já budu se svým komentářem asi osamocena, ale nemohu si pomoct - kniha se mi nelíbí. Znám všechny autorčiny předchozí knihy o strašidelných domech a beru je jako takové lehké čtení, více či méně strašidelné, kterým sluší přesně rozsah do 300 stran. Dům tajemných stínů jsem se vyloženě nutila přečíst do konce a některé pasáže jsem přeskakovala, což opravdu nemám ve zvyku. Chvílemi jsem si připadala, že čtu červenou knihovnu pro hodně mladé a naivní slečny , napětí jsem necítila celou knihu, osudy postav mi byly lhostejné a děj předvídatelný. Nechci tu prozrazovat nic z děje, takže nemohu být bohužel konkrétnější, co mi vadilo :-) - ale obecně možná alespoň tolik, některé z námětů lehce okopírované z jiných děl (ale to bych neviděla jako velký problém, je už těžké, něčím se třeba i nechtěně neinspirovat), ale u hororové četby necítit ani trochu napětí nebo pocit husí kůže a příjemného strachu mi vadí :-) , kniha je ze dvou částí, ale vlastně se jen změní kulisy a jinak pořád to samé dokola. Takže další knihy autorky si už ráda odpustím .-)

judas.1988
16.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Musím říct,že jsem naprosto zmaten.Toto napsla stejná autorka,která píše Černou Zimu?Toto napsala stejná autorka co má na svědomí Folcrofty? To jako fakt?Ano,mám po přečtení tohoto počinu spoustu otázek co se týče kvality předchozích knih.Každopádně se vyplatilo vydržet. Konečně autorka vyřešila neustálý problém s mizejícím signálem a špatnou baterií v mobilech.Změna doby,mobil neexistoval.Nechci spoilerovat,protože toto fakt stojí za přečtení.Jenom musím všechny varovat,nejde s čtením vůbec přestat.Udělejte si čas má to docela dost stránek.Příběh není ani nijak extra přeslazený,vše co v něm je,do něj patří.Na závěr bych to shrnul jako moc povedený hororový román který se odehrává dle mého odhadu ve Viktoriánské době.Moc hezká kniha