Ladas27 Ladas27 komentáře u knih

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Celé to do sebe pěkně zapadá a ukazuje v plně míře Sandersonovu genialitu. Možná i proto mu odpustím ten konec ;-).

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Sanderson udržuje laťku vysoko nahoře. Vin už vyzrála a je teď na ní, aby udržela svět, který pomáhala stvořit.

Šógun Šógun James Clavell

Pro mě hodně rozporuplná knížka. Na jednu stranu je to neskutečně zdlouhavé, pořád se to vrací a osvětluje skutečnosti, které se staly před x lety. A když se děj konečně výrazně posune dopředu, tak vám začnou vysvětlovat, co se dělo ty dva dny, které jsme přeskočili. Občas prostě máte pocit, že jste se dozvěděli plno naprosto zbytečných informací. Nadruhou stranu jde o krásný a skvěle napsaný příběh zasazený do skutečných událostí. Nemůžu si pomoct, ale ty 4 hvezdy si román víc než zaslouží.

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Reynevan je hotovej magnet na průsery, takže se ani chvíli nenudíte. Sice máte občas problémy se zorientovat v těch složitých jménech a latině, kvůli které co chvíli listujete do slovníku v zadní části knihy, ale příběhu to jen dodá na realičnosti (což zní u fantasy docela divně :-)).

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Ta alomancie je neskutečně úžasná věc. I kdyby to nebyl dobrý příběh (což je u Sandersona naprosto nemožně), tak by stálo za to si knihu přečíst už jen kvůli těm kouzlům.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pro mě asi nejslabší díl triologie, což neznamená, že by šlo o špatnou knížku. Jen mi nesedl ten zdlouhavý začátek a navíc je to jediná knižka z triologie, kdy jsem první viděl film a až pak si přečetl předlohu.

Lux Perpetua Lux Perpetua Andrzej Sapkowski

Pro mě docela zklamání. Po dvou řekl bych až geniálních dílech tohle? Jako by autor měl toho historického výzkumu plné zuby a chtěl sérii co nejdříve ukončit.

21.06.2013 3 z 5

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Určitě nejlepší díl z celé triologie.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nádherný příběh plný neskutečně silných momentů, které si budu dlouho pamatovat.

Temný gryf Temný gryf Katie J. Taylor

Je to vlastně ohraný šablona, kde se místo draků dosadili gryfové. Navíc děj nikam nepospíchá a pořád čekáte na nějáký zlomový okamžik, ale když příjde stojí to za to.