Knihy_nad_zlato Knihy_nad_zlato komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Asi nejlepší díl z těch tří, které jsou v češtině. A kdyby se Claire občas nechovala fakt příšerně, tak by to bylo dost možná dokonalý. Tristan mě bavil i v ostatních dílech, ale v tomhle byl snad ještě lepší. I když v některých scénách se taky mohl zachovat líp. Dost se mi tu líbil vývoj jejich vztahu. To že každý byl úplně někde jinde. Že opravdu museli dost zapracovat jak na sobě, tak i na svém vztahu, aby vůbec mohli být nějak spolu.
Každopádně nejvíc mě tu rozhodně bavili Claiřini synové. Konkrétně teda jen Fletcher a Harry. Scény s těmahle dvěma byly perfektní.
Hrozně moc se mi líbí, jak Tristan říká Harrymu Čaroději.
V téhle knížce mám uložených mraky různých pasáží. Taky je tenhle díl bezesporu nejvtipnější.
Ale nemůžu si pomoct, očekávám, že čtvrtý díl, ten o Chrisovi bude lepší. Protože prostě Chris.
Ale i tahle knížka byla úžasná.

28.11.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Je tohle až třetí díl série? Ano. Četla jsem předchozí dva? Ne. Ale přísahám, že to je v plánu!
Vždycky se mi líbí, když je kniha psaná z pohledu více postav. Což tady je. Jenže, když ta jedna postava ví fakt důležitou věc prakticky od začátku, ale o tom, že to ví se zmíní až úplně u konce, když se to zrovna hodí, jakože „wow, překvápko, to jste nečekali, že?“, tak to naprosto postrádá smysl. U tohohle bych prostě fakt chtěla, aby to rovnou bylo u začátku přiznaný, že to ví. A když to nechci přiznat, tak prostě ať tam pohled té postavy radši vůbec není.
Ale tohle je asi tak jediný, co téhle knížce vytýkám.
Všechny postavy mě tu moc bavily, romantická linka hlavním postavám taky skvěle fungovala. Ty hlavní postavy byly prostě dohromady výborný, ale ještě lepší je, že byly stejně super i každý sólo. Vedlejší postavy mě taky moc bavily, jakože třeba bratři Milesovi. A především - jak už to tak u mě bývá - jsem si nejvíc oblíbila vedlejší postavu, a to Chrise (nejmladšího Milese), tak doufám, že bude kniha i o něm.
Nevyhledávám v romantice páry šéf + jeho zaměstnankyně, ale tady to sedlo výborně.
Zápletka s Kateinou sestrou byla sice dost průhledná, ale mě to stejně tak nějak bavilo.
Možná to mohlo být chvílemi trochu kratší, ale plynulo to hezky a četlo se to samo. No a já se budu těšit na předchozí díly a doufat v díl o Chrisovi.

04.11.2022 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

A další knížka s - podle mě - naprosto otřesnou obálkou. Přesto se mi ale obsahově moc líbila.
Hlavní postavy mě neskutečně bavily, a jsem moc ráda, že je ten příběh napsán z pohledu jich obou. Navíc mezi sebou měli výbornou chemii. Tím nejlepším na nich ale shledávám jejich vývoj. A tím nemyslím vývoj jejich vztahu - kterej je teda ale taky super - ale vývoj každýho z nich zvlášť. To se mi líbilo asi nejvíc, protože mám dojem, že na to se u romantik většinou celkem kašle.
Tak nějak jsem z téhle knížky měla stejnej pocit, jako z knížky Ďábel nosí černou od stejné autorky, což se mi taky líbilo. Určitě si někdy přečtu něco dalšího od této autorky. Přestože mi tam něco prostě chybí k dokonalosti.

