AlcaLou AlcaLou komentáře u knih

Jezerní růže Jezerní růže František Kožík

Nikdy jsem příliš nečetla české autory. Před časem jsem si řekla, že je zkusím. V současných mě toho příliš nelákalo, a tak jsem začala prohledávat antikvariáty. A objevila Jezerní růži. Z knihy jsem úplně unešená! Před autorem opravdu smekám. Smekám před jeho schopností na pouhých 119 stránkách skvěle vykreslit prostředí, pocity i postavy, jako bych četla spíš 400 stránkovou knihu. A ta romantika! Tato kniha mne zahřála u srdce a řadím ji nyní mezi své oblíbené.

11.05.2022 5 z 5

Ženy ze statku Falkensee Ženy ze statku Falkensee Luisa von Kamecke

Mám velmi ráda rodinné ságy a tato se za mne moc povedla! Mám tedy raději, když se děj příliš v čase neposouvá vpřed, ale i tak to bylo fajn čtení. Autorčin styl psaní mi sedl a klidně bych si knihu představila jako filmové zpracování. Jediné, co mi v knize přišlo zvláštní - jakoby se během knihy změnil trochu charakter Baldura. Těším se moc na pokračování.

06.05.2022 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

(SPOILER) Kniha, kterou všichni chválí až do nebes. Ale zas tak extra mi nepřijde. Některé situace jsou takové..nereálné a ač je hlavním tématem knihy smrt, která k životu patří, čekala jsem od knihy jiné pojetí. Tato kniha je navíc typickým příkladem toho, jak je těžké a důležité správně napsat anotaci. Tak, aby neprozradila mnoho, ale zárověň potencionální čtenář zjistil, zda je kniha pro něj, či nikoliv. Velmi mě zklamalo, že se knihou prolíná téma smrti dítěte a z anotace to ani nevytušíte. Toto téma není pro každého a pro mě také ne, obzvlášť jako matku dvou malých dětí. Za knihu jsem zbytečně vyhodila nemalé peníze.

25.04.2022 1 z 5

Villette Villette Charlotte Brontë

Tuto knihu jsem si záměrně přečetla ještě před tím, než budu číst Janu Eyrovou. Kniha se mi velmi líbila. Ovšem, jak už zde mnozí psali, občas mi něco přišlo nesmyslné. A až po přečtení knihy a následně komentářů zde, jsem se dozvěděla, že jsem četla zkrácenou verzi, což mne dost naštvalo. Rozhodně budu číst znova nezkrácenou verzi a až poté okomentuji knihu více.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Kniha se mi velmi líbila. Nejsem z ní tedy tolik unešená jako někteří čtenáři, ale bylo to hezké čtení. Ta romantika byla skvělá a moc jsem si to užila. V knize bylo plno vět k zamyšlení.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Nenáročné romantické čtení. Velmi se mi líbil autorčin popis prostředí a zvyků místa, kde se děj odehrával.

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Tahle kniha byla nesmírně čtivá. Moc hezká romantika s kapkou erotiky, která mi zde nijak nevadila (Běžně erotiku v knihách vůbec nevyhledávám). Ale tady to mezi hlavními hrdiny skvěle jiskřilo. Těším se na další knihu od autorky.

22.03.2022 4 z 5

Nejdražší Josephine Nejdražší Josephine Caroline George

Tohle bylo tak jiné čtení, než jsem dosud četla, ale tak kouzelné, něžné a romantické. Plno lidí bude dle anotace očekávat asi něco trošku jiného (stejně tak já) a možná budou zklamaní. Já, ač mě to překvapilo, zklamaná nebyla. Tahle kniha si mě opravdu získala a velmi chválím autorčin nápad. Za mě velmi povedená romantika. Postavy mi byly všechny moc sympatické.

16.03.2022 5 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Na knihu jsem se dle recenzí velmi těšila. Nedočetla jsem ji. Očekávala jsem od ní úplně něco jiného. Opravdu mě nebavilo číst, jak se hlavní hrdinka, která mi nebyla ani nějak zvlášť sympatická, prohání po Francii v drahém Porsche, v hotelu si objednává nejluxusnější pokoj...nějak mě nebaví číst o "smetánce". Ani styl psaní mě bohužel neoslovil. "....ale proč se jí tolik rozbuší srdce, když na něj jen pomyslí."...no proč asi...

05.03.2022 1 z 5

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

Tato kniha pro mne byla docela velkým zklamáním. Zpočátku jsem se nemohla začíst, pak mne docela bavila, ale asi od druhé poloviny to šlo hodně z kopce. Moc postav, které byly velmi ploché, rychlý děj a já se časem v postavách začala natolik ztrácet, až jsem ve finále moc už ani nevěděla, o kom vlastně čtu (krom Jane a Harryho), kdo ke komu patří, až mi to nakonec bylo úplně jedno a knihu jsem dočetla jen z "povinnosti", abych ji neodložila před koncem.
Škoda. Kdyby byla sága vícedílná, rozhodně by jí to prospělo.

05.02.2022 2 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Od této knihy jsem prakticky moc neočekávala. Vlastně jen milé, romantické a odpočinkové čtení. A to jsem také dostala. Ale co jsem nečekala, že mi kniha po přečtení bude ještě několik dní doznívat v hlavě. Díky příběhu Lillian. Ten knihu činí něčím víc než jen odpočinkovou červenou knihovnu. Moc se mi líbila.

