MildeZ MildeZ komentáře u knih

Tohle byla povinnost a chvílemi silné čtení...

30.03.2024 5 z 5

Já se ani nedivím, že p. Šlachta některým dotyčným nevoní a je okolo této knihy v poslední době poměrně vzruch :-)

23.08.2020 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Přijde mi, že se okolo knihy utvořilo mnoho zbytečné a umělé negativity. Fajn čtení a pohled úspěšné sportovkyně, která ovšem musela bojovat nejen se soupeřkami, ale i vnitřními ''démony''.

19.05.2018 5 z 5

V teple postele, s dostatkem jídla a vody, výdobytkem moderní civilizace si vždy pročítám knihy tohoto typu a říkám si, že klobouk dolů před lidmi, kteří dobrovolně jedou na druhý konec světa, aby nám zprostředkovali zprávy a reálné situace přímo z místa dění. Kniha čtivá s plno zážitky. Díky!

16.05.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

O Láďovi jsem věděl již před přečtením knížky a viděl/slyšel pár jeho přednášek, přičemž mě vždycky hrozně pobavil :-)) a nezklamal ani v této knížce, kterou jsem dostal jako dárek. Vtipné a poutavé vyprávění s hlavní ideou, že lidé jsou všude na světě opravdu stejní - to je to oč tu běží ;-)

13.08.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Aby nás podobné události zmíněné v tomto díle jednou nepostihly O:) Hezky zpracováno a stojí za přečtení - mě se trefilo do vkusu zcela určitě!

25.07.2013 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Už minulá kniha od N. Špitálníkové byla výborná a tahle v tom trendu jen pokračuje. Téma je samo o sobě hodně atraktivní a kniha vedená formou rozhovorů to mám rád, takže za mě absolutní spokojenost a budu doporučovat dále!

21.02.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Doposud jsem znal Winstona Smitha od Ready Kirken - inu teď už znám i toho od Orwella - výborné čtivo!!

25.07.2013 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Evropu od Ládíka Zibury jsem musel z nedostatku času skousnout v audio podobě a bylo to opět věru moc příjemné. Pokud se podaří, že si člověk celý zážitek doplní návštěvou přednášky samotného autora, tak rozhodně komplexní záležitost ;-)

30.06.2022 5 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Není, co dodávat, jen je škoda, že ti co by tohle potřebovali si přečíst nejvíce, tak zřejmě když už, tak šáhnou po úplně jiné knize od zcela jiného autora...jestli vůbec po nějaké :-(

19.08.2021 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Začínám Rudišovi přicházet na chuť :-) Do Berlína bych se chtěl někdy podívat a tato kniha tu touhu ještě znásobila ;-)

01.03.2020 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Tak u tohoto výtvoru jsem se náramně bavil a nahlas se musel smát, ba co víc, manželce i některé pasáže předčítat :-) Nedalo mi to se nepodělit. Určitě vyzkouším další Rudišova díla ;-)

16.02.2020 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Autor je zárukou kvality a obsáhlých informací, které člověka posunou dopředu a dají mu nahlédnout ''pod pokličku''. To se potvrdilo i v tomto případě a Andrej prostě NE!!

21.11.2017 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Výborné počtení a jak již bylo zmíněno níže, tak se nebojím říct, že až povinná četba. Vždy jsem si říkal, tak ještě jednu stránku a pak už knihu opravdu odložíš, ale šlo to teda jen velmi ztěžka a častokrát mě přemohla až pouze celodenní únava :-)

05.11.2017 5 z 5

Hodně zajímavě psaná kniha od které se jen těžko šlo odpoutat a přečtena v poměrně rychlém čase. Každopádně opravdu lidem v KLDR není co závidět! :-/

08.10.2016 5 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Do přečtení knihy pro mě byl A. Agassi pouze sportovcem (tenistou). A po přečtení? Člověk s velkým srdcem a mnoha zajímavými myšlenkami v hlavě!

21.07.2013 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Takže tuto knihu jsem si dal trošku jako výzvu, abych stihnul mít přečteno ještě před návštěvou přednášky LZ :-) U cest po Evropě se mi to nepovedlo, tak alespoň tentokrát to vyšlo a vyprávění po naší matičce zemi nezklamalo, ba naopak pobavilo a doplněno pěknou grafikou to na mě jako celek působilo velmi odděchově.

02.03.2022 4 z 5

Těžký boty to vyřešej hned Těžký boty to vyřešej hned Filip Vávra

Fajn počtení z divokých devadesátek ;-)

04.08.2019 5 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Fajn doplněk k natočenému dokumentu o p. Zikmundovi a vůbec celé této značky Z+H či chcete-li H+Z :-) Čte se to jedním dechem!

24.04.2019 5 z 5

Atentát na Heydricha Atentát na Heydricha kolektiv autorů

Skvěle zpracováno a dýchá na vás z toho ta úzkostná doba. Fotky jednotlivých účastníků jsem si musel několikrát prohlížet dokola, a stejně tak si pročítat úryvky z jejich příběhů.

27.09.2018 5 z 5