Hakate Hakate komentáře u knih

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Další díl za mnou, Davida jsem si oblíbila už v od prvních stránek 1.dilu a stále má obliba trvá.
Celkově se mi tato série zatím velmi dobře čte.
4. Díl, trochu pomalejší rozjezd, zprvu byl začátek zápletky zajímavý, postupně mi úplně neseděla zápletka, a chvíli jsem si říkala , že si dám asi od dalších dílů menší pauzu, pak tu byl zvrat, který mě zaujal a pak přišel opět konec, který to rozsekal a já si řekla, že budu dál pokračovat, takže v součtu, opět skvělý díl. :)

03.12.2022 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tento díl se z první tváří, tak že by to měla být další jasná 5*. Rozčtvrcené mrtvoly z kufru, manipulátorský, brutální, a jak název napovídá chladnokrevný vrah s poměrně velkou dávkou brutality, což kvituji. Ale zápletka sama o sobě je velmi, velmi předvídatelná a bohužel tak jako u 3. dílu Kate bez žádného zajímavého zvratu. Tentokrát i práce policie je velmi, velmi laxní, v tomto díle mi vyloženě vadilo, že ke všemu došli, tak nějak jak slepý k houslím.
Kniha se dobře čte.
Dobrá lehce průměrná detektivka. +* Za skvěle propracovaný charakter vraha.

19.11.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Propast smrti, další případ Kate a Tristana. Spolu s problémy kolem financí, kempu a nově otevřené detektivní kanceláře je tu
12 let starý případ ztracené novinářky, kterého se Kate s Tristanem chytí je poutavý, zapeklitý, čtivý, napínavý, i když vledčem velmi předvídatelný, pachatele i místo ukrytí jsem odhalila velmi brzy, považuji tento díl za nejlepší s série, alespoň pro zatím. Kate s Tristanem pomalými krůčky odkrývají karty a pomalu spojují veškeré malé částečky v jeden velký celek. I když zde nemůžeme ocekat žádné wau a překvapivé rozuzlení s nečekaným zvratem, pořád je to velmi kvalitní detektivka. Nadmíra homosexuality a tato komunita mi mnohdy v knihách vadí, u Roberta jsem si na to tak nějak zvykla, a spíše by mě asi zarazilo, kdyby zmíněna nebyla. I když mě série s Erikou baví více, ráda si přečtu další případ s Kate a Tristanem. Ale teď zase zpět k Erice.

18.11.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Další kniha z těch, která se dělí na dvě skupiny. Těm, co se líbí a těm, co se nelíbí.
Tato kniha nejde příliš hodnotit. Každý knihu vnímá trochu jinak. Nicméně patřím do skupiny, kterým se kniha velmi líbila.

28.08.2022

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

23.08.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Další skvělé dílo z pera A.W.,
Humorné, zábavné, skvělé a originální sci-fi. že začátku mi trochu trvalo, než jsem se začetla a chvílemi jsem si říkala, že už to není tak dobré jako Marťan a Artemis .. ale jakmile se na scéně objevil Rocky, vše již bylo na správném místě a o humor nebylo nouzi. Rockyho si člověk ihned zamiluje. A spolu s Rylandem řešíte nástrahy a problémy se záchranou obou planet. Po dlouhé době mě opravdu zamrzlo, že kniha končí a tak končí i tento skvělý příběh.

07.01.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Odpočinková, humorná a nesmrtelná klasika, která neomrzí

01.10.2021 4 z 5

Lehce napsané, plné pokory, vtipu, zábavy. Nahlédnutí do zákulisí natáčení HP, a dalších filmů, stejně tak jako odkrytí Tomových démonů, o kterých otevřené píše. Skvělé napsané. Doporučuji nejen milovníkům a fanouškům HP, pro které bude kniha povinností, ale i milovníkům filmů, kteří se rádi dozvědí nějaké informace ze světa filmového natáčení.

