pajuu pajuu komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Chci bydlet v Bílých Karpatech... Kniha naprostá pecka! Pro mě jedna z nejlepších v poslední době. Hlavní postava Dora sice nemastná neslaná a její soukromí je tak trochu povrchně popsané, což je škoda, člověk si ji nestihne moc oblíbit. Ale Surmena skvělá, i když se zdaleka nedozvíme vše. To ale tak trochu přidává víc tajemna do celé knihy. Celá historie bohyň je skvěle zpracovaná a taky je zde hezky ukázáno, jak všechny režimy se snažily nějakým způsobem bohyně zničit nebo z nich profitovat, ale jen bolševik dokáže likvidaci (a to nejen zde v knize) dovést až na dřeň. Proti komunismu je každá tyranie slabý odvar. Skvěle zpracované osudy lidí, autorce se moc povedlo.

27.06.2016 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Nutne potrebuju dalsi dil, kdo jsou, proc a co maji v planu, co bude dal, s petadvacitkou a s Ilan? Takhle by knizky nemely koncit...

27.02.2020 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Mila knizka, ktera ve mne ozivila vzpominky na detstvi, kdy jsme s bratrem poslouchali pribeh medveda a medvedare z kazety. Ted na knizce ocenuji hlavne krasny jazyk pana Vancury, ktery je opravdu nezamenitelny a dokaze navodit tu pravou atmosferu a pohladit po dusi.

10.10.2019 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

geniální detektivka, až na pár slabin. Ale:
postava Sonnyho je skvěle vykreslená a jeho příběh mě naprosto dostal, navíc - zase jednou po dlouhé době jsem zamilovaná do hlavní postavy - kdo by to byl řekl, že si jde zamilovat vraha narkomana.
Celý příběh má takový spád, že se nejde odtrhnout, a to i v případě, že jsem knihu vlastně poslouchala jako audio knihu, navíc Petr Kubes září nejen na divadelních prknech, ale i jeho podání Syna prostě skvělé.

04.03.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nejdriv jsem si myslela, ze mi ja hasteriva babizna poleze na nervy snad celou knihu. Ale nakonec si vcelku nevtirave nasla, jak se tomu nadava, cesticku! az k memu srdci, stejne jako cela knizka a vsichni obyvatele Borgu.

10.10.2019 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Moje prvni a urcite ne posledni kniha autora. Je jasne, ze ne vsichni chytraci knihu pochopi. Je ale urcite super mit babicku, ktera umi realitu premenit na pohadkova vypraveni, ktera se odehravaji v Risi pred procitnutim. Bylo vazne skvele postupne zjistovat kdo je kdo v pohadce a ve skutecnem svete. Zamackla jsem nejednu slzu, at uz smichu, nebo tu jinou.

29.09.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Dlouho jsem k prectenym kniham zadny komentar nedavala, ale tady musim udelat vyjimku. Jedna se o pribehy kolegu z jedne prazske firmy na zazitky. Co me na knize stvalo by vystacilo na slusny seznam. Tady aspon par veci: Pavel jezdi obchodovat do Ciny a presto, kdyz tam resi problem s policii, potrebuje prekladatelku, i kdyz v knize na nej mluvi Yan cinskymi vetami, ktere se autor ani neobtezoval prelozit. Hned nekolik nasich hrdinu se casto opije tak, ze si nepamatuji co delali. Jaka je pravdepodobnost, ze takovou opici s oknem miva vice lidi? Dale me trosku stvalo pojmenovani intimnich partii, jako pindina a bimbalo (to jako vazne, nejsme uz ve skolce). Celkove dost roztahana cetba v podstate o nicem, po knihach autora uz urcite nesahnu

27.09.2019 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Typicka severska detektivka, z hlavniho zlocinu vas mrazi a ledovy vitr vam olizuje konecky prstu i presto, ze venku sviti slunce. Motiv dobry, presto mam pocit, ze se z nej dalo vytahnout vic nez jen prehlidka clenu tymu, kteri jedou na draze alkoholu, cigaret, nebo lupou pilule jak lentilky. Coz je pripad Mii Krügerove, ktera se neustale lituje a jedina jeji konzumace cehokoli jsou bud bile pastilky, pivo a Jägermeister nebo prasky po hrstech. Dej ma mnoho odbocek a konec je napsan v takovem poklusu, ze se nestihneme ani zorientovat. Na druhou stranu je zde dobre vykreslene prostredi Zahrady a jejiho fungovani a celkove pribeh nuti ke cteni, protoze i kdyz je to vlastne takove zpocatku pomale a plne zbytecnosti, stejne chcete vedet o co tam sakra jde.