05.12.2021 4 z 5

Večné puto Večné puto Laura Frantz

Tak ovšem toto byla nádhera! Tomu říkám vkusně napsaná romantika, která vás absolutně pohltí. Nádherný lyrický příběh s hezky propracovanými a velmi sympatickými postavami a s úžasným popisem prostředí. Měla jsem pocit, že sama zažívám drsné podnebí Skotska nebo že mne samotnou přepadla bouře na lodi. Nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček. Kniha se řadí nyní mezi mé top a rozhodně jsem ji nečetla naposledy. Příběh Lark a Magnuse budu mít ještě dlouho v paměti.

19.11.2021 5 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Tak tohle bylo opravdu úžasné čtení! Prolog mne vtáhl do knihy neskutečným způsobem a už mne nepustila. Knihu jsem prožívala, jak už dlouho žádnou. Musím ale říct, že je to asi také hodně dáno tím, že jsem rodič a shodou náhod téměř staré holčičky, jako je Rosalee. Dokázala jsem se tak vžít na plno do všech emocí, které knihu protínají. Kdybych nebyla maminkou, asi bych se do knihy až takhle naplno neponořila. Jsem z knihy opravdu unešená. Postavy jsou skvěle propracované, děj plyne, je nepředvídatelný a ke konci plný zvratů. Nenudila jsem se ani na chvíli a knihu velmi doporučuji!
A jsem ráda, že jsem ji četla až ve chvíli, kdy už vyšel druhý díl.

01.11.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Většinou nejoblíbenější dílo od Jane Austenové. Ale já si nemůžu pomoct, mně je prostě postava Elizabeth nesympatická. Mám raději jiná její díla.

25.10.2021 3 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Docela dlouho jsem váhala, jestli knihu koupit nebo ne. Dle anotace jsem si pořád tak nějak nemohla představit, co se může v tak tlusté knize dít kolem Jane Austenové. Kniha je příběhem několika lidí z malé vesničky, které spojuje láska ke knihám Jane Austenové (těch zmínek o jejích knihách je tam opravdu dost, na muj vkus možná až moc). A nejen to. Je to milá kniha, ve které se toho úplně moc neděje, ale přesto jsem se u ní nenudila, děj byl pro mne nepředvídatelný a čtení jsem si užila. Jen zpočátku mi trochu trvalo, než jsem se v knize zorientovala. Postavy byly milé, hezky vykreslené, takže jsem si k nim během čtení vytvořila vztah. Knihu mohu doporučit všem, kdo si chce odpočinout u knihy, u které máte pocit, že je prostě o životě. O tom špatném i dobrém. Prostě o tom, co k životu patří. Nic víc, nic míň.

25.10.2021 3 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

(SPOILER) Kniha se mi strašně dobře četla a celkově mne velmi bavila. Těšila jsem se na každou chvíli, kdy zas budu číst. I když bylo od začátku jasné, jakým směrem se kniha asi bude ubírat, plno věcí mne překvapilo, třeba to, že nakonec se vlastně v New Yorku kniha neodehrávala.
Tak trochu nechápu zklamané recenze, že v knize bylo málo z Titaniku, protože kdo četl anotaci, musel vědět, že hlavní zápletka se bude odehrávat jinde.

Dala bych plný počet hvězd, ale jednu dávám dolu za to, že autorka bohužel tak strašne nevhodně načasovala intimní chvíli Delie a Aidana. Vážně byste měli pomyšlení na sex ve chvíli, kdy už 3 dny hledáte ztracenou dceru? To načasování mě vážně zamrzelo.

15.10.2021 4 z 5

Lavička Lavička Saskia Sarginson

Kniha mne zaujala překrásnou obálkou a anotací, která slibovala trochu něco jiného mezi romantickými příběhy. A asi jsem od ní měla moc velké očekávání a nedostavil se ten pocit, že se mi zavrtá do srdce. Příběh měl potenciál, který nebyl dle mého úplně využitý. Byly pasáže, které jsem hltala a pasáže, u kterých jsem se trochu nudila. Samovi jsem stylem života úplne nějak neholdovala a co mě nejvíc mrzelo - měla jsem z knihy pocit, jako by se celá odehrávala v současnosti. Škoda, že si autorka nevyhrála s vykreslením doby, ve které se děj zrovna odehrával.
Ale i tak to bylo moc hezké čtení a knihu mohu doporučit.

09.10.2021 3 z 5

Alžběta: Císařovna proti své vůli Alžběta: Císařovna proti své vůli Brigitte Hamann

To nej o cisarovne, co si muzete precist. Obzvlaste pokud ji mate zidealizovanou, jako jsem diky filmum mela castecne i ja, dozvite se, ze ve skutecnosti to byl spis hodne zvlastni clovek. Ja bych si s ni rozhodne nerozumela.

28.09.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Rozum a cit je od Jane Austenove me nejoblibenejsi dilo - jak knizni, tak serialove. Mohu jedine doporucit!

26.09.2021 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Krasna oddechova kniha. Moc dobre se cetla. Doporucuji vsem romantickym dusim. Me jen po precteni poslednich radku chybel ten pocit, ze je mi lito, ze uz je konec. Hlavni postavy, ac mi byly sympaticke, me nejak nechytly uplne za srdce.
Edit: kniha se mi do myslenek vraci az zpetne, kdy se trochu "ulezela".

26.09.2021 4 z 5