01.10.2022 4 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Měla jsem pocit, jako bych tam byla.
Tohle bylo tak dokonalý! Tak prvně k postavám. Rakeová - první ze dvou hlavních postav/vypravěčů - byla výborná. Hrozně moc by mě zajímala její minulost. Je fakt, že tu bylo pár průstřihů do její minulosti, a bylo to fakt zajímavý, ale já chci vědět víc. Bavilo mě jak řešila problémy, jak vedla svoji posádku, jak moc cítila vinu za… no za víc věcí. Cavalon - druhý ze dvou hlavních postav/vypravěčů - byl snad ještě lepší. Jo, a je asi jedinou postavou ze všech knih, které jsem kdy četla, kterou si nedokážu představit. Týpek, který mu je 27, fyzicky 34, chováním tak 5, a zároveň je neskutečně chytrej a kretén tomu. Fakt. Jak si ho mám jako představit? O něm, i o jeho minulosti bych mimochodem taky ráda věděla víc. Vedlejší postavy taky dobrý. Nikdo tam nebyl jen tak, každej tam má svoji minulost, a je vidět, že jim ji autorka vymyslela, i když třeba nenapsala.
Líbí se mi, že i když je tahle knížka pořádně akční scifi, přesto to není to jediné, o čem by byla. Velmi vkusně a citlivě zmiňuje třeba závislost, úzkosti, vinu, rozhodnutí o spoustě životů či smrti, lásce i přátelství, ztrátě blízkého člověka, politice… Tahle knížka má opravdu všechno. Všechno.
Prostředí bylo perfektní. Cestování vesmírem, rozhraní, viatorské technologie, vesmírné stanice i lodě. Nic z toho ve skutečnosti neznám, a přesto mám dojem jako bych tam byla. Pokud byste rádi na procházku vesmírem, tohle je ideální volba.
Už teď se nemůžu dočkat druhýho dílu. Navíc myslím, že by tam mohlo být víc politiky. než jen nějaký náznak, a to já ráda. Nechápu, jak někdo může svoji první knížku napsat takhle dokonalou. Tleskám autorce a doufám v další knihy od ní.

09.04.2022 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Kdysi jsem si říkala, že bych si tuhle sérii přečetla, jenže pak jsem si místo toho pustila seriál a už jsem neměla chuť to i číst, když už jsem ten příběh znala. Jenže, jak teď začal vycházet Rod draka, najednou jsem si potřebovala přečíst alespoň ten první díl. Zjistit, jestli je to tak dobrý jako seriál.
Tak jsem pořídila první díl a začala číst. A byla jsem dost překvapená, vážně jsem nečekala, že se mi to bude tolik líbit, když znám příběh, znám postavy, znám svět, když mě tam vlastně nemůže nic překvapit. Čekala jsem, že to bude dobrý, to samozřejmě, ale nemyslela jsem si, že až tak.
Arya je úžasná, dost podobná své seriálové podobě, stejně tak Jon nebo Tyrion. A stejně tak i Sansa nebo Cercei. Jo, já vím, divný, ale i tyhle postavy mám ráda. Přijde mi, že i v seriálu jsou všechny postavy dobře zpracovány, ale je fakt, že v knížce jim přece jen vidíme víc do hlavy. Upřímně v seriálu jsem Daenerys nesnášela hned od začátku, kdežto tady v knížce jsem ji měla skoro i ráda. Jinak bych opravdu řekla, že kdo mi sedl v seriálu, sedl mi i tady, kdo ne tak ani tady ne.
Příběh. No jasně, že je celkem pomalej, ale co jinýho čekat, vždyť je to roztáhlý na 800 stran, a to je jen první díl. Každopádně mi to vůbec nevadilo. Naopak bych řekla, že se k tomuhle příběhu hodí to pomalejší tempo.
Svět byl úžasnej, jak jinak, že. Parádně rozsáhlej, a neuvěřitelně dobře popsanej. Já jsem si fakt naprosto všechno dokázala živě představit, i když jsem si nepamatovala, jak to vypadalo v seriálu.
Navíc se to četlo opravdu dobře, takže si rozhodně přečtu i další díly.

22.09.2022 5 z 5

Útěk z Falaise Útěk z Falaise John Flanagan

Šestnáctý díl, a už je to opravdu pořád to stejný dokola. Pořád mě to docela baví (i když hlavně z nostalgie), jenže ty rádoby překvapivý zvraty už nejsou vůbec překvapivý. Rozhodně ne pro ty, kteří četli všechny předchozí díly. Připadá mi, že autor už nevymýšlí nic novýho, jen obměňuje věci, které už napsal.
Postavy jsou jak podle šablony, které se navíc vůbec nevyvíjí. Takže, i když je mám ráda začínají mě dost iritovat, protože se za tu spoustu dílů nikam neposunuly.
Ze světa nevidíme nic nového, ale je pravda, že ten svět je i v předchozích dílech, takže to ani není potřeba, přesto by nebylo na škodu pověnovat se mu trochu víc.
Děj byl sice fajn, ale šíleně průhlednej.
Štve mě to všechno? Ano. Přestanu to číst? Ani náhodou.
Už nejsem cílovka, ale John Flanagan je srdcovka, takže co mu vyjde to si stejně přečtu.

