Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zcela upřímně jsem tuto knihu chtěl přeskočit pomocí audioknihy, ale ani ta se poslouchat nedá skončil jsem po Harryho 2 úkolu a ne pro lidi jako jsem já tato kniha určená není. Upřímně jsem se do této ságy pustil jen abych pochopil co je na tom tak úžasného když je tolik lidí s Pottera tak hotových a stále to nechápu. Možná mám dlouhé vedení a rozhodně nejsem čtenář určen na fantasy literaturu i když pár knížek jsem s tohoto žánru přečetl. Například Pána prstenů kterého považuji za jednu z nejlepších knih a sérii Bratrstvo krve která ač je u mě velmi špatně hodnocená je ve výsledku opravdu vynikající počin jenom dle mého pro lidi chodící do 6/7 třídy a ne pro skoro 30 leté. To je můj úhel pohledu četl jsem také komplet odkaz dračích jezdců a i když k této knize najdu opravdu mnoho výhrad tak je několika násobně lepší než Harry Potter. Nevím filmy mi nebavily jako malého a kniha je dobrá tak první možná druhá. A upřímně si neumím představit že si dospívající vezme knihu o 800 stránkách jako v případě 5 knihy. Sestra a sestřenice by se mnou nesouhlasily a je to v pořádku každému se líbí něco jiného a já nevidím jeden jediný důvod proč tuto knihu číst dál či snad celou sérii. Pokud mi už teď nezajímá jak to dopadne a jediný Hagrrid je sympatická postava tak se obávám, že to opravdu nemá cenu. :-(

01.02.2022 2 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Zase to byla opravdu jízda jízd jen jedna věc mi nedává pořádný smysl a to s naší starou známou slepou Alinou kdo jí tedy v prvním díle poslal za Zortangem takže horších 5/5. Jinak mohu doporučit a je to zase jízda až do konce.

29.01.2022 5 z 5

Trabantem kolem světa: Velký deník z cest Trabantem kolem světa: Velký deník z cest kolektiv autorů

Souhlasím trochu s panem branislav1814 Fotoalbum je to opravdu povedené, ale jako kniha na čtení to jsem zkoušel a ne děkuji. Ano neříkám že je to nečitelné ale styl vydání a uspořádání textu obsah textu bude tak na 4/5 foto 5/5 ale opravdu někdo bude číst tento formát měli to vydávat po jednotlivých cestách vydělají více a lépe by se to drželo takto jsem si nad stolem prohlédl fotky a přečetl nějaké popisky. Filmy i seriál mám rád dám celé knize 4/5

02.01.2022 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Od předchozího příběhu mírné zlepšení, ale na více než tři hvězdy to nemá. Autor má evidentně zálibu v dlouhých popisných částech jak například celou kapitolu kout meč a to já opravdu nemusím.

28.12.2021 3 z 5

Agáta a doktor Lupa - Dvojčata Agáta a doktor Lupa - Dvojčata Gerit Kopietz

Jako dítě jsem si tyto knihy skutečně užíval. Vzpomínám si, že jsem měl doma všechny a tato se mi líbila nejméně. Nemohu tedy hodnotit jako dospělý to jde těžko, ale za své dětské já dám 4 jelikož byla z mého tehdejšího pohledu nejméně zábavná.

27.10.2021 4 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Tak toto teda rozhodně nedokážu dočíst ani omylem. Možná je příběh zajímavý, ale pořád dokola rozpitvávat odborně nemoci na buněčné úrovni. To si autor vážně myslí, že tomu bude většina čtenářů rozumět nebo jsem jen já tak blbý a po dvou větách nevím co se mi kdo snaží zase vysvětlit. Dost stačí, že na začátku dostanete hromadu jmen a dál pokračují jen dvě poté se zase přidává přidává a ve výsledku je jmen jak ..... a půlku autor nepoužívá. Zmatek ve jménech mučení popisováním léčebných metod. Má otázka je jak někdo kdo napsal Hladové Hry které jsou dokonalé mohl vyplodit toto. Od tohoto autora už raději nikdy nic.

08.10.2021 odpad!

Agatha Raisinová a výletníci z Dembley Agatha Raisinová a výletníci z Dembley M. C. Beaton (p)

Taková milá knížečka žánru který moc nepochopím, že někdo čte a dokonce se třeba i těší na další. Moje babi je přesně ten tip lidí kteří si jí užijí a vzhledem k tomu že mám až na první díl všechny budu jí je dávat asi po dvou k vánocům a podobně. Já sám jsem se do to ho pustil kvůli seriálu a ano je to dobře napsané místi vtipné, ale není to můj žánr přesto hodnotím tuto sérii objektivně a dám 5/5 subjektivně by to bylo na horší 4 nebo lepší 3/5

28.09.2021 5 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Opravdu pěkně psané akorát je zde drobet více jmen. Tím pádem je to mírně nepřehledné a musím ubrat jednu hvězdu.

04.09.2021 4 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Tak mám na to vzhledem k hodnocení odlišný názor. Místy rozvláčné sem tam popisné a počet jmen také není nic pro mě i tak mě něco ve mně nutí dát plný počet a tak ho dám. Jinak měl-li bych být opravdu objektivní tak 3,9 hvězdiček více ne.

