Gaabii Gaabii komentáře u knih

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Rozhoduju se mezi 2 a 5 hvězdičkami, dám tedy 4.
2 hvězdičky za obrovské množství chyb a překlepů (to to po sobě autorka nečetla?) a za nepřirozený/těžkopádný jazyk, kterým je to napsané.
5 hvězdiček za děj, ten mě baví. Akorát moc nerozumím Danovi, občas by mohl aspoň něco říct a Evan by se k němu mohl chovat aspoň trochu hezky, ale jo beru, že takto jsou postavy vytvořené a celkově mě to baví, četla jsem už poněkolikáté. Explicitní scény mi nevadí.
Jo a čemu nerozumím, někdo, kdo absolutně nevyjadřuje city, řekne někomu "mám tě rád", aby ho zdržel. To se mi nějak nezdá. :-D

15.08.2023 4 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

(SPOILER) Kniha je moc pěkná (hodnotím jen příběh), taková jednohubka. Ale mám u této autorky problém s jazykem a vyjadřováním postav. Neumím si představit, že by se takhle vyjadřoval 16-ti letý kluk. Na všechno, že se musí zeptat maminky (jak on říká). A mamince se nelíbí, že chodí ven. A tatínkovi se nelíbí, že je tak bojácný a že se za sebe nepostaví. Bodejť by jo, když maminka mu nedovolí v 16-ti jít po škole ven a on to respektuje a bez mrknutí oka to přijme a souhlasí s tím. A úplně už vidím jak někdo v pubertě řekne, že maminka si nepřeje, aby šel v týdnu ven a jeho "přítel" řekne - ano tomu rozumím. Prostě mi nepřijde, že by se takto někdo mohl chovat. A i to spisovné vyjadřování všech je zvláštní, dialogy kolikrát vysloveně divné. Takže příběh moc hezký, písemná forma mi vysloveně nesedí.

07.08.2023 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Anna Gajdošová

(SPOILER) Mně se knížka strašně moc líbila, vážně strašně moc, mám takové příběhy ráda. Je to o tom jak se dá zamilovat na první pohled a pak pomalu o své lásce přesvědčit toho druhého, který už nikomu nevěří a je ke všemu velmi introvertní. Pro mě opravdu nádherný příběh. V knize není prakticky žádný děj, minimum postav, a týká se to opravdu jen té lásky, i počet stránek mi k tomu seděl, jen na konci bych to více rozvedla, třeba nějaký doslov jak to bylo dál, aby byla kniha ukončena. Nedokážu říct nakolik se reálně takto kluk (postava Jonathana) dokáže chovat, bylo to spíš takové dívčí. Ale nevadilo. Ovšem co mi tam přišlo rušivé, byli Jonathanovi gay kamarádi - prostě najednou všichni gay a narveme je do knihy, ať je vidět, že to normální (samozřejmě, že je to normální, ale je i normální, že jsou kluci hetero). Kniha byla psána něžným jazykem, žádné vulgarismy.

30.06.2023 5 z 5

Odstíny náhody Odstíny náhody Jenny Naomi (p)

Opět nedokážu dát hodnocení - kniha se čte dobře, odsejpá, ale něco mi tam chybí a něco přebývá. Autorka se hodně vyžívá ve vypjatých situacích, ale už tam není moc toho dobrého nebo velmi rychle zamluveno a nevysvětleno. Netuším, jestli se chystá druhý díl, ale příběh kamaráda, který protíná celou knihu, tam vůbec není vysvětlený (kam zmizel ten "hajzlik", co bylo s tím šéfem a jak se to vyvíjí?). Prostě za mě - hodně chybí, hodně přebývá, ale čte se dobře

15.06.2023

Bouře v našich srdcích Bouře v našich srdcích Jenny Naomi (p)

Nebudu dávat hodnocení, protože tohle nebyla kniha dle mého gusta. Přečetla jsem jí během jednoho dne, čtivá byla, ale pro mě asi příliš exotické prostředí, intriky, mnohoženství, otroci, sexuální násilí. A mezitím vším jeden "dobrák" (těžko se mi tomu příběhu věřilo). Docela dlouhou dobu mi přišlo, že se kniha motá na jednom místě a vůbec nikam se děj neposouvá. Kniha mě neoslovila a druhý díl (až vyjde) číst nebudu.

14.06.2023

Memorix anatomie Memorix anatomie Radovan Hudák

Mám 5.vydani z r.2021. Je přehledná a hodně barevná. Dobře se mi z ní učí. Používám i s aplikací Anatomika a Anatomika quiz.