10.09.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Číst tuhle knížku je jako koukat na nějaký klasický romantický film. Naprosto předvídatelný. Jak příběh, tak postavy, dokonce i prostředí. Všechno naprosto, naprosto předvídatelný. Ale nemůžu říct, že by mi to tu nějak moc vadilo. Prostě jsem u téhle knížky vypla. Jedna z nejvíc oddechových knížek jaké jsem kdy četla.
Postavy byly fajn, jejich chování dávalo smysl. Ale nedá se zrovna říct, že by mi přirostly k srdci. Prostředí taky fajn, ale znovu o něm číst nepotřebuju. A ano, stejně je na tom i děj.
Jak jsem řekla, něco takovýho už jsem viděla spoustukrát. Přesto mě to ale bavilo a při čtení jsem se často usmívala jak šílená.
Ne, že bych si tohle přečetla někdy znovu, ale rozhodně si přečtu i ty další díly.

3,3⭐

11.07.2022 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

(SPOILER) Tak prvně k postavám. Zbožňuju je! Fakt, že jo. Líbí se mi vývoj každé z nich. Líbí se mi, že to s nimi nedopadá, tak jak bych si přála. Líbí se mi, že autor nemá problém je zabíjet. Zkrátka ohledně postav obecně v téhle knize, všechno dobrý. Hlavní postava, Vélin, mě bavil od první stránky - co od první stránky, od prvního odstavce - až do té poslední. Neskutečně jsem si užívala sledovat jeho cestu, jeho vývoj. Ale nejzajímavějším se pro mě stal, až v příběhu nebyl Nortah, protože ten byl pro mě na prvním místě.
Každopádně nevěřím Kennisovi. Nevím proč, ale nevěřím. Miluju tu rozmanitost postav. To, že tu jsou jak postavy, který zbožňuju, ty, který nenávidím, tak i ty, který nenávidím i zbožňuju zároveň.
Děj byl neskutečně akční. Na každé stránce se něco dělo. Nebylo tam nic vycpávkovýho, nic co by zdržovalo děj. A mě to prostě bavilo. Bavila má každá akce, která se tu udála. Píseň krve mě prostě dokázala do dění vtáhnout od první věty.
Svět byl výborně popsanej. Nádherně vystavěnej. A zajímavej. Hned bych tam jela na výlet, jen abych se dozvěděla ještě víc.
Líbí se mi, že autor dokonce věnoval takovou pozornost vymyšleným vírám. Všechny byly tak uvěřitelný! To se jen tak nevidí.
Styl písma, vyprávění, které mě tak vtáhlo! Měla jsem problém knížku odložit a jít spát. Kdyby byla kratší, přečetla bych ji na jeden zátah. I když by to byla škoda, tohle si zaslouží víc než jen jeden večer.
Jsem ráda, že má knížka pokračování, protože ten konec… Potřebuju vědět, co bude dál. I když příběh skončil celkem uzavřeně.
Doporučuju všema deseti.

26.03.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Corey je výborná hlavní hrdinka! Holka, která žila sportem, ale najednou je na vozíčku, a přesto si nestěžuje a nefňuká? Joo, to se jen tak nevidí. A Hartley? Tak ten už nějaký ty chyby má, ale i tak je super. Jenom mu prostě některý věci trvaj trochu dýl, no.
Vedlejší postavy byly skvělý. Třeba Bridger, o kterým bude druhej díl, takže se pochopitelně nemůžu dočkat, až si to přečtu.
Prostředí univerzity je taky dost fajn, i když jsem se těšila na trochu víc hokeje, ale nakonec mi asi ani moc nevadilo, že tam téměř vůbec nebyl.
Ocenila bych trochu víc průstřihů do minulosti. Jako třeba jak to Corey zvládala bezprostředně po té nehodě, nebo klidně i jaká byla před nehodou. Nebo to Hartleyho "tajemství". Bylo to až u konce, a přišlo mi to takový nedořešený.
Každopádně sledovat vývoj vztahu mezi Corey a Hartley (nevím, jak se to skloňuje) mě opravdu bavilo.

