Zmije a křídla noci

Zmije a křídla noci https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528925/bmid_zmije-a-kridla-noci-658a9bcb2d82e.jpg 4 284 284

Koruny Nyaxie série

Oraya si vydobyla místo ve světě, který ji chce zabít. Aby adoptovaná lidská dcera upírského krále přestala být pro ostatní jen kořistí, musí se zúčastnit Kejari: legendárního turnaje bohyně smrti. Spojenectví s tajemným upírem Raihnem může naklonit misky vah na její stranu, ale také ji může zničit. Je to nemilosrdný zabiják, nepřítel koruny jejího otce... a její největší konkurent. Ještě víc však Orayu děsí to, jak neodolatelně ji přitahuje. V tomto království totiž není nic víc smrtícího než láska.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Serpent and the Wings of Night , 2022

PetraKysova
01.04.2024 5 z 5

Ach áno, takéto knižky mám rada.
Veľmi zaujímavo vyskladaný svet upírov. Páčilo sa mi ako boli ukázané tie mocenské boje o trón a podobne.
Čo sa týkalo hlavnej hrdinky, celkom mi sadla, aj keď občas mi liezla na nervy ale inak super. Hlavný hrdina bol tiež super, ako zvádzal boj medzi aj je to môj nepriateľ ale aj nechcem aby bola mŕtva.
Úlohy v Kejari boli skvelé, aj keď asi jediná moja výtka je, že by neprežila dve noci. Bola najslabší článok, bola najzraniteľnejšia, bola by proste mŕtva. Ale chápem potom by nebol dej knihy že áno.
Kto bol dedič bolo jasné. Ale ten záver ma absolútne dostal. To som vôbec nečakala a bolo to bravúrne.
Veľmi som zvedavá na pokračovanie.

veronika4618
29.03.2024 4 z 5

Myslela jsem si, že mě v tomto žánru už nedokáže nic překvapit a šokující zápletky už dokážu celkem odhadnout - do přečtení této knihy.
Svět který nám autorka představila je velmi originální, nápad s upířími hladovými hrami je skvěle vymyšlený. Navíc nám je představena inteligentní hlavní hrdinka Oraya a tajemný Raihn, kterému stejně jako Oraya nevím, kdy věřit a kdy ne. Ani jeden nemá slitování se svými protivníky a to se mi na příběhu líbilo. Kniha se perfektně četla, pokud se člověk začne trochu ztrácet v magickém světě, na konci knihy je glosář.
Perfektní úvod do série, u které mám trochu strach, aby se nevydal stejným směrem, jako již spousty podobných romantasy, ale to uvidíme až u dalších dílů, každopádně první díl je originální a zaslouží si pozornost čtenářů.

Wajny
28.03.2024 5 z 5

Tohle byla pecka! Nevěřila jsem tomu, že je ještě možné vykouzlit něco originálního v oblasti upírské fantasy, a přece se to podařilo! Styl psaní je dokonalý, udržuje vaši pozornost od začátku do konce.

Autorka se s ničím nemazlí a po lehkém seznámení s postavami a prostředím, vás ihned vtáhne do děje. Celé pojetí turnaje bylo skvěle vykreslené, jednotlivé boje a soutěže jsou velmi detailně popsány, takže se neobejdeme bez krve (hodně krve). Intriky, spojenectví a tajemství jsou zde na denním pořádku. S každou další stránkou jsem byla nervóznější, co se stane dál.

Autorka vytvořila nový fantasy svět, plný všelijaké magie, znepřátelených upírských rodů a lidí, kteří jsou tak trochu do počtu. Jednotlivé prvky můžeme znát z jiných knih, ale vše dohromady nám utváří originální svět. Jen je škoda, že nebylo věnováno více prostoru popisu tak komplikovaného světa. Doufám, že se dozvíme více v dalším díle.

Oraya, sarkastická lidská princeznička s ostrými zuby, je prostě úžasná! Je drsná, a nebojí se vzít osud do vlastních rukou. Přitom však nepostrádá rozum, vše si promyslí a jen tak nikoho si nepustí k tělu. Kapitoly jsou doplněny o střípky z její minulosti, což nám ji přibližuje, ale pouze v minimálně míře. Raihn mě okamžitě zaujal – nebezpečný a přitažlivý – skvělá kombinace. Jeho citlivá stránka a obětavost mě dostala.

