lesaka lesaka komentáře u knih

Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawking

Velmi čtivá a poutavá kniha, Jane Hawking je skutečně obdivuhodná...

27.09.2015 5 z 5

Láska v Provence Láska v Provence Constance Leisure

Krásná kniha popisující osudy obyvatel vinařských vesniček v Provence od okupace nacisty po současnost. Působila na mě opravdově, mám ráda knihy situované do Provence, ale některé mi přijdou až kýčovité, tato není. Dílčí příběhy v každé kapitole se při čtení knihy navzájem propojují a s postavami se potkáváme znovu. Příjemné čtení.

21.08.2017

S Madame Chic na úrovni S Madame Chic na úrovni Jennifer L. Scott

Objevuje se zde spousta myšlenek z autorčiných předchozích dvou knih, ale i tak se mi kniha líbila. Obsahuje zásady, které není nikdy na škodu si připomenout + i množsví nových tipů, jak žít na úrovni. Inspirativní čtení.

10.05.2016 4 z 5

Ekologie, etika a změna klimatu Ekologie, etika a změna klimatu Daniel Goleman

Pro mne velice přínosná kniha. Jedná se o podnětnou diskuzi předních odborníků z několika vědeckých oborů a představitelů světových náboženství - buddhismu a křesťanství. Předkládají svá zjištění a zkušenosti a upřímně zodpovídají otázky ostatních. Vymýšlejí, jak přesvědčit jednotlivce, místní komunity i velké korporace ke spolupráci v oblasti environmentální politiky. Doporučuji!

09.04.2020 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Velmi se mi líbila práce s očekáváním čtenáře i popisy krajiny, ráda se k ní někdy vrátím.

04.08.2015 5 z 5

Příprava na státní maturitu - Matematika Příprava na státní maturitu - Matematika Petr Chára

Obsahuje spoustu učiva, které ve státní maturitě vůbec není (př. komplexní čísla, integrály).

15.04.2017

Francouzská suita Francouzská suita Irène Némirovsky

Nádherná kniha, škoda, že se nikdy nedozvím nic o vztahu Lucile a Jeana-Marie, který byl nastíněný v poznámkách autorky...

30.10.2015 5 z 5

Přestože v ní bylo pár zajímavých myšlenek, tato kniha se mi od Coelha líbila nejméně.

04.08.2015 3 z 5