26.02.2022 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Čekala jsem fajn romantickou oddechovku. A jo, to taky byla, jenže už jsem fakt nečekala takovou dokonalost. Asi žádná věc mě tu neštve.
Postavy byly výborný. Do hlavní ženské postavy se dá dost snadno vžít - asi, protože češka žijící v Anglii přece jen není nic extrémně nepředstavitelnýho. Alex byl taky dost fajn. A i chemii měli ti dva mezi sebou opravdu dobrou. I když já mám teda daleko radši Jacka - jakože fakt, sem s jeho příběhem! Mary a jejího přítele jsem si taky rychle oblíbila. Ani Ben mi nevadil. Jasně, neměla jsem ho ráda, ale byl napsán prostě uvěřitelně. A nikomu přece nemůžou všichni sednout.
Líbilo se mi i prostředí - sport, fyzioterapie a masáže. Jo, prostě dobrý, hezky to spolu všechno fungovalo. Děj byl taky pěknej. Líbilo se mi, jak byl ten vývoj vztahu hlavních postav hezky pomalej. A všichni z týmu jsou taky hrozně super. A jak vzali Lily mezi sebe a podpořili ji v boji s jejím strachem️.
A ještě k obálce, ta je taky geniální. Pod přebalem to stejné jako na přebalu, jenom v černobílé. Kdo četl, chápe, proč je to tak perfektní.

08.10.2022 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

(SPOILER) Jak moc špatný je, když řeknu, že se mi líbil konec? Jo, prostě mám ráda, když příběh nekončí tak úplně dobře.
Jenže mi to celý přišlo šíleně naivní, navíc ty jejich city přišly zničehonic. Nemůžu se rozhodnout, jestli je dobře, že umřeli, nebo ne. Protože aspoň nezažili ty horší věci. Nedožili se toho, že by Petr musel do války. Na druhou stranu, umřeli tak brzo.
Štve mě, že ani ty hlavní postavy vlastně vůbec nepoznáme. Vždyť co o nich víme, o každým tak jednu, dvě věci.
Každopádně to bylo takový nijaký. Znovu si to určitě nepřečtu, ale nelituju toho, že jsem to četla.

14.08.2022 3 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Z tohohle jsem měla úplně stejnej dojem jako z knížky Trhni si, Ethane. A tu já mám moc ráda, což znamená, že tuhle jsem si též oblíbila.
Hlavní postavy, jak Macon, tak Delila jsou výborný. Ne, že by neměli chyby. Jsou taky jen lidi, takže jasně, že chybují. Ale byli moc fajn, uvěřitelní a prostě je mám ráda.
Vývoj jejich vztahu byl jakože dost slow-burn hate to love. Takže první polovina fakt frustrující, protože prostě velmi slow, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo. Užívala jsem si každou chvilku. Každou jejich slovní přestřelku. Všechny jejich myšlenky. Protože - další velké plus, kór u téhle knihy - jsou tu kapitoly z pohledu obou hlavních postav.
Co si budem, fakt tu jde především o ten jejich vztah, a ten byl fakt výbornej. Celkem často postavám nevěřím jejich city, ale tady jsem cítila. Tady bylo tak jasně vidět, jak se milují i jak se nenávidí. Všechny ty city byly naprosto uvěřitelné. To jak se poznávali z nových úhlu bylo tak nádherný! To odpuštění, pochopení, oddanost - to bylo krásný.
Přesto, že jde v téhle knize především o jejich cestu k sobě navzájem, nebylo to zdaleka to jediné o co šlo. Řešil se tu i sesterský vztah a trochu i domácí násilí a stalking. Zkrátka to nebyla jen další bezduchá romanťárna.
Prostředí se mi moc líbilo. I přes to vedro bych se tam ráda podívala. Co podívala, bydlela.
Jednoduše všechno dobrý. Víc než jen dobrý. Kdyby nebylo toho, za mě slabšího konce, dala bych 5⭐.
Tohle jsem si opravdu zamilovala a rozhodně jsem to nečetla naposled.
Těším se na další knihy Kristen Callihan, protože ta prostě umí.

