AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Z knihy mě upřímně mrazilo, bylo šílený čím si lidé museli procházet. Na konci mi vhrkly slzy do očí. Jsem ráda, že v tom nemusíme žít a jsem vděčná, že žijeme v době v jaké žijeme ( i když to v téhle době není růžový a nadáváme na to. Covid je proti tomu nic!!!!).

Tahle kniha rozhodně dává hodně témat k zamyšlení. A myslím, že 5 hvězdiček je hrozně málo.

15.01.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh

02.03.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná, citlivá a velmi čtivá kniha. Která ukazuje, že i Smrt, která byla v knize vypravěčkou může mít city.

Kniha ukazuje jaký byl život obyčejných Němců za doby kdy Hitler přišel k moci. Že to nebylo jenom utrpení v koncentračních táborech a ve válce, ale že trpěli a strádali i obyčejní Němci.

10.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Naprosto úžasná a čtivá kniha. Jedna fatální událost zničí životy jedné rodiny, pokládám si otázku jak by to mohlo pokračovat.

Fun fact: Předevčírem mě někdo s komunikací přirovnal k Bohdaně. Ne opravdu nejsem Bohdana. Komunikuji a určitě jsem neměla podělanej život jako ona.

07.03.2023 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Naprosto skvělá kniha! Jakmile se člověk začetl, nešla odložit a čtenář potřeboval vědět, jak to skončí. Výborný thiller, místy mi běhal mráz po zádech (nebo jsem u jistých momentů cítila znechucení) a to jen dokazuje, jak je kniha propracovaná.

22.07.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Jak mě okomentovaly moje kamarádky, nezávisle na sobě, když zjistily, že čtu (opět) Harryho. "Ty jsi beznadějný závislák."

Copak za to můžu? Když ten svět je tak kouzelný, že vás vtáhne a nechce pustit?

11.04.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Hodně čtivá kniha, určitě si ze série přečtu další. Děj byl hodně propracovaný a zamotaný (což je dobře), vraha se mi odhadnout nepodařilo.

26.08.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Číst to před lety, asi jí odložím. Teď jsem jí zhltla ani nevím jak. Strašně krásný a milý příběh.

08.04.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasné čtení, ze kterého mi bylo chvílemi opravdu úzko.

29.01.2022 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Kde už jsem tohle jenom viděla?.....Aha u sebe!!! Naprosto boží knížka! Párkrát jsem se i zasmála a úplně jsem se v ní viděla

24.11.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Ze začátku se mi to táhlo, ale rozumím tomu, že nás autorka nejdřív chtěla seznámit se světem, který vypracovala. Pak mě kniha pohltila a já se od ní nemohla odtrhnout. Zotročené obyvatelstvo, velmi nápadité a originální prostředí.

17.01.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Úžasná kniha s hodně silným příběhem. Bylo mi Barči neskutečně líto

12.02.2023 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Zvláštní kniha, taky s neobvyklou hrdinkou. Anna je samotářská, trochu praštěná ale přesto si jí oblíbíte. V knize sledujeme její příběh a její myšlenky. Je souboj člověka s něčím co nejde zkrotit (sběr bylin), nekonečný kolotoč, ze kterého nelze ven a do toho knihu doprovází bezútěšná, tíživá a beznadějná atmosféra. Anna je nemocná a rozvedená, ani u jednoho nezjišťujeme důvod a mě přijde, že to tu atmosféru trochu umocňuje.

Konec je hodně zvláštní, nutí člověka přemýšlet, stalo se to vůbec? Nebo to všechno byla jenom Annina představivost?

27.05.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po letech se vracím do Bradavic. Už se těším až si to znovu užiju. Harry je klasika, která neomrzí!!!

05.04.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tajemství, drby, pomluvy a vražda chvílemi mě při čtení i mrazilo, ale od knížky se nedalo odejít. Byla to moje prvotina od autorky a moc hezky se to četlo. Můžu jenom doporučit.

05.01.2022 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle byla síla. Když mi zapadly všechny dílky, jen jsem zírala s otevřenou pusou.

02.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Byl to zajímavý příběh, jen mi k srdci nepřirostl. Ač měl sympatické postavy, některé více a některé méně

01.03.2022 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherný příběh, sice smutný ale přesto nádherný. Kniha byla hodně čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout

14.11.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh plný krásných popisů přírody. Pocit osamění hlavní hrdinky, její snaha přežít na úkor toho, že jí všichni opustili. A nedůvěra v lidi. V pozadí vyšetřování kriminálního činu, tomu dodává na napětí. Soudní proces a ten konec...prostě Wau!!!

17.11.2020 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Opět parádní díl.
U Siriuse jsem samozřejmě brečela.

08.05.2022 5 z 5