AndrewTheJUA AndrewTheJUA komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Po zpracováních filmovém a divadelním se mi konečně dostalo toho přičichnout i k původnímu knižnímu zpracování. Nutno podotnknout, že ani film, ani divadlo nedosahuje kvalit knihy. Kniha je psaná lehce, humorně a čte se jedna báseň. Když jsem se dostal na konec knihy, nevěřil jsem, jak rychle se mi to povedlo a že bylo hotovo za jedno dopoledne. To musí být pro knihu nejlepší recenzí, když ji člověk přečte "jedním tahem" aniž by se od ní odtrhnul. Knihu řadím do oblíbených a vřele ji doporučuji. Jsem zvědav na pokračování z pera p.Macka.

26.03.2024 5 z 5

Let balonem Let balonem Záviš (p)

(SPOILER) Záviš je prostě Záviš a jeho knihy nejsou pro každého. Tuhle knihu řadím k těm lepším, mnohé veršíky právě z této knihy jsem slyšel před některými písněmi.

V parku
V parku na lavičce
vrtala se v pičce
jedna paní druhý
mazala tím dluhy.

Cesta kolem světa
Cesta kolem světa je k hovnu.

24.03.2024 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Výborná a vtipná jednohubka.

24.03.2024 5 z 5

Holé a trapné dýchání Holé a trapné dýchání Luděk Sobota

První kniha od Luďka Soboty a nemůžu říct, že bych byl zklamaný. Jde cítit, že Luděk už cítí, že se mu krátí čas, a tak už se nechce přetvářet. Některé historky byly opravdu zdařilé a vykouzlily mi úsměv na tváři, jiné ukázaly realitu v zcela jiném světle.
80%. Dobré to bylo.

18.03.2024 4 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Večerníčkový seriál dle mě překonal v mnohém knihu, ale ani ta není k zahození.

18.03.2024 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha to je skvělá a namluvení p. Filipovským je bezkonkurenční. Vřele doporučuji!

18.03.2024 5 z 5

Šťastný domov Šťastný domov Jaroslav Hašek

Velmi oceňuji audioknihu namluvenou V.Vydrou nejml. Troufám si říci, že posunula tento titul na nový level. Jinak je velmi zdařile napsaná a zařazuji ji do svých oblíbených. Tento humor je přesně má nota.

18.03.2024 5 z 5