Romantická linka je skvělá! Prochází celou knihu – z hate to love se mění na něco víc. Líbí se mi, jak Oraya postupně spouští své bariéry. Nechybí slovní přestřelky a jiskření mezi Orayou a Raihnem a ani o erotické scény nejsme ochuzeni.

Bavil mě i vztah otce a dcery, jejich složitý vztah mě stále držel v napětí. Vincent je opravdu skvělou postavou - s morálně šedým charakterem.

Konec byl předvídatelný – když se stalo to, co se stalo, tak jsem si říkala, že to určitě bude takhle a ono opravdu bylo tak to mě lehce zamrzelo. Ale stejně to nemění nic na faktu, že ten příběh miluju a nemůže se dočkat dalšího dílu.

A jestli pořád váháte zda číst, tak řeknu jen dvě slova – okřídlení upíři.

KnihoMolka-_-
25.03.2024 5 z 5

Řekla bych to i hůř, ale:
No ty kráso.
Tahle kniha byla tak neskutečně nelítostná, tak neskutečně krutá a já si ji tak neskutečně moc oblíbila a tak neskutečně se mi líbila!
Kniha má ten dar, že čtete, čtete, ani vám to nepřijde, máte pocit, jako by jste přečetli 20 stran a přitom jich máte za sebou už 70. Chytne vás to, a vy prostě chcete a musíte číst dál. Od začátku se tam něco děje a já to miluju.
Ač nemusím tak velkou míru násilí, nedokážu si moc představit, že by to tady nebylo. Ten svět je tak skvěle vykreslený a tak propracovaný, že to bez krve ani nejde.
No a ten konec?! Jak je možné, že mě to roztříštilo na tolik kousků a mně se nechce skládat dohromady?
Dočetla jsem to teď a asi jen tak neusnu.
Abych to tak nějak shrnula, tuhle neskutečně nádhernou knihu chci opravdu moooooc doporučit všem, kterým nevadí násilí ani pikantní podrobnosti.... Přečtěte si to.

tasknihama
25.03.2024 4 z 5

Jak už bylo určitě řečeno - vítejte ve světě upírů a přidejte boj o život z Hunger Games. Je to plné bojů, krve a spicy scén.

Zaprvé jsem ráda, že kniha má mapu, i když je škoda jak město vyšlo přesně do předělu. S mapou souvisí celý svět knihy. Ten je tu opravdu dobře vypracovaný, je komplexní, jsou tu různé druhy stvořeních, magie a má historii.

Hlavní hrdinka je dost typická badass hrdinka, ale s tím, že má navíc opravdovou nevýhodu. V jejím příběhu se mi líbily občasné návraty do minulosti, takže se příběh skládal jako puzzle.

No a samozřejmě jako ve správné romantasy tu je, sice ne vílí, ale upíří okřídlený tajemný nepřítel. Upřímně mi dost připomínal členy Dvora noci.

Rozhodně se těším na pokračování.

Za knihu v rámci spolupráce s humbookblogeri děkuji humbook

TerryDee
24.03.2024 5 z 5

Musím říct, že tohle romatasy jsem si užila po všech stránkách. Autorčin styl mi neskutečně sedl, co se týká příběhu, tak i postav, které mi byly velmi sympatické. V této knize naleznete vše, co má mít dobrý příběh, a to napětí, akci, tajemno, souboje, lásku, chemii, jiskřivost a trochu toho humoru také neuškodí.

Hlavní hrdinka Oraya, je člověk a zároveň adoptivní dcera mocného upířího vládce Vincenta. Který ji připravuje na život mezi upíry a možná i na něco více. Protože život mezi upíry není pro člověka vůbec lehký. Nicméně Oraya je silná a odvážná, mnohdy odvážnější než kdejaký upír.

Rozhodne se, že se zúčastní turnaje Kejari, který se koná jednou za sto let na počest bohyně Nyaxia. Jenž vítězi splní jakýkoliv přání. Turnaj je rozdělen na několik částí, v nichž účastníci bojují na život a na smrt. Kdy vítěz může být pouze jeden.

Tady se seznamuje s upírem Raihnem. S kterým shodou okolností nakonec uzavře spojenectví. Při společném trénování a strávenem čase se postupně oba začnou sbližovat. A to tak, že jim na sobě začne záležet. Vzájemná chemie mezi Orayou a Raihnem je úžasná, pozvolná a hmatalená. Zkrátka tam cítíte to napětí, které jednou musí vybuchnout.