09.09.2017 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter - to pro mě nejsou jen skvělé a do nejmenšího detailu propracované knihy kde spolu souvisí i to zdánlivě zanedbatelné napříč všemi díly, je to pro mě i součást mého dětství, svět kam utíkám ve své fantazii, Harry Potter a jeho přátelé, moji přátelé, celý kouzelnický svět a Bradavická škola čar a kouzel - to je můj vysněný svět. Tímhle bych mohla žít pořád, nemít co jiného na práci, klidně po dočtení všech dílů zkouknu všechny filmy a pak se zase vrhnu na knihy od začátku až do konce a tak pořád dokola, volný čas vyplním čtením fanfiction a prohlížením obrázků na stránkách fanoušků HP. U téhle knihy se člověk směje, pláče, má strach i vztek... Co víc si přát.

10.12.2013 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Vánoční koleda - má tradice v období vánočního času, případně kdykoli během roku, kdy mám náladu znovu si připomenout vánoční atmosféru. Skvělý příběh.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Moje nejzamilovanější knížka, milý příběh, který mi vždycky pohladí duši. A když se nechce číst, nastoupí audiokniha čtená panem Somrem, rozhodně doporučuji.

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Ponekud americke, ale celkove pohodova oddechovka. Hlavni hrdinka Sadie byla semtam jako zpovykana sestnactka, nicmene lidicky z Bell Harbor to hezky vyvazovali a pribeh svizne odsypal. Kniha ma prijemnou atmosferu, ktera vas vtahne.

28.02.2020 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jak zivotni osudy a par rozhodnuti dokazou urcit smerovani celeho naseho zivota. Mohla by o tom vypravet Minka, stejne jako Josef nebo Sage. Pohled na holocaust z obou stran barikady, z pocatku nevite kdo je vic sympaticky. Moc se mi libily pasaze, ve kterych Sage pece chleba. Konec jsem necekala. Knihu jsem zhltla necekane rychle.

19.10.2019 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Kniha s úžasnou atmosférou, která u mě byla ještě umocněná tím, že jsem četla v noci na nemocničním lůžku. Příběh mě úplně pohltil, i když jsem si říkala jak mi Jan leze na nervy a co je to sakra za člověka. Opravdu psycho knížka...

23.11.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nečekala bych, že u knížky typu ztroskotaný kosmonaut na Marsu se tolik nasměju. Na mě občas popisy techniky atd. moc složité, což občas možná byla výhoda, jako laik nemůžu posoudit nereálnost některých řešení Marka, jak tady někteří poznamenali.
Za mě skvělá kniha, kdo má rád techniku, sci-fi a vesmír, tak se mu bude líbit :-)

08.07.2016 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

tuhle knihu znám už od předškolního věku, kdy mě babička naučila číst a následně mě přivedla k příběhu Svatební košile, který jsem zbožňovala a moje dětská fantazie (která příběh jistě zplna nepochopila) si v něm představovala hlavně to, jak umrlec klepe na okno :) Následně s postupem věku jsem dokázala ocenit stále více balad a dílo považuji za geniální.

03.02.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Pokud knihu srovnám s filmem, je nepochybně lepší, více vykresluje postavu Katniss a hlavně její myšlenkové pochody. Kniha se mi moc líbila.

29.01.2013 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tento díl mě opravdu dostal, završil můj třídenní maraton s touto trilogií. Od poloviny této knihy mě provází svíravý pocit, který přetrvává ještě několik hodin po dočtení. Velmi dobře je tu nastíněna psychologie člověka, který se v životě nevyhne zabíjení a přihlížení lidskému utrpení. Co se týče romantické části příběhu - Katniss se nakonec rozhodla tak, jak jsem očekávala a doufala. Nicméně ve mně tato kniha zanechala velmi ponuré pocity.

29.01.2013 4 z 5

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Skvělá knížka, vtipné příběhy u kterých mi nejednou tekly slzy smíchu.

Ať žijí padesátnice Ať žijí padesátnice Hana Hřebejková

Sbirka milych pribehu zen, ktere ale navzdory nazvu jsou spis jiz v duchodovem veku. Docela me rusilo, ze pribehy nejsou ucelene a nenavazuji, kazdy vypravi jina zena, je vsak obdivuhodne, ze vsechny maji dceru v Nemecku a artrozu v koleni. Cekala jsem neco ve stylu Ivana Krause, takze ma ocekavani byla nejspis prilis vysoka. I tak ale fajn cteni k odpocinku.

16.09.2020 3 z 5