milovnice_knih_ milovnice_knih_ komentáře u knih

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Velmi krásná knížka.
Když jsem si knížku půjčovala v knihovně nevěděla jsem do čeho jdu, protože knížku jsem tam našla náhodou a velmi mě zaujala, hlavně svými ilustracemi.
Jedná se o krásný příběh dvou kamarádů - Pandy a Dráčka, který v sobě skrývá zajímavé myšlenky, které vás nutí přemýšlet nad životem. Celý příběh je o to hezčí, že ho doplňují nádherné a hodně propracované ilustrace.
Knížku můžu doporučit všem věkovým kategoriím - mladší čtenáři v knížce objeví krásný příběh a ti starší navíc ještě krásné myšlenky. Pro ty starší doporučuji ještě spoustu lepíků.
Doporučuji!!!

02.07.2023 5 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Krásné doplnění skvělé série.
V knížce se dozvíte další informace o Zemi příběhů, o postavách i o samotném autorovi. Přečtete si také dvě doplňující kapitoly a uvidíte návrhy/nákresy obálek a postav a nechybí fotky a obrázky od fanoušků.
Prostě krásná knížka s krásným grafickým zpracováním. Myslím si, že pro fanoušky je tahle knížka nutnost.
Doporučuji

01.05.2023 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Moje první přečtená knížka roku 2023.
Bohužel musím říct, že mě knížka zklamala.
Když jsme knížku probírali ve škole, tak mě zaujala svým příběhem. Knížku jsem začal číst a musím říct, že mě ze začátku celkem bavila, ale postupem čtení jsem se začala nudit. Děj mi přišel zdlouhavý a trochu nudný. Některé ty promluvy postav bych upravila tak, aby byly kratší. protože některé byly moc dlouhé a vůbec mě nebavily.
Postavy byly průměrné, k žádné jsem si nevytvořila extra velký vztah, byly takové nijaké. Co se týče stylu psaní autora tak se kniha četla velmi dobře, autor píše dobře a z textem jsem neměla žádný problém.
Pokud váháte zda si knížku přečíst, tak si ji přečtěte a vytvořte si názor sami.

23.01.2023 2 z 5

Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců Ota Pavel

Z této knížky jsem četla jen druhou část - Smrt krásných srnců. Četla jsem ji kvůli maturitě a musím říct, že jsem mile překvapená, protože je to jedna z těch lepších knih, které jsem k maturitě četla.
Povídky se velmi dobře četli, i když se našlo pár momentů, které mě trochu nebavily. Postavy jsou sympatické a z žádnou jsem neměla nějaký problém. Povídky, jsou krásné, ale některé i smutné.
Za mě můžu Smrt krásných srnců určitě doporučit.

29.04.2024 4 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Ramin Zahed

Stejně jako první díl je toto nádherná knížka, která je plná zajímavostí o zvířatech a dalších bytostech např. Dobby ze světů Harryho Pottera a Fantastická zvířata. Zajímavosti jsou z natáčení, ale také i o samotných zvířatech a bytostech. Musím uznat, že z těch zajímavostí co v knížce jsou jsem jich znala minimum, takže to pro mě bylo skvělé zpestření filmů.
Knížka je strašně krásně grafický zpracovaná - je plná fotek a zajímavých grafických zpestření, které čtení příjemně zpříjemní. Velkým plus je plakát Kouzelné rostliny, který je k nalezení na konci knížky.
Musím říct, že tento díl se mi líbil malinko více než ten první, ale bohužel si nezaslouží pět hvězdiček, kvůli jedné zásadní chybě, kterou nedokážu odpustit. Ale jinak knížku můžu moc doporučit hlavně milovníkům Harryho Pottera nebo Fantastických zvířat . Tomu, že se mi knížka líbila nasvědčuje i to, že toto je rereading.
4,5/5