A pak přišel konec. To vám byl výbuch. A to ve velkém. A já potřebuji další díl a to nutně.

Hodnocení: 5/ 5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbookblogeri #spoluprace #humbookblogeri

Nelly
24.03.2024 5 z 5

Čtivé a ještě čtivější. Navíc žhavé i brutální. Svým způsobem originální. Zasloužených pět hvězdiček.

knihomolka2022
23.03.2024 5 z 5

Hodnocení: 5/5
------
Recenze:

Ještě předtím, než nakladatelství CooBoo oznámilo, že bude chystat překlad knihy Zmije a křídla noci, jsem o knize vůbec nevěděla a netušila, že si už stihla podmanit tolik čtenářů. Není se však čemu divit, protože lepší upíří romantasy jsem ještě nečetla!

Zmije a křídla noci jsem zařadila mezi ty nejlepší knihy, které jsem kdy četla, protože mě okouzlily nejen postavy, ale i propracovaný svět upírů, politika i skvělá zápletka. Přísahám, nenudila jsem se ani vteřinu!

Jak se může dle anotace zdát, zápletka není moc originální...přece jenom smrtící hry s jedním vítězem se v knižním světě párkrát objevily, takže pokud vás bavili Hunger Games, tak tohle bude pro vás TOP, to mi věřte. Hry se liší v tom, že se odehrávají pokaždé na jiném místě a hráči jsou přeneseni rovnou do pole, nejsou pořád v aréně a řekla bych, že i krveprolití je zde extrémnější a jsou tu také, že jo, sexy upíři a velká motivace výhry - bude vám splněno cokoli.

Jak to dopadne, když při jedné ze zkoušek je potřeba vytvořit spojenectví s jiný účastníkem, trávíte s ním dost času na to, abyste zjistili, že nakonec není tak hrozný, "trochu" se zamilujete, ale nakonec ho musíte zabít? Nechte se překvapit a utíkejte pro knihu, protože TOHLE vám vezme dech

Hlavními postavami jsou Oraya a Raihn, kteří se pohybují na tenkém ledě mezi láskou a touhou po moci. Oraya se stala mou nejoblíbenější ,,badass girl" postavou a fakt ji zbožňuji. Raihn mě bavil, získal si mé srdce a je skvělý. Aaaa, jsou spolu tak úžasní! A autorka píše tu romantickou linku fakt skvěle...

No a konec? Přiznávám se, že jsem byla trochu zmatená, ale byl to masakr. Chci okamžitě překlad druhého dílu!
------
Děkuji za knihu v rámci #spoluprace @humbook @humbook_blogeri

EvikU.
23.03.2024 5 z 5

Kniha obsahuje vše co si od fantastické fantasy knihy představuji a očekávám. Napětí, tajemno, lásku, nadpřirozeno, boj, vše pokud možno proložené nějakým vtipem nebo hezkými chvílemi. Taková oddechová četba.

Zmije mi poskytla mnohem víc. Možná to bylo vykreslenými hlavními postavami, které nebyli jen černý nebo bílý. Jejich povaha byla tak krásně šedá s přecházením do černé nebo bílé. Oraya i Raihn spolu uzavřeli spojenectví, trénují spolu, aby zvítězili v turnaji Kejari. Turnaj Bohyně smrti. Vítěz může být ale jen jeden.

Při trénování se ale natolik sblíží, že jim na sobě začne záležet. Jejich vztah přerůstá v něco víc. Oba mají navíc svou minulost, která je někdy nutí jednat, tak jak jednají. Stojí každý na jiné straně království. Raihn nenávidí jejího otce krále, který ovládl jejich klan.

Oraya je napůl člověk, zrovna tak Raihn je proměněný upír z člověka. Každý má jiné schopnosti v boji. Orava ani o všech svých schopnostech a magii neví. Jejich zkoušky a boje jsou nádherně popsané, úplně slyším švist mečů, cítím kouř a jejich bolest.