4,8/5⭐

17.06.2022 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Super. Prostě super. Anotace mi zněla zajímavě, ale celkem neurčitě, protože prostě, co asi Scarlet skrývá?
Prostředí stejný - tudíž stejně výborný - jako v prvním dílu.
Co se postav týče, Bridgera jsem si oblíbila už v předchozím díle. A i tady byl vážně dobrej, ale v jedničce jsem ho měla asi o chlup radši. Scarlet je tu nová a velmi, velmi zajímavá. Jako jo, taky není dokonalá, ale hrozně mě bavila. Vývoj jejich vztahu tu nebyla priorita, což je za mě velké plus. Mám radši když se v romantických knížkách víc zaobírá něčím jiným než samotnou romantikou. A to, jak u konce má Scarletino tajemství až thrillerovej nádech, to mě neskutečně bavilo. Jakože jasně, to co řeší Bridger je taky hustý, ale na to, co řeší Scarlet to nemá.
Jak jsem říkala romantika pro mě nebyla prioritou, ale i tak se mi líbila, přestože by neuškodilo o kapku víc chemie.
Vedlejší postavy se tu zrovna moc neprojevovaly, na to prostě nebyl čas, vzhledem k problémům, které řeší hlavní postavy. Přesto, když už se tu mihla nějaká vedlejší postava, byla fajn.
Asi mi prostě sedne, jak a co autorka píše. Že i když píše romantický knížky, vždycky do nich zakomponuje něco závažnějšího, důležitějšího. Těším se na další díly týhle série. A klidně i na další jiný knihy od autorky, kdyby byly.

10.05.2022 4 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Tahle knížka mj přišla trochu ve stylu Penelope Bloom. Stejně praštěnej smysl pro humor, fajn postavy a naprosto nereálný děj. Ale mě to vlastně bavilo. Ne po každé knížce vyžaduju nepředvídatelný zamotaný děj a originální zápletku. U některých si chci prostě jen odpočinout a třeba se i zasmát, což tahle knížka splnila na výbornou.
Blaire i Ronana jsem si celkem dost a celkem rychle oblíbila. Navíc je super, že jsou kapitoly z pohledu jich obou, jen by bylo fajn, kdyby se střídaly nějak pravidelněji a ne tak čtyři kapitoly z pohledu Blaire na jednu Ronanovu kapitolu.
Jo a taky by to chtělo víc Larse. Jakože proč já si vždycky nejvíc zamiluju vedlejší postavy, který se v tý knížce vůbec neřeší?
Každopádně vtipná, čtivá oddechovka s hezkou romantickou linkou.

15.11.2022 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Takže zase povinná četba. Neměla jsem zrovna valná očekávání, když jsem se pustila do téhle knížky. Protože číst o každodenním životě malého kluka… prostě bych si to fakt nevybrala, kdyby to nebylo v té povinné četbě. Což je škoda. Nechápu, že mě označení „povinná četba“ pořád ještě trochu odrazuje. Vždyť tohle bylo dobrý. A spousta další povinné četby je dobrý.
Překvapilo mě, že se mi opravdu líbilo číst z pohledu malého kluka. Překvapilo mě, že mě zajímalo, co se bude dít dál, co zase provede.
Tom byl skvělý, dobře popsaný. Nebyla tu jen jeho dobrodružství, ale i jeho vnitřní svět. A byl tak bohatý, že jsem si Toma opravdu oblíbila. Ale ještě o trochu víc mě bavil Huck. Což je jedině dobře, protože mám už koupenou i knihu přímo o něm.
Zkrátka dostatek vtipu, děje, zajímavého prostředí i postav, ke všemu krátké kapitoly a čtivý styl psaní. I když mi ze začátku chvíli trvalo, než jsem mu přišla na chuť.

