Radecek1976 Radecek1976 komentáře u knih

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Velmi silná kniha o druhé světové válce

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Mě také nezbývá nic jiného než oznámkovat nejvyšším hodnocením. Myslel jsem, že se to nebude jinak (obohaceně) vyvíjet, říkal jsem si film je prostě film a občas je lepší než kniha, ale tato kníha je tak dobře napsaná, že jí mohu jen doporučit A TO VŠEM!

12.06.2020 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Docela dobře se to četlo a taky jsem viděl seriál a tak mě zajímala knižní podoba.

12.04.2024 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Neříkám že jsem unešeny ale rozhodně nezavrhuji to, že bych si další díly rád přečetl

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nema chybu, nej, nej

Krize Krize Robin Cook

Napínavý příběh a nezklame žádného čtenáře. Přesto, že jsem tušil kdo zemře, byl jsem i tak překvapen, že tomu bylo jinak. Cook je geniální psycholog.

25.02.2021 4 z 5

Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Václav Miko

Musím na začátek napsat že kniha je napsaná tak dobře, že jsem jí přečetl za jednu noc. Nedřív jsem plánoval, že se do ní před spaním jen letmo podívam, protože Dolfi mě vždycky zajímal a potom do únavy knihu odložit a jít spát, ale zažral jsem se do toho a celá noc byla fuč. Jsou tam některé věci, které nebudou asi úplně přesné například, že jeho lékař vynalezl PENICILIN a Američané mu ho ukradli z jeho pracovny, ale kdo ví? Moc se mi líbil styl jakým je kniha napsaná, vůbec nezdržuje. Vyčet bych snad to, že autor mohl něco uvést o Hitlerovo dětství, aby neznalý čtenář pochopil jeho činy, které udělal později. Spíše bych nazval knihu Pomatený Hitler, protože kniha není jen o drogách. Dneska možná lidí berou víc drog a jsou považovaný za normální! Závěrem knihu doporučuji, nedávám plný počet hvězd kvůli neuvedení zdrojů u některých konspirativních myšlenek.

19.06.2020 5 z 5

Mezi Terstem a Istanbulem: Balkánské národy ve 20. století Mezi Terstem a Istanbulem: Balkánské národy ve 20. století Jan Rychlík

Jedna z těch kvalitnější knížek co jsem četl o diplomacii.

12.06.2020 5 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Dočteno a jsem nadšen

Povoláni do zbraně Povoláni do zbraně Alan Dean Foster

Knihu považuji za velmi zdařilou, ale souhlasím s tím, že hrdina není zrovna sympatický.

25.02.2021 4 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Souhlasím s Andym, je to psané víc odborným textem.

25.02.2021 3 z 5

Křížová palba Křížová palba Matthew Farrer

Ano nevím jak si mi kniha dostala do ruky, nečekal jsem závratného, ale rozhodně jsem se nezklamal. Některé děje se předem prozrazovali, ale dobrý.

19.06.2020 5 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Pro mě to bylo největší zklamání v tomto podivném roce. Ale dám mu šanci a přečtu něco dalšího od toho spisovatele.

12.06.2020 2 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Zřejmě to není šálek mého čaje. Měl jsem co dělat abych ji dočetl.

12.04.2024 3 z 5

Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Václav Miko

Cetl jsem to nedavno napodruhe a hodnoceni mam ted smisene, yda se mi to trochu prehnane, moc spekulativni

12.04.2024 4 z 5

Zápisky z bunkru Zápisky z bunkru Kevin Brooks

Velice silné a těžké čtení

Rodokmen nacistických "Celebrit" Rodokmen nacistických "Celebrit" Václav Miko

Líbilo se mi to

Gestapo v Čechách Gestapo v Čechách Václav Miko

Dočteno a jsem nadšen

14.11.2023 4 z 5

Edvard Beneš, milován i nenáviděn Edvard Beneš, milován i nenáviděn Václav Miko

velmi zajimave počtení

14.11.2023 5 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Kniha se čte dobře