21.01.2024

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Z knížky už se stala taková moje každoroční tradice, kterou čtu vždy na začátku roku, ne protože by mě tak bavila (celkem i baví), ale protože chci za rok přečíst celou sérii Harryho Pottera i s doplňkovými knihami co mám doma a zatím se mi to bohužel nepovedlo, tak snad se mi to podvede tento rok.
Ale teď už na recenzi:
Knížka je rozdělena do tří částí: první je úvod v druhé části se rozebírají Fantastická zvířata a v té třetí Harry Potter. Část o Harrym Potterovi je nejdelší za což jsem ráda, jelikož Harryho miluju.
V knížce se nachází zajímavé informace z natáčení nebo o postavách a místech, některé jsem už znala, jiné pro mě byly novinkou. Dále knížka obsahuje spoustu fotek z natáčení nebo přímo z filmů. Kouzelnou atmosféru doplnily malé grafické drobnosti, které knížku dělají kouzelnější.
Knížku můžu všem co milují HP filmy jen doporučit.
Hodnocení: Bohužel nedávám plný počet hvězd kvůli tomu, že si myslím, že by mohlo být o některých postavách (např. o dvojčatech) či místech více informací. Ale to, že je knížka pěkná můžu dokázat tím, že toto je rereading.
4,5/5

20.01.2024

Brumbálova tajemství: Filmová magie Brumbálova tajemství: Filmová magie Jody Revenson

První přečtená knížka roku a bohužel jsem z ní lehce zklamaná.
Jelikož už jsem četla podobné knížky o Harrym Potterovi, věřila jsem, že se mi knížka bude líbit a že se dozvím zajímavé zajímavosti o natáčení třetího dílu Fantastických zvířat, ale to se bohužel pro mě nestalo. Neříkám, že v knížce nejsou zajímavé zajímavosti, ale bohužel některé ty zajímavosti pro mě nejsou tak zajímavé např. ty o kostýmech.
Ale abych knížku jen nekritizovala musím říct, že některé zajímavosti se mi velmi líbily nebo se mi líbilo vyjadřování samotných herců. Samozřejmě musím pochválit nádherné grafické zpracování, které se opravdu povedlo.
3,5*/5* tato knížka není zrovna můj šálek kávy, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Určitě ji můžu doporučit všem fanouškům Fantastických zvířat.

07.01.2024

Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Walt Disney

Krásná vánoční knížka, z které jsem si udělala tradici, že ji každý rok před Vánocemi čtu. V knížce se skrývají příběhy myšáka Myckeyho a jeho přátel, které krásně navodí atmosféru Vánoc. Určitě doporučuji malým i velkým

23.12.2023 5 z 5

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů * antologie

Od sbírky jsem neměla žádná očekávání, protože tím, že jsou to povídky, tak jsem měla spíš strach, že mě knížka zklame, ale jsem celkem mile překvapená.
Knížka v sobě skrývá 11 povídek od 11 knižních blogerek. Tím, že jsou to povídky, tak je docela pochopitelné, že ne všechny se mi úplně líbily, ale když jsem si jednotlivé povídky hodnotila, tak žádná neměla méně jak 3 hvězdičky, což vůbec není špatné.
Jelikož jsou to povídky, tak nemůžu úplně hodnotit - děj, postavy ani styl psaní, ale můžu knihu ohodnotit jako celek.
Co se mi na knížce určitě líbilo, je že každá povídka je originální a má své téma, kterým se zabývá. No a samozřejmě taky dokonalé grafické zpracování, které je opravdu skvělé.
Celkově knížku hodnotím pozitivně a můžu celkem doporučit. Bohužel, ale knížce nemůžu dát 5 hvězd, protože ne všechny povídky mě uchvátily.

18.09.2023 4 z 5

Zvědavá lištička Zvědavá lištička Michal Belšán

Krásná dětská knížka s kouzelným příběhem.
Krásný příběh, který v sobě skrývá i něco víc - ukazuje nám, co by jsme měli dělat kdyby jsme nalezli zaklíněnou lišku nebo liščí mládě, najdeme zde tak pár zajímavostí o liškách. Jen mě mrzí, že se v knížce nevyskytuje více zachráněná lištička, to je jediná výtka, kterou ke knížce mám.
Knížka se velmi dobře čte, je napsána větším písmem, protože je určena primárně pro děti, takže když se do knížky začtete máte ji zachvíli přečtenou. Kapitoly mají ideální délku a celý příběh doplňují krásné ilustrace.
Bohužel knížce nemůžu dát 5 hvězdiček, protože je to knižka pro děti a pro mě je to spíš příjemné zpestření, ale i tak knížku můžu moc doporučit, hlavně mladším čtenářům.