04.02.2023 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Příběh mě zaujal už od prvních stránek. Z prvu mi chvíli trvalo než jsem se naladila na autorčin styl psaní, neboť tato kniha byla prvním shledáním s Paulou.
Velmi dobře sepsán příběh s cestováním čase, kde se kloubí duchařina a romantika. Krásně vyobrazena doba 17. Století, které je velmi dobře propojeno s přítomností. Pěkné charaktery postav.
Krásný příběh a vrhám se do pokračování a těším se na tajemství, které ukrývá čokoládovna.

06.01.2023 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Němé oběti, pomníček a strašák Healyho, který ho dostal až na samé dno. Na tento případ jsem se velmi těšila.
Případ, zápletka, rozuzlení skvělé propracované. Vše je propojené a poslední díl skládačky skvěle zapadne do zdárného celku.
V jisté části příběhu jsem chvili chtěla knihu odložit;) ale... Nic není jak se zdá a tak mě čekala skvělá napínavá jízda. Zatím nejlepší díl. Těším se na další, které na sebe nenechají dlouho čekat.

06.01.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Velmi pěkný díl z mrazivého Islandu. Velmi pěkně vyzobrazeny krásy a mystika tohoto kraje.
S pěkným romantickým příběhem, sympaťákem Alexem, prima Lucy, ale také nástrahami vedení hotelu. Přátelský tým z Islandu je sympatický, milý a ta krajina... Velmi pěkně popsána. Máte pocit, že jste v té krásné zasněžené krajině s polární září nad hlavou a horkou čokoládou a kávou v ruce.
Tomuto dílu není co vytknout,
Hlavní postavy: sympatické
Vedlejší postavy: skvělé
Místo: nádhera
Krásná oddechovka ze severu.

28.12.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

(SPOILER) Znamenitá Mrtvola je velkým hitem letošního roku a tak i já jsem se na knihu velmi těšila, pro mě jedna z nejvíce očekávaných knih, které mám na letošním seznamu novinek. V první řadě mě velmi upoutala obálka, různé recenze a knižní stránky a knihkupectví slibovaly opravdový halus, u kterého Vám bude zle a kniha určena pro silné povahy, u kterým se bude zvedat žaludek.
Jelikož je kniha už nějakou dobu na trhu, již jsem předem byla připravená na to, že kniha nemá příběh. A o to více jsem se těšila, že mi z knihy bude opravdu zle. Tak jsem ke knize přistupovala a těšila jsem se na to nechutné morbidní peklo.

Bohužel jsem se těšila moc a jediné, co ve mě vyvolalo nějaké emoce, byla scéna se štěňátkami, která byla úplně mimo mísu a zbytečná.

Postavy nezáživné, nepropracované.
V popisu, kdo s kým co, nebo kdo s kým hovoří jsem se občas ztrácela a musela se vracet.
Žádné vysvětlení, co se vlastně stalo, proč a na základě čeho je společnost takto rozdělená. Vesměs celá kniha je o hození do rozjetého světa bez žádného pokusu o vysvětlení nebo zatáhnutí čtenáře do pochopení situace. Pouze nás čeká důkladný popis, jak to funguje na jatkách, který bohužel nezanechává, žádné emoce.

Autorka se snaží zaujmout zábavou v podání lovu bohaté smetánky, opět bez úspěchu, opět jsem čekala nějaké opravdu morbidní scény, ze kterých mi bude běhat mráz po zádech a opět jsem se nedočkala.
Scéna s mrchožrouty, opět bez vysvětlení, jak to dopadlo.
Koncová scéna mě nepřekvapila a byla mi jasná už od nějaké půlky knihy.

Za mě je kniha určitě největším zklamáním letošního roku.

Hvězdičku nechám, za originální nápad a pěknou poutavou obálku.