01.07.2021 5 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Všem se předem omlouvám za tento komentář: Kniha jak se říká a mnohokrát se to potvrdilo, je lepší nežli film. Jak je zde vidět, výjimka tvoří pravidlo. Tato kniha není, alespoň za mně lepší nežli seriál. Možná je to způsobeno, že seriál jsem viděl dříve nebo tím, že mně osobně oddechové knihy, u kterých se nemusí vůbec přemýšlet. A nic moc se tam neděje. Nikdy moc neseděli. Jo je to zábavná knížka na léto k vodě a rozhodně nehodlám tuto knihu nikterak shazovat. Konec konců dávám hodnocení 5/5, ale já osobně když budu chtít vypnout a od srdce se zasmát pustím si seriál, kde se mohu pokochat i krásným zevnějškem hlavní postavy.

19.04.2021 5 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Dokázal bych si představit tento příběh o něco propracovanější. Na druhou stranu řežba je pořádná a o to v této knize nejspíše jde. Na oddych je tato kniha opravdu faj.

28.02.2021 3 z 5

Pre teba, láska moja Pre teba, láska moja Peter Lipovský

Pokud máte rádi písničky Szidi Tobias tak vám toto sedne. Texty opravdu nádherné.

13.12.2020 5 z 5

Cyranův ostrov Cyranův ostrov Ivan Mládek

Pro příznivce seriálu doporučuji jen škoda, že je jen jeden díl.

13.12.2020 5 z 5

Krchňa Nikolajevna Krchňa Nikolajevna Ivan Mládek

Nemohu si pomoci, ale tato kniha je asi jediná kterou se chystám do budoucna přečíst znovu. Nasmál jsem se jako nikdy před tím a vřele doporučuji všem co mají Mládkův humor rádi. Tato kniha jim sedne na 100%

06.10.2020 5 z 5

Leningrad Leningrad Anna Reid

Upřímně já jsem ještě osobně nečetl nic označením Literatura faktu a po této knize po tom ani netoužím. Upřímně materiál je dobrý, ale skákání z postavy na postavu a z události na událost je neskutečné. Jo v jednu chvíli se nacházíte v Moskvě pak obléhání Lenigradu a pak několik let po válce no a pak zase v Leningradu při obležení. Věřím že z materiálů které jsou v knize by šlo poskládat knihu chronologicky či alespoň nadepsat každý odstavec například zápis z deníku a jméno osoby. Takto je to utrpení a končím na 125 stránce a je to škoda jelikož některé informace byly opravdu zajímavé.

13.02.2022 2 z 5

Neviditelný císař: Napoleon na Elbě Neviditelný císař: Napoleon na Elbě Mark Braude

Zajímavé dílo. Není určené pro každého, ale koho zajímá Napoleon tak ten se dozví pár nových informacích, které mapují Napoleona jako zlomeného člověk. Minimálně citáty z ostrova Svaté Heleny dávají lehce melancholický pocit. Horší 4/5 takových 3,8 přesně.

19.09.2021 4 z 5

Blbeček Max Blbeček Max Ivan Mládek

Já mám Ivana Mládka opravdu rád a podíváte-li se na mé hodnocení u jiných jeho počinů jsou vysoké. Zde však ač nerad dávám 3 hvězdy a to jen z důvodu toho, že je to od Mládka. Reálné hodnocení je 1/5 za originalitu. Sem tam se zasmějete díky stylu psaní je to, ale tak moc náročné na čtení, že mohu doporučit jen masochistům.

10.09.2021 3 z 5

Příběhy z divokého Východu Příběhy z divokého Východu Ivan Mládek

Takhle na 5/5 to je. Mně osobně, ale Mládkův humor sedne spíše ve scénkách písničkách nebo jeho skvělých seriálech

19.06.2021 5 z 5

Země mlhy Země mlhy Arthur Conan Doyle

Tak tato kniha by mohla být poměrně zajímavá svým nápadem. Nevím možná je to generační problém mezi čtenářem a spisovatelem, ale za mě osobně rozvleklé příliš popisné a upřímně jsem měl pocit, že se autor zde snaží zjisti kolik postav je čtenář schopen pojmout a udržet o nich ještě přehled. No nevím kolik jich tam bylo celkem, ale rozhodně něco přes dvacet. To je trochu moc na příběh kde je popis seance pak popis seance a pak nebudete tomu věřit popíše autor další seanci. Když nepopisuje seanci kterých bylo zbytečně moc odskočí k postavě, která v příběhu není důležitá aby vznikla totálně zbytečná nic neříkající kapitola. Připadá mi velmi divné, že tuto knihu napsal ten samí autor jako Jedový pás který stojí za přečtení a je opravdu dobrý.

16.05.2021 3 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Zcela upřímně nemohu hodnotit. Zkoušel jsem to přečíst, ale vzhledem k vlastněnému vydání a to konkrétně vydání 1991 jsem se dostal pouze na stranu 32 ze 150. Malé písmo nahuštěné co nejblíže k sobě aby nebylo možné knihu čísti nebo jen s obtížemi. Příběh jako takový se mi, ale velice zamlouval. Jelikož nemá čtečku a shánět jiné vydání se mi nechtělo pustil jsem si na internetu rozhlasovou hru a ta byla dobrá. Je pravda ač to nerad přiznávám, že film se mě osobně v tomto případě líbil více, ale mám připraven druhý díl profesorem Challengerem a u toho nevím co očekávat a uvidím o čem to přesně bude. Včera jsem nakouknul a písmo je jako u klasické knihy tak zde problém nebude snad se nenajde jinde.

11.05.2021