07.08.2023 3 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Po přečtení první pohádky jsem přemýšlela zda budu v knížce pokračovat, protože Červená Karkulka se mi moc nelíbila, ale nakonec jsem knížku dočetla a nejsem ani moc zklamaná. I když ne každá pohádka se mi líbila, ale našly se i takové, které byly opravdu úžasné. Autor do pohádek přidal i aktuální témata jako LGBT, rasismus nebo feminismus a i další.
Co se týče autorova stylu psaní, tak se kniha dobře četla, i když některé pohádky byly na mě trochu delší, ale to je logické, aby se dala vystihnout pointa pohádky a nějak ji ukončit. Co se mi na knize opravdu líbilo byly ty dokonalé ilustrace, které jsou opravdu nádherné.
Hodnocení této knížky bylo celkem složité, i když jsem měla nějaký názor, tak jsem si nebyla úplně jistá. Tak jsem si ohodnotila jednotlivé pohádky a zprůměrovala hodnocení a došla jsem k tomu, že výsledek je zhruba stejný jako počet hvězdiček, které jsem knížce chtěla dát.
Takže knížce dávám 3,5*/5* - některé pohádky se mi líbily, některé ne

28.07.2023

Dítě s hvězdičkou Dítě s hvězdičkou Loïc Dauvillier

Krásný komiks jak obsahem, tak ilustracemi, který pojednává o velmi zajímavém tématu, kterým je holocaust. Příběh malé holčičky jménem Duňa dojme snad každého čtenáře - nezáleží na tom kolik mu je let.
V příběhu je nenásilným způsobem ukázáno jak to děti židovského původu měly těžké, např. ve škole, ale také je zde zobrazena i lidskost sousedů, kterým nebyl osud hlavní hrdinky lhostejný.
Je to krásný komiks, který byste neměli minout, i když jste třeba už dospělí. Komiks můžu doporučit jak dospělím, tak dětem - protože, díky této knížce lze dětem vysvětlit jednoduchou a nenásilnou formou období holocaustu. Zkrátka doporučuji všem věkovým kategoriím.

28.06.2023 5 z 5

Zasněžená červenka Zasněžená červenka Mary Kelly

Krásná knížka pro mladší čtenáře, ale věřím, že i starším se bude líbit.
Příběh červenky - ptáčka, kterého naleznou dvě děti a chtějí mu pomoc. Příběh je to opravdu krásný a i trochu vánoční, takže se hodí k předvánočnímu čtení. Hlavní hrdiny i vedlejší postavy si oblíbíte, já si nejvíce zamilovala Poppy. Knížka je čtivá a dobře napsaná. Příběh krásně doplňují velmi povedené ilustrace.
Na konci knížky najdete příběh, kterým byl tento inspirován a pár zajímavostí o červenkách.
Kdybych byla mladší určitě si knížku zamiluji.

02.05.2023 3 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Od knížky jsem měla takové střední očekávání, ale zároveň také obavy, že mě zklame, což se taky stalo.
Myslím si, že hlavním důvodem, že mě knížka zklamala je, že jsem jako první viděla film a knížka je dost rozdílná. Kromě rozdílnosti mezi filmem a knihou mi přišlo, že se kniha trochu vleče - do půlky mě kniha celkem bavila, ale potom se něco zvrtlo a přišlo mi to strašně dlouhé, i když je knížka psaná větším písmem a krátká no a konec mě zas celkem bavil.
Ale co určitě musím pochválit je hlavní hrdinka, která je opravdu skvělá. A samozřejmě taky obálku, která je povedená a líbí se mi, že je na ní filmová Enola.
2,5/5 - ale do dalších dílů se určitě pustím.

27.04.2023