DanaRou DanaRou komentáře u knih

Toyen - Manka Čermínová - surrealisté a těžký život obyčejných lidí včetně umělců od počátku 20.st. až po komunistické Československo a smrt Toyen v exilu ve Francii r.1980.
Velice zajímavá kniha, ve které jsem se blíže seznámila s osobnostmi jako je Štýský, Teige, Nezval, Seifert, Heisler a hlavně s Toyen, kterou (přiznávám) jsem skoro neznala.
V knize se mi líbily rozhovory "té z Batignolles", které byly příjemným zpestřením při četbě.
Vřele doporučuji k přečtení, dějepisné střípky na sebe nabalí životní osudy lidí, které známe často jen povrchně.

14.02.2023 5 z 5

Vřele doporučuji k přečtení. Laskavá knížka o nenápadném, ale moudrém, ale i vtipném člověku,spoluzakladateli Divadla Járy Cimrmana, který má ale velice pestrý a bohatý osobní i tvůrčí život.

05.01.2018

Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Alena Wagnerová

Kniha, která stojí za to přečíst i vícekrát. A pak se zajet podívat do Vrchotových Janovic a projít se parkem, kudy chodila Sidonie...

08.07.2017 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Tuto knížku doporučuji k přečtení. Kniha je čtivá a ač ji pan Steinbeck napsal před dlouhou řadou let, tak témata a postavy a jejich osudy jsou dnešní. Určitě jste tuto knihu četli jako povinnou četbu. Ale chce to si ji přečíst až v dospělosti, to vás teprve chytnou jednotlivé postavy a jejich osudy. Od krutě děsivé Cathy až po hodného Samuela.

30.11.2016 4 z 5

Jan Masaryk - Pravdivý příběh Jan Masaryk - Pravdivý příběh Pavel Kosatík

Zajímavý a překvapivý portrét politika. Řada zajímavých faktů ze soukromého života nejen Jana Masaryka, ale i celé Masarykovy rodiny. Toto 3. vydání je doplněno o reflexi dosavadního stavu bádání o smrti Jana Masaryka.

05.01.2018 4 z 5