kuky921 kuky921 komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velmi čtivě napsané. Stojí za přečtení a zamyšlení. Ti, co válku zpískají jsou v bezpečí a kluci ještě s mlíkem na bradě zabíjejí a umírají..

14.10.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná knížka, která pohladí po duši.

11.01.2023 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knížka mě mile překvapila. Zkoušela jsem jí číst ještě na střední škole, ale zoufale to nešlo. Zřejmě tato knížka potřebuje již staršího čtenáře, jelikož nyní jsem to spolkla jak malinu a moc pěkné.

20.03.2024 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Parádní knížka, už jsem se dlouho tak nezasmála. Pošta je úplně dokonalá.

09.04.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný a zároveň velmi smutný příběh. Stojí ovšem za přečtení.

13.05.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi podařená kniha, kdy jsem se těšila na každý okamžik, kdy si jí budu moci vzít do ruky a číst. Všechny postavy a děje jsou uvěřitelné, což je velké plus. Těším se na další knížky od této autorky.

18.05.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Velmi pěkné čtení, u kterého ukápne sem tam nějaká slza. Moc se mi to líbilo.

26.05.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Velmi čtivá knížka, která mě úplně pohltila

29.07.2023 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Velmi hezky zpracovaná knížka, ale z obsahu už jsem tak nadšená nebyla. Pár věcí možná inspirativní, ale některé části se mi zdály úplně mimo a s jejími názory jsem nesouhlasila. Občasná přemoudřelost mi lezla krkem. Knížku dávám pryč, v knihovně chci mít místo pro lepší kusy.

07.03.2020 2 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Ke knížce jsem se dostala na základě povinné četby. Za mě je to utahané a nezábavné. Chápu, že se děj odehrává za 1. světové války, ale i těch 96 stran bylo nekonečných....

29.10.2022 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi dobře napsaná knížka, kdy až do konce není úplně jasné, jak to dopadne ... je tam stále takový malý červíček - "co kdyby"

30.06.2016 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jedna z mých prvních sci-fi knížek, je naprosto úžasná....

20.10.2013 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Moc pěkná a velmi čtivá knížka. Každý příběh této autorky je jiný a každý mě přivádí do úplně nového prostředí. Střídání postav mi vyhovovalo a byla jsem zvědavá, co se stane, až se všechny linky propojí. Paráda.

12.02.2024 5 z 5

Město páry Město páry Carlos Ruiz Zafón

Opět parádní knížka a tajemné příběhy. Přidávám do své knihovny k tetralogii :-)
Povídka Básník v pekle je moc pěkný....

15.03.2023 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Perfektní povídky, krásné a kouzelné počteníčko ....

02.04.2021 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Velmi podařená a čtivá kniha. Není až tak krvelačná, jak se titul napovídá, i když k večeři si nohu z mrazáku většinou nedávám. A obchod na konci mi vyčaroval úsměv na tváři.

18.02.2020 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knížka se dobře čte. Vše souvisí se vším. Děj se proplétá - minulost s přítomností.

19.05.2019 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Jednoduše výborná kniha. Děj Vás vtáhne a nepustí. Doporučuji na 100 %.

06.05.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Knížka se velmi dobře čte, chytne a úplně Vás pohltí. Hlavní hrdinkou je Elena, která nejen líčí své pocity a vztahy s okolím, ale i prostředí čtvrti, kde vyrůstá. Zároveň je příjemné pozorovat, jak se přátelství dvou dívek rozvíjí.
Velmi pěkné čtení a už se těším na další díl.

08.01.2019 5 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Nádherná knížka, která zaujme jak příběhem, tak obálkou. Líbil se mi styl vyprávění, daleko více než současnost jsem byla uchvácena minulostí. Příběh o přátelství a hledání. Krásné čtení.

03.01.2019 5 z 5