29.08.2022 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Další kniha do povinné četby. A upřímně - byla dost nijaká. Takhle, výhoda je, že i když se téměř nikomu povinnou četbu nechce číst, tak tahle je opravdu kraťoučká. Ten konec byl výbornej, ale to všechno předtím…
Ono to nebylo špatný, to vůbec. Jenže, jak je to krátký, tak je to všechno moc uspěchaný, o postavách vlastně nic moc pořád nevím. City jsou prchlivé, vzniklé náhle a zničeho. A stejně rychle i mizí. Prostředí stejně tak - nic moc o něm není napsáno.
Každopádně to bylo krátký, a krátký byly i kapitoly, a četlo se to tak snadno. Věřím, že kdyby to nebyla novela, ale román, líbilo by se mi to víc, ale takhle je to pro mě dost průměrná knížka.

28.08.2022 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Tohle bylo geniální! Příběh rychle ubíhal. Četlo se to úplně samo. Skvělý styl psaní, dostatek přímé řeči a krátké kapitoly, tomu dost pomohly.
Postavy jsem si oblíbila. Myšleno doktora Larenze a Annu, ostatní postavy tam neměly ani zdaleka takový prostor, jako tihle dva. Fascinující osobnosti. I když ani teď nedokážu říct, co si o nich myslím.
Každopádně děj byl velmi napínavý. Tenhle příběh je prostě výbornej, neskutečně poutavej, od toho se nešlo odtrhnout. A ten konec? Nečekala jsem to, ale je to perfektní. Perfektní.
A i když téhle knížce nemám co vytknout, nedokážu se ubránit pocitu, že to mohlo být ještě lepší. Že to autor zvládne i líp.
Rozhodně si od Fitzeka přečtu někdy něco dalšího. Nechápu, že tohle je poprvé, co jsem do něj něco četla.

26.08.2022 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Od téhle knížky jsem nic moc nečekala, vždyť kdo by taky měl vysoká očekávání od povinné četby, že jo? O to víc jsem byla překvapená. Tohle bylo výborný.
Teda přiznávám, některý pasáže asi mohly být kratší, ne tak zdlouhavé, ale komu by to vadilo, když je to psaný, tak krásným jazykem? Postavy jsem si hned oblíbila. Ať už přímo Evžena, nebo třeba básníka či Taťánu. Všichni byly super. Jasně, zápletka možná byla trošku jednodušší, ale mě to vůbec nevadilo, protože prostě ten jazyk. Ty verše jsou fakt nádherný. A teda veškerý obdiv překladateli.

18.08.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

O téhle knížce jsem už pěkných pár let uvažovala, že si ji přečtu. Ale, kdyby se mi nehodila do Čtenářské výzvy, nevím, kdy (a jestli) by na to došlo.
Příběh to má výborný, ten svět a to, jak působí opravdově, jako reálná možnost budoucnosti, je neskutečný. Postavy jsou… no vlastně na ně asi nemám ani nějaký ucelený názor. Byly chvíle, kdy mě vyloženě štvaly, a byly chvíle, kdy jsem je chápala.
Ale měla jsem při čtení zásadní problém. Nesedl mi styl, jakým je kniha napsaná. Nemám ráda, když je příběh vyprávěn formou deníkových zápisů, a i když tady to nebyl přímo deník, tak se to tomu podobalo. Nebo mi možná chyběla přímá řeč, té tu bylo opravdu poskrovnu. Nebo prostě jen to, jak to hlavní hrdinka vyprávěla. Nevím. Možná všechno dohromady.
Do dalšího dílu se každopádně někdy pustím, ale budu doufat v jiný styl psaní.

17.08.2022 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Bavila mě Lilith. A docela i Liam. Což je po minulým díle úspěch. Mě normálně bavily hlavní postavy! Nebo teda hlavně jejich dialogy. A nic to nemění na tom, že je to úplně stejný bizár, jako předchozí díly. Jako třeba tady ta zápletka s nevlastní sestrou? To byla snad nejbizárnější věc, co jsem kdy četla. Ale tak nějak je mi to jedno. Tahle série je prostě hodně trhlá, ale řekla bych, že kdo se dostal až k tomuhle dílu, tak už nečeká nic jinýho, a prostě to čte přesně kvůli tomu.
Ale opět nejlepší postavou zůstává William. Na toho prostě nikdo z téhle série nemá. A jako hodně jsem si užívala i Lilithiny konfrontace s ním.
A i když zápletka byla nedotažená, děj mě příliš nezajímal, a celkově to byl dost bizár, tak jsem si čtení užila. A romantická linka byla taky fajn.

15.08.2022 3 z 5