01.10.2022 1 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

MOŽNÝ SPOILER...
Další díl ze série za námi.
Tentokrát jsem trochu v rozpacích a přemýšlím zda zvolit 4 nebo 5*.
Díl je opět velmi čtivý, akční, plný zvratů a opět tu máme psychicky narušené postavy. Nové postavy a posily do týmu.
Janet je sympatická, šikovná a nebojácná. Pax charismatický fešák, který více méně přebírá roli Luca.
Opět řešíme případů několik, tak jak jsme zvyklý, tentokrát se včas přímo dotkne vyšetřovacího týmu a Luca.
Ave i autorka mě v tomto díle neskutečně naštvala :)), 5 dílů všichni netrpělivě čekáme na přeskočení jiskry mezi Ave a Lucem...a výsledek ? No budeme si muset opět počkat. :))
Luca mi bylo chvílemi až líto. Toho kluka jsem si fakt zamilovala.
Vrahy jsem neodhalila.
Vrána je opět skvěle propracovaný psychicky narušený vrah.
Dějové linky vrahů se mi líbily, soukromé dějové linky mě spíše naštvaly. :D.
Takže... když si shrneme všechny plusy a mínusy, tak ponechám 5*. :)) Na další díl se těším.

07.09.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

3. Díl za mnou. Autorka si drží laťku.
Opět skvělé, tentokrát se zaměříme trochu na soukromý a osobní život jednotlivých postav, což já vítám. Autorka nám zodpoví, nějaké otázky ze života nejen Luca a Avy, které již byly nastíněny v předchozích dílech.

Tentokrát díl není zas tak brutální, ale přesto poněkud zvrácený a opět dokonalý.
Autorka má opravdu neskutečnou fantazii, klobouk dolů.

Zápletka je skvělá, opět dvě dějové linky s dvěma případy, čtivá, napínavá, opět to byla jízda. Postupné odkrývání karet je skvělé. Místy se člověk zasměje, konec akční.

Název je opravdu na místě, tato série je dokonalá.
Skvělé jako vždy.

04.09.2022 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Četla jsem na doporučení manžela, v době, kdy jsem měla všechny knihy v knihovně přečtené a hodila se mi i tvé době do výzvy.
Přestože nejsem cílová skupina, válečné romány příliš nevyhledávám, naopak se jim vyhýbám. Tento román je naprostá špička. Skvělé dílo.

04.09.2022 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Jedno z prvních setkání s legendárním detektivem Holmesem a Watsonem.
Z příběhu které jsem četla, považuji za jeden z nejlepších.

28.08.2022 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Ani si nevzpomenu, kolikrát jsem knihu četla. Další ze skvělých knih, které mě provázely v dětských létech.

28.08.2022 5 z 5

Později Později Stephen King

(SPOILER) Ano, trochu jiný King, ale přesto bezchybné dílo, které obsahuje vše.
Čtivá jednohubka, která střídá emoce: smích, strach, humor, smutek.
Dokonale vykresleny charaktery postav, které jsou stejně rozmanité. Kladné, záporné, vtipálky, dobrosrdečné postavy tak i drogové dealery i knižní svět. Staré i mladé. A vše se točí kolem jednoho kluka, který vidí a mluví s mrtvými, se kterým bude prožívat radosti, bolesti i jiné části jeho života.
Jamese si zamilujete stejně jako Martyho a ostatní.
Na poměrně malém počtu stránek je vše dokonale vyvážené a skvělé napsané.

02.01.2023 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Další, tedy 5. díl série za mnou a opět skvělý.
Tě tentokrát mi kniha přišla zbytečně dlouhá a natažená. Zápletka opět pěkně propracovaná, se zajímavým rozuzlením, opět některé části předvídatelné, některé překvapivé. Opět plné rozvláčné a vše opět do sebe skvělé západne. Opět skvělé odpočinkové čtení a dobrá krimi.

06.12.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

5. Díl Aristokratky sebou nese opět pořádnou dávku humoru. Opět skvěle odpočinkové čtení, nebo audio například do práce. Humorné vtipné vyprávění. Jeden z nejlepších dílů.

22.11.2022 5 z 5