AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Kniha snů Kniha snů Neil Gaiman

Po krátké pauze jsem se vrátila do světa Sandmana, jak jednou vejdete není úniku.

Některé povídky mě bavily více, některé méně. Ale jinak nemám s žádnou zásadní problém. Byly velmi vydařené.

04.10.2023 5 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Silné čtení, nemám k tomu slov

30.09.2023 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Příjemná a hrozně čtivá knížka. Krátké kapitoly mi byly velmi sympatické. Naznačená romantická linka, i když nebyla důležitá. Důležité tady je téma rodiny a cesty za splněním snu.

28.08.2023 4 z 5

Takové to "neurazí a nenadchne"

25.07.2023 2 z 5

Skandar a přízračný jezdec Skandar a přízračný jezdec Annabel Steadman

Pokračování série bylo velmi vydařené. Čtení jsem si užila. Tentokrát Skandarova čtyřka musí vyřešit vraždy jednorožců. Líbí se mi, že tentokrát dostala prostor i Kenna. A konec úplně vnadí na pokračování.

23.05.2023 5 z 5

Skandar a zloděj jednorožců Skandar a zloděj jednorožců Annabel Steadman

Velmi povedený start série. Je to knížka pro děti, takže od toho nečekejte žádný složitý děj. Skandar a jeho parta vám přirostou k srdci (ač Mitchella, jsem měla chuť ve spoustě momentů proplesknout). Ale čtení jsem si docela užila

24.01.2023 4 z 5

Stín Stín James Swallow

Nebylo to špatný ale do čtení jsem se musela nutit. Hlavně mi trvalo dlouho, než jsme se knihou prokousala. Vůbec mě to nenutilo dočítat dál. Asi by se nic nestalo, kdybych nedočetla

21.12.2021 3 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Tak tenhle díl mě vůbec nebavil

07.12.2021 2 z 5

Exil Exil James Swallow

Bylo to lepší jak Nomád, rozhodně to nenudilo a děj svižně utíkal.

03.12.2021 5 z 5

Nová dívka Nová dívka Daniel Silva

První půlka knihy super, druhá už byla nuda. Jako bych četla dvě různé knihy od různých autorů

29.10.2021 2 z 5

Sejdeme se na piazzetě Sejdeme se na piazzetě Frances Mayes

Až jim člověk to putování po Itálii záviděl. U jídel se sbíhali sliny, u památek člověk litoval, že tam není.

Tohle úplně hodnotit nejde. Bylo to kouzelný. Nádherně popsané. Byl to můj první cestopis, takže jsem úplně netušila do čeho jdu, ale vůbec nelituji. Chytlo mě to od prvních stránek. A já se mohla ponořit a bloudit uličkami Itálie a zasnít se.

20.07.2021 5 z 5

Zloba šíleného boha Zloba šíleného boha Raymond E. Feist

Bylo to super. Zhuba ve třetině knížky, jsem se teda do čtení musela nutit. Ale finále bylo epic.

05.04.2021 4 z 5

Do temného království Do temného království Raymond E. Feist

Druhý díl byl lepší. Řekla bych, že se konečně začalo něco i dít, hned v několika rovinách.

31.03.2021 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Vzhledem k blížícímu se seriálu jsem se pustila do knížky

Nebylo to špatný, hodně dobře se to četlo. Ale něco mi na tom chybělo. Přišlo mi, že je to psané hodně povrchně. Byly tam i nečekané scény ale bylo jich jako šafránu

30.03.2021 4 z 5

Let nočních dravců Let nočních dravců Raymond E. Feist

Zajímavý rozjezd. Uvidíme, co bude dál

24.03.2021 4 z 5