25.05.2023 5 z 5

Síla lásky Síla lásky Saša Nový

Poslední díl mě bavil nejméně. Bohužel tam bylo i hodně nesrovnalostí - kluci od sebe byli 20let, v knize se dvakrát zopakovalo, že 15. Fanda s Petrou měli 3 děti, v tomhle díle měli jen 2 a ta chata se taky zvětšovala jak se to zrovna hodilo. A ke všemu spousta chyb a překlepů a slovo "však" skoro v každé větě. Opět i spousta alkoholu, cigaret a nudismu. Vážně někdo přijede na návštěvu k někomu, koho neviděl dlouhou dobu a svlékne se do naha a požádá o porno? To snad ne! Vlastně celá ta scéna s Patrikem mi přišla úplně mimo.
Naštěstí měla kniha sladký konec a to mě uchlácholilo a potěšilo, takže si odnáším z příběhu dobrý pocit.

18.05.2023 3 z 5

Najdi sám sebe Najdi sám sebe Saša Nový

Zajímalo by mě, kolikrát je v knize použito slovo "však" a slovo "nyní", to musí být vyšší tisíce. Bylo to pro mě hrozně rušivý, protože ty slova do vět standardně nedávám. Takže když byly skoro v každé větě, už mě to úplně irotovalo.
Jinak příběh se mi líbil. Bála jsem se, aby se Petr moc neutapěl ve smutku po Ondrovi a Danovi, to se naštěstí nedělo, bylo to decentní a moc milé. Matěj je sympaťák a Renata taky.
V tomhle díle se naštěstí tolik nekouřilo a nečůralo, zato se více chodilo bez oblečení.:-)

17.05.2023 4 z 5

Láska bolí Láska bolí Saša Nový

(SPOILER) Co k tomu říct? Vědět, co se v knize stane, nikdy ji nečtu. Vůbec jsem na to nebyla připravená, v anotaci nic, v ději příběhu tomu taky nic nenasvědčovalo (jako možná veeelmi okrajově). Já tohle prostě nedávám a knížky s touhle "zápletkou" prostě nečtu. Ondrasku, já pro tebe brečela půlku knížky (takže pár hodin čtení), byl jsi prostě takový úžasný zlatíčko, ale měl ses o sebe starat a mohli jsme všichni prožít krásný happy end (s miluji tě za každou větou - jo, toho bylo v knize až moc). A konec? Jako znovu? To už je fakt na psychiatra. Doufám, že se v tom nebudeme pitvat a na oba vzpomínat i v druhém díle, moje sklenice smutku už totiž přetekla.:-)
Jinak se tam strašně moc kouřilo, pilo pivo a čůralo, až jako přespříliš a bylo to strašně rušivý. Vlastně komplet celou knihu byli všichni opilí s cigaretou v puse a chtělo se jim čůrat.

16.05.2023 4 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Mám tuhle knihu moc ráda, strašně mě baví ten začátek, kdy Teo neví a přemýšlí. Ale jak tady bylo napsáno, Teo se občas chová jak dítě, všechno vyřeší alkoholem a je prostě histerka, ale prostě takový hlavní hrdina je. Příběh mě baví a četla jsem ho už vícekrát.

17.04.2023 5 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Zvládla jsem bohužel jen 1/3 knihy, pro mě je to extrémně těžké čtení a asi bych zbytek knížky už jen hystericky probrecela. Ale! Kniha se úžasně čte, oba kluci jsou strašně milí a tu lásku mezi nimi člověk úplně cítí. Opravdu to chytne za srdce, ale nemám na to, abych jí dočetla, když konec je evidentní (i dle komentářů ke knize). Takže třeba jindy zkusím zas a dostanu se v knize dál. Autorka má moc příjemný styl psaní.

10.04.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Ta romantická část byla vážně úžasná,ta mě bavila a pohladila po duši. Ta politická část, které mi v druhé polovině knihy přišlo neskutečně moc, byla nezáživná, posledních snad sto stran byla už jen politika a děj se někam vytratil.

25.03.2023 4 z 5

V pasti V pasti Lydia Strong

Vůbec nevím, co si o knížce myslet. Líbila se mi, četla jsem jí jedním dechem, ale konec mě překvapil a v Setkání toho též moc nebylo, vlastně se nic nevyřešilo. Nebude k tomu druhý díl?

22.03.2023 4 z 5