PierReVesper PierReVesper komentáře u knih

Truhla ze Zálivu smrti Truhla ze Zálivu smrti Svatopluk Doseděl

Celkově dobrý průměr, odvařený jsem z toho nijak nebyl.

Smrt je jenom slovo - Tuhle povídku záchránilo těch pár vtipů a rumu.

Šestačtyřicátej - Zde toho hororu moc není.

Truhla ze Zálivu smrti - Víte proč mají židi velký nos? Protože vzduch je zadarmo. A sex tu nenajdete.

31.10.2015 4 z 5

Velmi čtivé..začnete a nejde přestat, dokud nevíte, kdo je vrah. A ne vždy je to zahradník. :-D

17.10.2015 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Velmi krátká, zato velmi kvalitně napsaná povídka. Ilustrace jsou taky úžasné...

03.10.2015 5 z 5

Drsný střed Evropy: 27 velkých příběhů našeho středověku Drsný střed Evropy: 27 velkých příběhů našeho středověku Zdeněk Čech

Celkem slušně zpracované.

29.09.2015 4 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Asi jako všichni jsem si to přečet proto, že to TAKY napsal Martin. Vytvořený svět a nápad není špatný, ale Píseň ledu a ohně je Píseň ledu a ohně prostě. :-D

23.09.2015 3 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Pro mě nic světoborného, ale nalákalo mě to si přečíst pokračování...

06.09.2015 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Kotleta ubral na šukání a přidal na střílení, takže místo mačkání šourku při čtení jeho prasárniček chcete mačkat dva stříbrný kolťáky. Nebo zlatý Akáčko. Nářez už asi nikdy nepřekotletuje, ale tyhle další pokusy plné hlášek si vždy přečtu. Lovci jsou další krutopřísnou knihou, kterou si přečtete a Zevla je holka, kterou u toho chcete klátit.

02.09.2015 4 z 5

Žižka - Byl lapkou na panství rožmberském? Žižka - Byl lapkou na panství rožmberském? Richard Dostál

Richard Dostál umně vytvořil podobu toho, jak mohl vypadat Žižkův život před tím, než se ocitl v čele husitské revoluce. Vyprávění je doplněno stručnými výňatky z historických kronik, kde se o Žižkovi a jeho souputnících píše. Zatím jsem nečetl nic uvěřitelnějšího o Žižkově předhusitském působení. Doporučuji všem, kteří si na Jana Žižku stále utvářejí vlastní názor jako já.

28.08.2015 5 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

jaede: já bych jim to právě doporučil, aby si uvědomili, jak je ta jejich víra pohodová...

03.08.2015

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Zakoupeno ve slevě za 600,- Chcete-li vědět kde, napište mi do zpráv. Cenu bych nemohl chtít lepší a obsah je prostě hustodémonsky krutopřísnej.

29.07.2015 5 z 5

Ač je kniha napsána dobře pro tu dobu, nějak mi chyběl ten podtitul Za časů hejtmana Jana Žižky. Ten se jako takový objevuje až někdy v polovině knihy. Asi jsem očekávál moc od druhého dílu a na popis bitev apod. si budu muset pořídit jinou knihu o husitství. Holt má rodina Prokopů přednost. Taky chcete mít někoho jako Lešku za "kamarádku"??

24.07.2015 3 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Kvalitní pokračování Tasova příběhu. Líbilo se mi rychlé shrnutí předchozího děje na začátku knihy. Četlo se to skoro samo :-D Doufám, že bude další díl.

06.07.2015 4 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Zatím jediná kniha, kterou jsem od Kundery četl. Zaujal mě její název, ale obsah byl jak vědro zvratků. Nevím co na tom všichni vidí, mě to teda nic nedalo. Knihu můžete v podstatě otevřít na jakékoliv stránce a začít číst, zavřít a otevřít na jiné stránce. Žádný rozdíl.

Možná, ale opravdu možná jí dám druhou šanci, ale zatím mě nic nepřesvědčilo, abych tak učinil.

18.06.2015 odpad!

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Nevím kam to napsat:
První dvě knihy se mi líbily, ale filmy ne, protože se moc předlohy nedržely. Třetí kniha: první polovina ušla, druhá byla nehorázná kravina. Zato s třetím filmem to mám obráceně, protože se zase drží předlohy. Snad tím posledním filmem napraví nepovedenou druhou polovinu knihy.
Mám pocit, že měla autorka rozepsanou třetí knihu, a když viděla ten úspěch knih celkově, tak chvátala s dopsáním třetí a celou její druhou polovinu zbabrala do nepřehledného gůláše.
To, že konec byl hodně předvídatelný, už od začítku ani neřeším.

10.06.2015 1 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Pro mě nejslabší kus z Přemyslovské epopeje. Politikaření v druhé polovině knihy mě i místy nudilo.
P. S.: I tak bych chtěl být rytíř.

27.05.2015 3 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Pro mě slabší než série Hynek Tas z Boru, přesto bych velice rád uvítal pokračování k jemuž otevřený konec vybízí. Celkově výborné čtení hlavně pro historiky laiky, jako jsem já.

22.03.2015 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Nestrhlo mě to tolik jako série o Hynku Tasu z Boru, ale i tak to má něco do sebe. Hlavně je to z doby "líného" Václava IV., kterého nikdo neměl moc rád, ale všichni ho chtěli za krále, protože byl náš a ne německej. Druhou knihu začínám s velkým nadšením.

07.03.2015 4 z 5

Případ zrazeného krále Případ zrazeného krále Stanislav Češka

atilahun: Asi jako ve smyslu obyvatelé Velké Moravy/Velkomoravské říše, tedy Moravané.

25.02.2015

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Lepší než první díl, řekl bych, že i čtivější. Děj pěkně ubíhá a neustále se něco děje. Plné zvratů a lží až do konce.

21.02.2015 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Na cestě. Jak se pustíte do čtení jste na cestě, chcete být na cestě. Chcete si nezávázně užívat a žít jako hrdinové knihy, jako Kerouac. Chcete křepčit v zakouřených podnicích na jazz, který vám vyrve srdce z těla, chcete se zpocení milovat upřostřed polí pod širým nebem, chcete se hnát po nekonečném pásu asfaltu až někam do nikam a chcete o tom všem filozofovat unášeni omamnými látkami. Tahle kniha je jízda a vy se chcete taky vézt.

18.02.2015 5 z 5