Ladis777 Ladis777 komentáře u knih

Vůně hvězd Vůně hvězd Eduard Petiška

Krátká zamyšlení a mozaikovité vzpomínky na okamžiky z dětství. Nostalgické, poměrně milé, chybí tomu spíš hlubší pohled nebo něco neočekávaného.

05.11.2020 2 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Po knize jsem sáhl, protože jsem si chtěl rozšířit čtenářskou zkušenost se Šabachem a kniha mě docela potěšila. Vtip, nadsázka, sarkazmus, příjemně otevřený konec.

24.10.2020 4 z 5

Dva v buši Dva v buši Gerald Durrell

Kdysi jsem jeho knihy hltal, alespoň to, co tu bylo před revolucí. Teď jsem na to asi už moc starý. Nebo je to jiné - chybí mi tu smysl pro humorné zážitky, těch je tu nějak pokrovnu, navíc je to takové strašně nesourodé. Ani překlad mi nepřijde zrovna povedený... Prostě průměr.

24.10.2020 2 z 5

Bejvávalo Bejvávalo Ivan Olbracht (p)

Na rozdíl od předchozího hodnocení já tu knihu vidím naopak. Taky jsem ji znal podle názvu ze školy, ale nějak tak pod představou Anny Proletářky a po povinném čtení Bidpaje na základní škole jsem se do Olbrachta ani moc pouštět nechtěl. Nakonec jsem se neskutečně bavil od začátku do konce. Ironie, sarkasmus, absurdní situace, vyšperkovaná rádobyvyšším stylem... Jsem rád, že jsem knihu vzal do ruky.

17.09.2020 5 z 5

Ryzlink ostrý jako nůž Ryzlink ostrý jako nůž Věra Fojtová

Zápletka slušná, ale ty postavy a tím pádem i dialogy jsou strašně ploché a papírové.

09.09.2020 1 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Po letech jsem si ji zase s chutí přečetl.

09.09.2020 3 z 5

Tažení Cimbrů Tažení Cimbrů Johannes Vilhelm Jensen

Taková pro mě kulturně moc vzdálená klasika.

31.03.2020 1 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Jo, je to Pratchett, jeho vtipy, ale není to Zeměplocha. A jak připouští překladatel - ten překlad mírně pokulhává.

17.03.2020 3 z 5

Nahoru po schodišti dolů Nahoru po schodišti dolů Bel Kaufman

Četl jsem to už dvakrát, vždycky zhruba po deseti letech, a pokaždé si to užiju nějak jinak. Myslím, že je to povedená tragikomedie.

09.03.2020 5 z 5

Léto Léto Fráňa Šrámek

Četl jsem to na vysoké jako povinnou literaturu a nezaujalo mě to, teď po nějakých dvaceti letech mě to nezaujalo znova, zkusím to zase za dvacet let.

02.01.2020 1 z 5

Labutě nad Issyk Kulem Labutě nad Issyk Kulem Čingiz Ajtmatov

Samostatná novela Č. Ajtmatova o věčné lásce a zklamání.

02.01.2020