CarolC CarolC komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Výborné vyprávění plné faktu. Kéž by veškeré knihy, které mají naučit něco z historie byly takhle čtivé. Moc se mi líbí, že se autor rozepsal i o osobních věcech hlavních postav, hned to bylo zase o něco zajímavější. Jsem ještě zvědavá na filmové zpracování, ale na knihu to mít asi nebude.

25.07.2016 5 z 5

Výborná kniha popisující život Kurta Cobaina už od jeho dětství a je psaná opravdu čtivě. Musím říct, že před čtením této knihy šel on i jeho kapela úplně mimo mě, ale během čtení jsem si je zamilovala.
Na prvních stránkách jsem akorát nadávala, že je Kurt hrozný blbec. Postupem času si mě i přes veškeré jeho tmavé stránky získal a na konci mi ho bylo akorát hrozně líto a nedočítat to zrovna v MHD, tak ukápně i slza.

Spousta lidí se tady ofrňuje, že kniha má mnoho nedostatků, ale podle mého to je opravdu výborná kniha pro "začátečníka". Pravdivý příběh je na to až moc obsáhlý a chystám se na něj až teď.

15.05.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Tak nějak jsem si na začátku knihy myslela, že tohle mě fakt nemůže chytnout. Příběh plný elektřiny - PFF. Uprostřed mě ale kniha neskutečně chytla a já nebyla schopná ji odložit. Konec mě ale zklamal. Čekala jsem něco něco něco... víc.

25.04.2016 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nevěděla jsem co od toho čekat. Nejdříve mi příběh přišel super vtipný a pak s každou stránkou smutnější a smutnější a já se Ovemu nedivila. Nakonec si mě ten chlapík naprosto získal a na konci jsem si i pobrečela.

13.04.2016 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moc hezká kniha s úžasným dějem a naprosto krásně děsivou atmosférou. Pro mě se udál nečekaný konec, opravdu jsem s takovým ani trošku nepočítala a stále si vlastně nejsem jistá, jestli jsem ten poslední odstavec dobře pochopila. Občas mi ale občas lezl na nervy Toru.

18.10.2015 5 z 5

Moc se mi líbil nápad provázanosti fotek s příběhem. To jsem předtím nikde jinde neviděla a přijde mi to originální. Bohužel jsem ale i tak od knihy čekala daleko víc a ve výsledku mě zklamala a daleko více mě bavila na začátku než na konci. Neříkám, že děj byl úplně špatný, ale prostě jsem se nedokázala pořádně začíst.

23.09.2015 3 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Celá kniha je velmi příjemně a čtivě napsaná, a tak po této stránce s ní nemám ani sebemenší problém. Zádrhel ale nastává ve chváli, kdy se mám rozpřemýšlet o tom, co mi kniha vlastně dala, jakou myšlenku. Zjišťuji totiž, že opravdu nevím. Je mi jasný námět - mladý člověk x dospělý člověk a jejich inteligenční úrovně. Pokud se ale autor snažil ještě o nějaký hlubší význam, tak jsem ho bohužel nepochopila.
Dalším špatným bodem je fakt, že některé povídky mi nijak neutkvěly v paměti, a tak si na ně po 14ti dnech po přečtení této knihy bohužel nepamatuji a nejsem po tak krátké dbě schopná popsat ani základní děj.

Velice ale ráda vzpomínám na děj povídky Smithovo modré období. Ta mě jako jediná opravdu zaujala.

12.01.2015 3 z 5