adelkas adelkas komentáře u knih

Kamarádi ze zahrady Kamarádi ze zahrady Jiří Šandera

Je dobré dětem rozvíjet fantazií. Příběhy neobvyklé. Sluníčko se zamilovalo a ztratilo hlavu. A kdo ne? Je to tak lidské.

29.09.2022 4 z 5

Falešná Pařížanka 2 Falešná Pařížanka 2 Kamila Boudová

Skvělé odpočinkové čteni pro maminky na mateřské.

20.09.2022 4 z 5

Od pohádky k pohádce - Elena z Avaloru Od pohádky k pohádce - Elena z Avaloru kolektiv autorů

Kniha je vhodná pro milovníci Eleny z Avaloru.

15.09.2022 5 z 5

Oleje - Používání ořechových, ovocných a semínkových olejů na vaření, dressingy a marinády Oleje - Používání ořechových, ovocných a semínkových olejů na vaření, dressingy a marinády Ursula Ferrigno

Užitečná informace o oleji. Zajímavé recepty.

15.09.2022 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

U klasické literatury líbí se mi, jak citlivě a promyšleně autorky psaly. Každá věta je barvitě popsaná, žádné nadávky, žádná sprosta slova.
Máme se čemu poučit, zejména dobrému sesterskeho vztahu. A já jako žena 21st. a tak trochu feministka jen si přála aby se tihle děvčata dobře provdala. Doba to byla jiná ve které bych nechtěla žít.

07.08.2022 3 z 5

Bing - Pohádky na dobrou noc Bing - Pohádky na dobrou noc kolektiv autorů

To je Binguv svět. A když to čtete dítěti tak mluvíte jako Flop nebo Bing. Fakt se toho chytnete. Kniha je kopie svého animaku.

31.07.2022 5 z 5

Obrázková encyklopedie pro nejmenší Obrázková encyklopedie pro nejmenší Ivona Březinová

Kniha je super pro predškolaky.

29.07.2022 5 z 5

Hledá se Nemo Hledá se Nemo Walt Disney

Hezké ilustrace a pěkně čteni před spaním.

24.07.2022 4 z 5

Zvonilka Knížka na rok 2013 Zvonilka Knížka na rok 2013 Walt Disney

Super zábava o prázdninách.

14.07.2022 5 z 5

Ledové království - Z pohádky do pohádky Ledové království - Z pohádky do pohádky Walt Disney

Super čteni na dobrou noc.

13.07.2022 5 z 5

Petr Pan Petr Pan Alena Peisertová

Skvělá kniha.

13.07.2022 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Louise Clarkova a její rodina tak zachvátily mé srdce, že je těžko se s nimi rozloučit.

06.07.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Dost nepříjemná a podivná rodinka. Bylo mi jedno kdo je vrah, nefandila jsem nikomu. Autorka popsala postavy tak, že nikoho nemáte rádi a taky podezření pada na každého.
Na autogramiadě vysvětlila svůj typ psaní, a tak mi její styl psaní je bližší.

18.06.2022 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tato kniha je první od této autorky, kterou jsem četla. Čte se hezky a plynulé. Podezírat dvě osoby, jedna z nich bude vrah, ale není to tak jak to vypadá. Nejvíce překvapí poslední stránka.

24.05.2022 4 z 5

My Little Pony - Filmový příběh My Little Pony - Filmový příběh kolektiv autorů

Hezký příběh o přátelství. Milovníci Jednorožcu potěší.

27.04.2022 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Málo kdy dávám 5 hvězdiček, ale tato kniha si to zaslouží.

01.04.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Musím pochválit autorku za její fantazií. Přiznám se, že se bojím číst příběhy z koncentráku tak proto sem koupila tuto knihu s nádechem romantiky. A řeknu, že 300 stránek života v koncentraku plus babi jar (zrovna když ho Rusové zasáhli při invazi v tomto roce) mi naprosto stačili.
Postavy se mi líbily. Chtela sem obejmout Minku, litovat Sage, dat facku Josefovi. Rozuzlení zapletky na konci je typická pro tuto spisovatelku. Davam plne hodnocení.

06.03.2022 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha je smutná, příběh depresivní. Často nerozumím postavám, činům. Proč všechny tak rychle umiraly? Proč Katka za 16 let nepoznala nikoho a jen se zamiluje do bratrancu? Byla to jiná doba a kdo sem já, abych pomlouvala klasiků?

24.02.2022 5 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Je to slabší díl z této trilogie. Líbí se mi moc, jak autorce záleží na rodinných vztazích. Jsou tam různé rodiny, které vždy drží pohromadě a to v dobrém i zlém.
Děj je volný a nic moc se tan neděje, ale taková už autorka je...

19.01.2022 3 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Děj je pomalý, nic nového a zajímavého není. Postavy autorka umi pěkně popsat, v tom je jako vždycky dobra. Romantika ze všech stran a hezky končí Vánočním časem.

15.12.2021 4 z 5