Nejvíce mi sedlo, jak je příběh napsaný. Občas se v těchto knihách ztrácím, dohledávám informace, názvy, zkratky, mapy. Tady to vše je také, ale nemusela jsem se k ničemu vracet. Jen si užít čtení. Jen ten konec jsem tak nějak odhadla. Nebo jen doufala, že takový bude? :)

johi_murasova
20.03.2024

Nejsem vysloveně fanoušek fantasy, ale když jsem se dozvěděla, že je kniha přirovnávána k Hunger games, které miluju, byla to pro mě jasná volba.
A jedním slovem? Skvělé! Já jsem z knihy neskutečně nadšená. Dostala jsem všechno co jsem od knihy chtěla. Bylo to čtivé, akční, surové, plné zvratů, konec byl nečekaný, s hate to love linkou, kterou úplně zbožňuji a pane bože.. sexy upíři? Yes, please.
Můj jediný problém byl asi zorientovat se ve všech rodech a postavách, občas mi to taky přišlo trošku chaotické.
Oraya byla skvělá ženská hlavní postava. Byla drsná, surová, chytrá, odvážná a věděla co chce. Rozhodně to nebyla žádná křehká květinka a mezi upíry se zařadila velmi rychle.
Rhain byl také skvělý. Byl velmi vtipný, charismatický. Já se ale omlouvám.. pane Rhain, ale co to mělo na konci znamenat?? Okamžitě potřebuju odpovědi.
Nicméně už teď netrpělivě vyčkávám na pokračování.

Já bych chtěla moc poděkovat @humbook a @humbook_blogeri za zaslání knihy. #spoluprace

barcasknihou
19.03.2024 5 z 5

“Já měla lidskou krev, ale srdce upíra. On měl zas upíří krev, ale srdce člověka. Ani pro jednoho z toho nebylo na světě místo.“

Co se stane, když spojíte upíry a Hunger Games? Tahle boží kniha!

Říkám Vám, že tohle je nabité akce, zvraty, romantikou, bojem, je to krutý svět a vy to chcete číst. Nejsou tam hluchá místa, u kterých byste se nudili. Jede to od začátku do konce.

Naše hlavní hrdinka Oraya je člověk, adoptivní dcera mocného upířího krále Vincenta. Jako člověk nemá život ve světě upírů vůbec jednoduchý. Pro ně je kořist, na které by si rádi smlsli. Je odvážná, chytrá, silná a totální badass. Svým způsobem byla víc drsná, než někteří upíři. Rozhodne se zúčastnit turnaje Kejari, který se uskuteční jednou za sto let a následně bohyně smrti Nyaxia splní vítězi jeho přání. Turnaj je rozdělený na několik částí, mezi kterými účastníci bojují o život. Při turnaji Oraya potká pohledného upíra Raihna, s kterým uzavřou jistý druh spojenectví. Které je nebezpečné, ale výhodné pro oba. Oraya postupem času zjišťuje, že k Raihnovi začíná něco cítit pravděpodobně to bude oboustranné.

Hate to love, slow burn romantika to je moje a tady funguje skvěle, Oraya s Raihnam mají mezi sebou úžasnou energii.
Na začátku jsem měla trošku problém se zorientovat v upířích rodech. Abych byla upřímná, tak mapa mi přijde taková až moc jednoduchá a nelíbí se mi.
V průběhu knihy se toho děje spoustu, ale posledních 70 stran?? Já měla pusu dokořán a nestačila se divit, co se to tam děje. Něco jsem čekala a dalo se to předpovědět, ale u ostatního jsem byla lehce(hodně) v šoku. Konec ani nekomentuji, potřebuju další díl!!

Určitě tuhle knihu moc doporučuji. Má to stejný vibe jako Divoká říše, Dvory a samozřejmě Hunger Games.

Kačí137
19.03.2024 5 z 5

Toto byl dobrý nápad. Spisovatelka má vymyšlený vlastní svět, drsný, plný upírů a násilí. A mezi nimi lidské dítě, které si z neznámého důvodu adoptuje samotný král upírů. Aby dokázala přežít, musí vyhrát v turnaji, kde první místo je splněné přání od bohyně upírů. Jakékoliv. V turnaji se seznámí s upírem Raihnem a to je nádhera. Tak krásně sledujete jejich postupné seznámení, pochopení a zároveň neustálé napětí, jestli už přišel čas na konečný souboj. Protože přežít může jen jeden. Hrozně hezky se to četlo. Vlastně jsem ani nespěchala, protože jsem nechtěla vědět kdo koho zradí. No zradí, je silné slovo. Od začátku je jasné, že vítěz je jen jeden. Spíš, který z nich to vzdá? Vyvrcholení, konec, knížky bylo logické a v dané situaci jediné možné. Super.

