E_Lan E_Lan komentáře u knih

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Překrásná inteligentní kniha. I zvolená forma rozhovoru je velmi poutavá, žádná z kapitol není nezajímavá a konec je smutně poutavý. Je velmi zajímavé číst o oborech, které mi nejsou nijak zvlášť blízké, ale přitom tak důležité. V tomto případě vyloženě o životě.

14.12.2019 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Je to znovu příjemná a napínavá česká bergmanovská klasika. Navíc z poutavého prostředí venkova, s dobře popsanými a hlubokými postavami. To se čte (nebo poslouchá) samo. Super.

04.11.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Hezká česká detektivka, zábavná s dobrým spádem a relativně překvapivým závěrem. Je to takový standard paní Klevisové.

24.04.2022 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Prostě Dokonalá detektivka! Už dlouho jsem nečetl tak zábavné, napínavé a odpočinkové dílo. Trocha krutého násilí na hraně, ale jinak skvělé konverzace, postavy a vývoj děje. Není co dodat, doporučuji!

30.01.2021 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Vynikající dílo. Napínavé a děsivé od začátku do konce. Navíc s přednesem pana Rímského, to byla skutečně lahůdka, která knize dodává ještě další dimenzi, kterou bych vlastním čtením nedokázal dosáhnout. Díky za to, není zas tolik skvělých poslechových požitků.

20.03.2018 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Velmi zajímavá a nadčasová kniha, která v sobě skrývá moudra, která jsem ještě nikde neslyšel ani nečetl. Ryze pragmatické uvažování o moci, podrobení národů i vlastních či cizích armádách. Jak poučné a aktuální i dnes, bohužel.

12.11.2023 4 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Člověk se nemusí se všemi názory plně ztotožnit, ale přesto je to vynikající kniha, která dává velmi ucelený a děsivý pohled na stav dnešní demokracie USA, Evropě a Rusku. Doslova jsem to hltal a zároveň se tímto nepříjemně vystrašil. Bojím se, že to co zde je napsané není daleko od pravdy.

07.01.2022 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Vynikající detektivka, napínavá jak kšandy od začátku do konce. A to jsem už se severskými drsnými thrillery téměř skončil. Tento stojí ale za přečtení, stará mordparta prostě funguje…

26.06.2021 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Co se zpočátku jevilo jako “nekonečná kniha”, která bude okupovat příliš mnoho našich společných večerů s dětmi při usínání, se postupem času a příběhu stalo něčím, bez čeho si zítřejší večer nějak nedokážu představit. Takový nášup fantazie, lidského poučení, jak pro děti, tak pro dospělé! Neskutečné! Miloval jsem film, když jsem byl malý a teď v plné dospělosti unešen knihou, která film (a mnoho jiných pohádkových příběhů) strčí do kapsy. Krása...

19.05.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Krásná kniha. Mé první setkání s Backmanem a hned skvost. Napínavý děj od začátku do konce, skvěle vygradovaný děj spolu s hlubokými postavami. Hokejové pozadí je jen bonus, který v některých momentech dá vzpomenout mladistvým snům. Prostě celkově balzám pro mou mírně melancholickou duši:-)

04.04.2019 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

I přes příšernou délku knihy, která se dá sotva držet v ruce a už vůbec ne někam přenášet, je to neskutečně napínavý thriller! Od začátku do konce. Konec snad ještě graduje a postavy jsou velmi dobře popsány a člověk prožívá jejich emoce. Co je pro mě děsivé je představa, že se toto vlastně může stát. Ale dílo je to úctyhodné!

29.03.2024 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Krásné, smutné, poutavé a dlouhé. I přes tu neskutečnou délku se člověk nenudí a příběhy, které se vzájemné splétají, baví po celou dobu a navíc dávají příležitost podívat se na konec druhé světové války z pohledu obyčejných Němců. Bravo!

16.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další díl nás večer s dětmi připoutal dlouhé večery k sobě. Vynikající příběh, krásné rozuzlení a neskutečně košatý příběh. Nadále radost číst jak pro děti tak pro dospělé.

30.07.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Znovu překrásná kniha plná fantazie a pro mě dokonce i překvapení. Opravdu originální, napínavé, zábavné a tak akorát dlouhé dílo. Nedivím se, že je tato série tak slavná. Děti, se kterými to každý večer čteme, to úplně “žerou” a to mě dodává snad ještě jednu hvězdičku navíc:-)

30.10.2021 5 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Krátké, hezké, melancholické. Vždy si rád přečtu Otu Pavla a jeho pohled na vztah s přírodou. Je to takové pohlazení na duši. Tato kniha není v ničem jiná, prostě potěší.

08.03.2021 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Velmi příjemná klasická detektivka, která na rozdíl od severských děl není plná mrtvol a popisů zohavených těl. Navíc svět gastronomie v pozadí je velmi přitažlivý, rodinné strasti detektiva Enza také a přednes pana Matáska stojí také za to. Prostě příjemné strávený čas...

12.08.2020 4 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Velmi zajímavé a graficky hezky zpracované dílko. Už se těším na druhý díl. Je krásné, když se někdo o něco zajímá a stručnou formou dokáže pár svých objevů předat dále. Skvělé.

03.01.2020 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Neskutečně příjemná knížka plná hřejivých a dobrých příběhů. Zdeněk Svěrák předává to nejlepší ze sebe a člověka jen mrzí, že je knížka tak krátká. Četl jsem to jedním dechem a párkrát se u toho hezky zasmál.

22.12.2018 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Jé je, to jsem se nasmál:-) Skutečně, tahle kniha je originální, vtipná, trochu nesmyslná až nikam nevedoucí, ale rozhodně zábavná. Navíc Vojta Dyk předvádí neskutečné jazykové kreakce, které mě při poslechu při jízdě na kole několikrát doslova ohrozily:-)

05.11.2018 4 z 5

A vlastně se mi tato kniha hrozně moc líbila. Jaroslava Duška jsem bral dříve spíše jako naivně vtipného herce, který je tak nějak mimo. Po přečtení této knihy jsem ale pojal podezření, že by naopak mimo mohlo být více lídi včetně mě. Opravdu neotřelý pohled na svět, hluboce promyšlený a ukazující zcela jiné perspektivy.

28.07.2018 5 z 5