bibi.r bibi.r komentáře u knih

Krabička Krabička Isabella Paglia

Pro děti 4+

Nádherné ilustrace a příběh, se kterým se dá dobře pracovat. Máte v kolektivu stydlivé dítě, pak s ním i s ostatnímu pracujte s touto knihou.
Zvířátka objeví v lese záhadnou krabici. Neví kdo v ní je, ale někdo tam je. Zvířátkům nevadí, že to neví. Trpělivě čekají až ten uvnitř najde odvahu, až se zklidní a pocítí jistotu.
Skvělý příběh.

08.09.2023 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

1,5 *
Přiznám se, že mě příběh spíše zklamal. Knihu jsem dočetla, ale spíš jsem se u ní nudila.
Zklamalo mě, že většina postav nebyla lépe a detailněji vykreslených a celkově příběh působil tak nějak nedostatečně.

21.09.2020 2 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Pro děti od 3-4 let.
Na knize je uvedeno od 6 let, ale četla jsem synovi (3,5 let) před spaním a v pohodě.
Klasika, která zaujme snad všechny děti.
Ferda mi upřímně nepřišel zas až tak moc jako Mirek Dušín. Někdy totiž dělal třeba i divná nebo špatná rozhodnutí, budiž mu však k dobru, že nic z toho se zlým úmyslem.

21.07.2020 3 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Úžasná vánoční kniha plná moderních nadčasových pohádek. Jsem ráda, že se Albatros rozhodl knihu po víc jak 35 letech znovu vydat.
Asi nejvtipnější je pohádky O Vánočce, která se chtěla pojistit proti připálení.

26.05.2020 5 z 5

Pytlík a flaška Pytlík a flaška Anna Novotná

Je libo aktuální ekologickou pohádku? Tohle to naprosto splňuje a navíc je to vtipné, dobrodružné a dokonce i romantické.
Věkově od 4-5 let.

26.05.2020 4 z 5

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

Milý a inspirativní příběh o přátelství, odvaze, trpělivosti a vytrvalosti.
Pro děti od 5 let.

02.12.2019 4 z 5

O lvíčkovi, který pořád říkal ne O lvíčkovi, který pořád říkal ne Christine Beigel

Nalákaly mě ilustrace i námět příběhu (i ostatní díly edice), která evokovala nějaké "ponaučení". Bohužel to "ponaučení" se jaksi vytratilo nebo k němu možná ani nemělo dojít, nevím. Každopádně jsem byla spíše zklamaná.

02.12.2019 2 z 5

Bořek z lesa Bořek z lesa Yvonne Hergane

Milé dobrodružství malého prasátka, které touží poznat víc, než jen domovský les. Pro děti od 4 let.

23.05.2019 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Krásný jazyk. Zajímaví hrdinové, které bych označila jako nejpodivnější z podivných, ale rádi je mít budete. Byli krásně propracovaní a strašně strašně uvěřitelní. Atmosféra jejich životů vás pohltí a budete se s nimi radovat (sice málo) i plakat.
Jen nevím, jestli jsem spokojená s tím koncem. :D Ještě jsem se prostě nerozhodla.

23.05.2019 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Mám pocit, že právě na pohádce se nejvíce prokáže, zda autor za něco stojí. A Karel Čapek stojí za mnoho. Jeho humor a inteligentní projev je naprosto nadčasový, protože jak jinak si vysvětlit, že to co napsal před 86 lety funguje i dnes.

15.05.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Nejsem žádný zkušený "detevtivkář", ale styl tohoto autora se mi moc líbil. Dobře a zajímavě vykreslené postavy i vystavěný příběh.

12.01.2019 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Velmi milé překvapení.
Moc dobře se to čte a příběh rozhodně vtáhne. Občas jsem se sice ztrácela v časových rovinách, ale i tak to bylo boží a na druhý díl se moc těším.

08.08.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Boží naprosto boží, jsem absolutně nadšená a hrozně se těším na druhý díl.
Zajímavý a neokoukaný styl a hlavně forma psaní. Příběh s poutavou zápletkou, která vás prostě nepustí a musím říct, že i poměrně překvapivý závěr.
Za mě rozhodně nejlepší knížka, kterou jsem za poslední dobu četla.
Určitě doporučuju, i když si myslím, že knížka se bude spíš líbit holkám, už jen proto, že hlavní hrdinka je dívka.

16.04.2018 5 z 5

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

Moc pěkně ilustrovaná a s nápadem. Škoda jen, že konec je tak useknutý. Knížce by neuškodilo ještě pár stran navíc, kde by zubr opravdu pochopil, že zimní spánek pro něj opravdu není a že třeba i v zimě je možno si užít spoustu legrace.

19.02.2018 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jo jo jo, jsem spokojená :). Strike i Robin jsou zajímavé postavy a snadno jsem si je oblíbila.
Těším se na další díly.

25.01.2018 4 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Za mě docela zklamání. Příběh začal skvěle, příjemně pokračoval a najednou... byl konec. Strašně rychle to skončilo aniž by tam byla pořádná zápletka. Prostě to ono chybělo.
Ilustrace skvělé.

11.11.2017 3 z 5

Bez plenky Bez plenky Ingrid Bauer

Bezplenková metoda je rozhodně velmi zajímavá. Když jsem o ní slyšela poprvé, tak jsem si říkala, že to jistě bude velmi náročné a složité, ale před pár dny jsem to zkusila se svým tříměsíčním chlapečkem. Jsem překvapená, že je to vlastně velmi jednoduché. Netvrdím, že vidím nějaké signály, ale když se řídíte časováním, které je velmi logické (čůrá po tom co se vzbudí a tak do půl hodiny po kojení), tak se to dá velmi často odhadnout.
Kombinujeme s látkovkama a samozřejmě nejsme 100% úspěšní, ale přesto se nám daří ušetřit tak třetinu plenek.

Kniha byla jistě velmi zajímavá a pokroková, avšak některé kapitoly mi přišly hrozně zdlouhavé.

07.12.2016 3 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Jak už tu někdo psal. Mnohem zajímavější se zdál příběh iAma. Trochu mě překvapilo, že princezně tak brzy odpustil. Kdyby se tak rychlo neudobřili, tak by to byl námět na další knihu.
Jinak Layla s Xcorem už by mohli nějak výrazněji pokročit, takovéhle chození kolem horké kaše začíná nudit. Ta kaše totiž začíná stydnout.
A docela mě děsí, to co se děje s Rhagem.

31.10.2016 3 z 5

Ve školce je prasátko Ve školce je prasátko Johanna Thydell

Tohle byla rozdhodně jedna z nejhezčích knížek, které jsem za poslední dobu četla :).
Milá, vtipná a hlavně o přátelství :).

28.06.2016 5 z 5

Lízinka nemůže usnout Lízinka nemůže usnout Alexander Steffensmeier

Mno jistě, klasika. Probudit celý dům a pak, když ostatní jsou vzhůru si klidně usnout spánkem spravedlivých :D.

11.01.2016 4 z 5