Nikusscha
17.03.2024 4 z 5

Psali, že je to něco jako Hunger games. Psali, že jsou tam upíří. Psali, že je tam magie. Psali, že je to sakra dobré čtení. A já nemůžu nic z toho vyvrátit. Naopak. Čím se knížka blížila do samotného finále, tím jsem knížku nemohla odložit. V první půlce jsem měla jisté obavy jak to s hlavními hrdiny dopadne, ale zdá se že autorka to má velmi dobře promyšlené.
Autorka má svůj styl psaní, na který jsem si musela zvyknout. Ačkoli mám ráda spíš styl Maas tak i tohle dílo není k zahození. Rozhodně to má potenciál.
Hlavní hrdinka příběhu Oraya to neměla vůbec snadné a její rozporuplné pocity naprosto chápu. Co se týče Raihna tak ten mě bavil hned od začátku. Byla zde i romantická/ erotická linka. Nijak extra mě to nerušilo. Autorka to pojala hezky a důstojně bez klišé.
No co mě hrozně zajímalo, jak to vlastně celé dopadne..jak se to autorka rozhodne vyřešit..no myslím že to zvládla dobře. Žádný wau efekt se nekonal, ani slza neukápla, ale to nic nemění na tom, že tohle dílo si zaslouží náležitou pozornost a uznání.

Ronnie68
17.03.2024 4 z 5

Sice nejsem cílová skupina pro čtení téhle knihy ... a upírská tématika ... říkala jsem si, že to zkusím... a jsem upřímně ráda... kniha celkem o 7 částech mě bavila ... děsivější hry o získání moci ...

Tess_BooksNerd
16.03.2024 5 z 5

Takové příběhy jsou důvodem, proč tak moc miluji tento žánr. Zjistila jsem, že poslední dobou jsem četla hlavně romány, občas i horory. Jedna taková kniha mi zabírá třeba 3 nebo 4 dny. A pak sáhnu po něčem takovém, jako právě tato kniha, a během ani ne 48 hodin ji slupnu jako malinu. V takových chvílích pro mě utichá svět, potřeby jako hlad nebo žízeň neexistují. Je tu jen příběh, který mě pohltí všemi způsoby. A takový pocit dokážu mít jen s dokonalou fantasy knihou. A toto byla naprostá dokonalost. Sledovat příběh hlavních postav, od nenávisti k lásce. Od lásky znovu k nenávisti. Zmije a křídla noci je úchvatným příběhem, vybudovaným ve světě krve, lží a nenávisti. A v takovém světě svítí plamínek naděje, maličký plamínek lásky, která by mohla vše změnit.

Mám své šťastné R&R&R. Tři R, zosobňující tři fiktivní muže, kteří si získali mé srdce. Rhysand, Roth, a nyní také Rainh.

Booktopie
13.03.2024 4 z 5

Ano. Rozhodně ano. Hledáte dobré upírské fantasy? Akční romantasy? Tohle je ono. Pokud váháte zda ji přečíst, neváhejte a běžte do toho. Toto upírské “Hunger games vás totiž nadchne.

Orayu je slabý človíček vychovávaný v krutém světe upírským králem, který si ji osvojil. Od útlého věku ji trénuje v boji, aby byla schopna přežít. To ji ale nestačí. Chce jít v stopách svého “otce a přihlašuje se do velké soutěže, kde vyhraje pouze jeden a ostatní zemřou. Takže všechno nebo nic a výhra je veliká.

Kniha má svůj svět, který se pomalu odhaluje. Romantika mezi postavama rozkvétá a já už nedočkavě čekám na druhý díl.

4/5

IG: Booktopie

Literarytwins
11.03.2024 4 z 5

Světový fenomén a přes 260 tisíc hodnocení na Goodreads? Ano, to je kniha Zmije a křídla noci. Po dlouhé době k nám na literární trh zavítala opravdu kvalitní, krvelačná a dějově nabitá upířina, která by rozhodně neměla minout vaši pozorost.

Příběh Orayi, lidské dívky vychované nemilosrdným upířím králem a Rhaina, upíra z nepřátelského klanu. Tihle dva na sebe narazí při účasti v nemilosrdném smrtícím turnaji Kejari připomínajícím Hunger Games. Do tohoto turnaje se však za vidinou splněného přání od nejvyšší bohyně Nyaxie všichni hlásí dobrovolně. Velmi podceňovaná chladně jednající lidská dívka si získá pozornost nejednoho účastníka turnaje jednak svými výkony, ale i nečekaně navázanými spojenectvími.

