lencin lencin komentáře u knih

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Hezký příběh,dojemný. Takové ženské počtení

23.09.2016 3 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Hezký příběh, ale pro děti mi mi nepřipadá a ani moc reálný. Ale čtivá kniha je,to zase ano. A některé postřehy jsou i zajímavé.

16.09.2016 3 z 5

Ukradený domov Ukradený domov Jiří Šimon

Mikrohistorie autorovy rodiny. Vzpomínky na jeho dětství na české vesnici ve 40.-50.letech.

04.09.2016 2 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Dojemný příběh se spoustou otázek k zamyšlení. Rodičovství, láska a odpovědnost.

03.09.2016 3 z 5

Komu zvoní mobil Komu zvoní mobil Michael Třeštík

Příjemné a milé oddechové čtení. Povídkové části zdařilejší.

01.09.2016 3 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Deset samostatných povídek navzájem ale provázaných a spojených a předchozí knihou Porodní bába. Velmi zajímavý styl psaní. Kniha se mi líbila,ale styl asi každému nesedne.

19.08.2016 3 z 5

Holidays for Vittie Holidays for Vittie Werner Lansburgh

Ano,je to pokračování,ale tentokrát neplatí,že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Je to krásné a je to milé. Vzhledem k tématu ideální čtení na dovolenou.

17.08.2016 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Pro mě úplně neznámá historie Brna, zajímavě napsaná pomocí osudu rodiny textilních průmyslníků- Offermanů. Moravský Manchester.

14.08.2016 4 z 5

Kosmonaut Kosmonaut Katri Lipson

Zajímavý, v něčem až snový příběh dospívajícího chlapce,který touží stát se kosmonautem. Nezvykle napsané.

12.08.2016 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Příjemně mě překvapilo, jak hladce D. L. navázal na Larssona. Obdivuhodné.

09.01.2016 4 z 5

Mezi čtyřma stehnama Mezi čtyřma stehnama Mária Ďuranová

Kniha pro ženy, a to velmi zajímavá. Obsahově pěkná, ale chvílemi mi vadilo zpracování. Možná způsobeno překladem, ale jakoby kniha místy drhla a slova neplynula tak hladce.

23.12.2015 3 z 5

Dear Vittie, aneb, Jak si zlepšit angličtinu četbou milostných dopisů Dear Vittie, aneb, Jak si zlepšit angličtinu četbou milostných dopisů Werner Lansburgh

Jedna z mých nejoblíbenějších. Milé a poetické! Doporučuji.

19.12.2015 5 z 5

Pohled do slunce Pohled do slunce Irvin D. Yalom

Nápady a postřehy slavného psychiatra na to, jak se vyrovnat se smrtí.

18.03.2024 4 z 5