Booky84 Booky84 komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Denise Mina

Nejprve mě strhla obálka a pak celý komiksový příběh. Úžasné čtení, stejně jako psané knihy. Lisbeth je prostě neuvěřitelná, hned jdu číst poslední díl.

Muži, kteří nenávidí ženy II Muži, kteří nenávidí ženy II Denise Mina

Milénium je prostě úžasná série a komiksové zpracování je taková krásná třešnička na knížním dortíku. Skvělý komiks, prostě nádhera.

Muži, kteří nenávidí ženy I Muži, kteří nenávidí ženy I Denise Mina

Četla jsem knihy, viděla filmy a teď ještě komiks, který je skvělý. Líbí se mi kresba i krátké dialogy - půjčila jsem si hned všechny díly. :-) Kdo má rád Milénium, tak tomu se určitě bude líbit i komiksové zpracování a já jdu hned na druhou část - nechápu, proč první díl rozdělili na části?!

Západočeské pověsti Západočeské pověsti František Lev

Zajímavé čtení o mém rodném kraji a jeho okolí a jako doplnění hezké ilustrace.

29.01.2023 4 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Nádherná a čtivá fantasy s krásnou obálkou. Od knihy jsem se vůbec nemohla odtrhnout, děj plyne lehce a hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí a moc jsem se těšila na každé jejich setkání. Knihu rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

26.01.2023 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Naprosto úžasná kniha, kterou miluje a čte již několik generací. Vyprávění se mi moc líbí a nejraději mám pohádky pro Dášeňku. Ke knize se ráda a opakovaně vracím. Mám ráda i Dášeňku jako Večerníček.

23.01.2022 5 z 5

Doktore, hlavu vzhůru! Doktore, hlavu vzhůru! Patrick Taylor

Hezké čtení a další milé setkání se známými postavami. Více se mi líbila dějová linka z městečka Ballybucklebo, postava Donala a jeho nápady mě vždy pobaví. Vyprávění z období války bylo smutné, i když jsem věděla, jak to dopadne. Snad se příští díl už nebude vracet do minulosti, smutku už bylo dost...

09.08.2023 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Skvělá a čtivá detektivka s originálním začátkem. Troufalost vraha je veliká, když svůj čin ohlásí dopředu a sousedská zvědavost se tím rozhoří a všichni čekají, co se bude dít. Slečna Marplová je úžasná, jak si poskládá jednotlivé dílky dohromady a vše pak pěkně zapadne a čtenář jen nevěřícně kroutí hlavou nad autorčiným umem.

22.04.2023 5 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Další milé čtení, tentokrát o studentských létech doktora Fingala a jeho spolužáků i sestřičky Kitty. Jsem ráda, že autor si takhle odskočil do minulosti a jsem zvědavá, zda v tom bude ještě pokračovat. Knihy z této série jsou moc hezké pohlazení po duši a vždy si u nich odpočinu.

25.02.2023 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Páni, to byla jízda, či vlastně běh. Díky krátkým kapitolám a odpočtu jsem četla pořád dál a dál. Musela jsem vědět, jak to dopadne, co se stane na další stránce. Zároveň jsem ale měla husí kůži a zvláštní pocit po těle, protože mi to čtení vlastně bylo svým způsobem nepříjemné - chování lidí, mediální manipulace, zamlčování informací a nejspíš i moje snaha nepřipouštět si, že ten svět, ve kterém žijeme, se může třeba tomu knižnímu jednou přiblížit...!?

"Zpravodajství je moje piková desítka. Můj lid je pikovej kluk. Královna, dáma ve hře, jste vy, madam. Já jsem král; černá postava s mečem. To jsou moje karty. Dohromady nic neznamenají. Obyčejná dvojka je vezme. Bez pikovýho esa nic než smetí. S esem jsou ale neporazitelný. "Nemám eso, řekl tiše. Kdybych myslel trochu víc dopředu, mohl jsem ho mít. Co ale mám, je pátá karta ta, kterou nikdo nevidí. Takže budu blufovat."

20.02.2023 5 z 5

Mladá císařovna Mladá císařovna Marieluise von Ingenheim

Opět krásné a lehké čtení. Začátek se vrací časově trochu zpět, ale to ani nevadí. Líbí se mi vykreslení vzájemných vztahů a do toho vkládaný kus historie.

01.02.2023 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Čtivá detektivka, ikdyž místy mi to přišlo zdlouhavé až nudné. Jinak to byla jízda plná zápletek a překvapení. Autor je opravdu nápaditý a úplný konec Amélie a Lincolna mi vykouzlil úsměv na rtech.

26.03.2024 4 z 5

Hvězdné příběhy Čtyřlístku: 1993-1995 Hvězdné příběhy Čtyřlístku: 1993-1995 Ljuba Štíplová

Příjemně strávené chvíle s mými oblíbenými komiksovými hrdiny. Během chvilky se čtenář ocitne na prérii, cvičí s čerty, kamarádí s kamzíky nebo jde na karneval s pohádkovými postavami. Líbí se mi ta rozmatinost příběhů, každý si může najít co se mu líbí.

28.10.2023 5 z 5

Edinburské duchařské historky Edinburské duchařské historky * antologie

"Kdyby jen tyto budovy mohly mluvit, jaké příběhy by nám asi vyprávěly?!"

Bohužel, domy ani ulice mluvit sice nemohou, ale prostřednictvím této knihy se o to pokusí a my se můžeme seznámit s tímto tajemným místem.

02.09.2023 3 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Tohle rozhodně nebylo jednoduché čtení a to hlavně po psychické stránce. Snad nikdy jsem necítila napětí, husí kůži, mráz po celém těle, zvláštní nervozitu a úzkost. Celkové pocity jsou ještě umocněny právě díky jedinečnému grafickému zpracování, kdy si autor vystačí s bílou, černou a červenou barvou. Kniha stojí za přečtení a určitě ji doporučuji.

10.03.2023 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Milá pohádková kniha nejen pro děti, ale i dospělé. Při čtení jsem si i lehce vzpomínala na večerníček. Četla jsem jako e-knihu, takže bohužel bez ilustrací.

21.08.2022 4 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Po několika letech se opět vracím k této pro mě skvělé detektivní sérii. Jsem velká milovnice koček a Koko je prostě neuvěřitelný chytrouš a společně s novinářem J.Q. jsou správná dvojka a já se moc těším, až si opět přečtu všechna jejich dobrodružství.

18.01.2024 5 z 5

Johanka z Arku Johanka z Arku Jerome Le Gris

Příběh Johanky z Arku znám z dějepisu, a proto jsem byla na komiksové pojetí zvědavá. Bohužel celkově mě kniha nezaujala, i když bylo vidět snahu o pravdivý a ucelený příběh jak historického, tak i komiksového zpracování.

17.10.2023 3 z 5

Houbové pohádky Houbové pohádky Jana Burešová

Milé, hezké a čtivé. Pohádky miluji a tyhle jsou navíc o houbách, které mám také ráda. Psaní autorky se mi moc líbí a kniha má ještě navíc pěkné ilustrace.

13.09.2023 5 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Milé, vtipné, pohodové čtení ze života autorky. Jediná škoda je, že jsem neměla audio verzi, protože v tomhle případě, bych řekla, že to bude ještě lepší zážitek. Příjemná kniha a skvělá na odreagování a pobavení.

27.08.2023 4 z 5