Chvilku mi trvalo se začíst a především se pořádně zorientovat ve veškeré té terminologii, rodech, druzích atd. Ideální by bylo zejména pro čtení první třetiny knihy mít daný glosář vytištěný a neustále na očích. Další věcí, za kterou dávám hodnocení dolů, byl úplně samotný závěr a to, že jsem v něm trošku přestala rozumět hlavní hrdince, která začala mít dvojí metr.

Nicméně i přes toto musím říct, že tohle dílo je neskutečně dobře zpracovanou upířinou plnou napětí. Nenudila jsem se ani chviličku. Velmi zajímavý byl samotný turnaj, jeho podstata a také to, z čeho jednotlivé zkoušky pramenily. Skvělé byly i nečekané intriky, nová tajemství a v některých ohledech i překvapivý závěr samotné knihy (ne samotného turnaje, to jsem čekala). Oblíbila jsem si neskutečně zejména Rhainův humor a jeho postavu celkově. Kdo mu nepropadne, tomu nerozumím!

Suma sumárum, tohle by určitě nemělo uniknout vaší pozornosti! Knihu rozhodně doporučuji všemi deseti!

4,3/5

Za poskytnutí knihy v rámci spolupráce moc děkuji @Humbook a @Humbookblogeri

NicaCola
11.03.2024 5 z 5

"Tohle nebyl jen osamocený útok. Nešlo o kulminaci napětí. Ani o poslední smrtelný záchvěv. Kdepak, toto byl začátek něčeho děsivého. Krvavé zrození ještě krvavějšího monstra. Monstra, které by vás všechny mohlo pozřít."

"Dívej se jim do očí, když jim zabodáváš dýku do srdce..."

Tak tohle byla jízda. Po dlouhé době romantasy, kde se setkáváme s upíry! A říkala jsem už, že mají křídla? A jsou děsně sexy? Akcí nadupaný příběh, který Vás pohltí od samého začátku...

Hlavní hrdinka Oraya, nevlastní dcera všemocného krále všech upírů, je od malička vychovávaná tak, aby jednou turnaj Kejari vyhrála. Ano, jedná se trošku o Hunger Games, ale rozdíl je v tom, že zde se přihlašuji všichni dobrovolně a z 99% se souboj týká upírů...

Oraya uzavře spojenectví s upírem Raihnem, ke kterému ze začátku cítí pouze strach a odpor. Vždyť je to upír a ona upíry zabíjí! Ale samozřejmě...je to sexy upír a zde se začne odvíjet naše "Hate to Love" romance.

Oraya a Raihn k sobě postupem času pociťují víc, než by měli. Je to ale nepřístupné...vždyť turnaj může vyhrát jenom jeden. Ten druhý musí zemřít...

Doopravdy. Tohle byla jízda od začátku do konce. Osobně jsem byla z toho konce nejvíc nadšená! Vůbec jsem nečekala, že autorka dějovou linku ukončí zrovna takto. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

ydnac
08.03.2024 5 z 5

A TADY JI MÁME :-)

Oraya je lidská dívka, žijící mezi upíry.
Upíří král jí našel v troskách po bitvě a přijal ji za vlastní.
Naučil jí bojovat.
Naučil jí, že může věřit jen jemu, protože každý v jeho paláci ji touží zabít.
Naučil jí vystrčit drápky a zoubky.
Něco jí slíbil...

Oraya vyrostla a touží najít svou rodinu, nebo alespoň někoho, kdo ji mohl znát.
Nemůže se však vydat sama do svého rodného města, bylo by to nebezpečné a tak jí zbývá jediné!

BOJOVAT V SOUTĚŽI NA ŽIVOT A NA SMRT O PŘÍZEŇ BOHYNĚ
A O PŘÁNÍ, KTERÉ BUDE VÍTĚZI SPLNĚNO.
BOJOVAT S UPÍRY!!!

Oraya musí uzavírat spojenectví.
Pozná nové přátele.
Nikdo se však nevyhne smrti!!!

Další skvělá fantasy :-).
Těším se na další díl :-).

Papimami
07.03.2024 4 z 5

Jak už se mi poslední dobou stává, čím více vychvalovaná kniha, tím spíš mi nedělá problém ji odložit, nebo přeskočit odstavce.
Asi právě proto ji musí tak propagovat.
Každopádně, mě nejvíc bavila chladnost hlavní hrdinky, která zrcadlila výchovu a prostředí, kde vyrostla.
A konec se povedl.