regulax regulax komentáře u knih

Pravidla sýrárny Pravidla sýrárny Michael Paterniti

Konečně dočteno! Kniha je to zajímavá, téma také zajímavé, prostředí, kultura všechno by šlo, ale na něco jsem pořád čekala a nedočkala....poznámky pod čarou často rušily a stačily by na samostatnou knihu. Psáno zeširoka o všem a vlastně o ničem.

10.12.2017 2 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Dick Francis (p)

Příjemné napínavé čtení ze zákulisí jezdectví. Ovšem někdy až přitažené za vlasy čeho všeho je profi žokej schopný a co si nechá líbit. Ať už se jedná o vztah k ženám nebo jeho detektivní moresy.

26.09.2017 2 z 5

7 klíčů ke štěstí 7 klíčů ke štěstí Deepak Chopra

Čekala jsem více praktických rad a návodů. Pouhé teorie a rozbory jsou všude kolem nás. Přesto jsem tam našla pár pasáží, která by se dala tesat, např. že jedno ostré slovo může v těle způsobit z fyzického hlediska velkou pohromu a láskyplné slovo ji může změnit v harmonii.

25.06.2017 2 z 5

Zlatá husa (převyprávění) Zlatá husa (převyprávění) Alena Peisertová

Příjemná "pohádková" změna v četbě, kdy předem víme, že všechno dobře skončí. Kéž by i náš život byl taková pohádka. Díky Čtenářská výzvo 2017!

25.06.2017 5 z 5

Všeník Všeník Daniel Landa

Příjemné čtení o příjemném místě. Autor přiblížil svůj pohled na život a postoj ke společnosti. Místy se nezasvěcený čtenář ztrácí v proudu myšlenek a názorů. Autor až fanaticky sdílí historické a náboženské proudy. Jeho duchovní boj s démony, našeptávači mysli je fascinující a poučný. Deník je vítána změna stylu beletrie.

20.01.2017 5 z 5

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

Víkendové čtení. Skládanka příběhů, někdy lehčích, jindy více k zamyšlení.

30.10.2016 2 z 5

Pravdivý příběh lži Pravdivý příběh lži Hana Lasicová

Nástin života v západní metropoli, chování lidí, způsob pracovní morálky. Příběh okořeněn názvy stanic metra, ulic, kaváren, ale místy to působí až jako místopis Paříže :-). Uvítala bych více francouzské surové reality, ale to je asi na jiný žánr. Zde převládly myšlenkové pochody, úvahy a filosoficko-psychologické snění!

23.09.2016 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Souhlas s tím, že je to příběh děsivý, krutý, ale poutavý a dychtivý po dalším čtení. Sice v poslední třetině se to najednou zlomí a dojde k rozuzlení. Jakoby už byl konec nadosah a nic neobjasněno, tak honem honem. K tomu složí asi fakt ten zdlouhavý objasňující epilog :-). Pak mi neseděl smíšený pobyt mužů a žen - psychických zvrhlíků v jedné bezpečnostní cele. Ale pro detektivní maniaky jako stvořené!

26.08.2016 3 z 5

Psí dědek Psí dědek Michel Guibert

Čtivý příběh, který vás bude napínat do posledního řádku. Zobrazuje krutý osud mladé krásné ženy, která se ocitne v začarovaném kruhu bohatství, lásky, podvádění a vydírání.

20.07.2016 5 z 5

Největší show pod Sluncem Největší show pod Sluncem Richard Dawkins

Evoluce versus Noemova archa! Čtivá kniha, která se snaží objasnit vznik života na Zemi. Někdy moc chemie, fyziky a biologie, které autor používá k argumentaci. Ale vcelku se vzájemně vyvažuje odborný pohled s laicky jednoduchou demonstrací. Prostřednictvím objasněných důkazů se autor snaží vehementně vyvrátit funkci nedokonalého a necitelného tvořitele či konstruktéra. Za vším stojí přirozený výběr se svým postupným zdokonalováním generací, tzv. slogan vyvolených LEPŠÍ ZŮSTANOU!

31.03.2016 5 z 5

Just So Stories / Bajky i nebajky (dvojjazyčná kniha) Just So Stories / Bajky i nebajky (dvojjazyčná kniha) Rudyard Kipling

Soubor povídek, které brilantním humorem vysvětlí původ věcí dávno daných a přirozených. Oblíbená je povídka o slůněti, kterak k dlouhému chobotu přišlo. Mě zaujaly a rozesmály povídky Kočka, která chodila sama a Motýl, který dupal - jelikož z nich jasně vyplývá, že za vším hledej ženu (cherchez la femme)!

25.02.2016 3 z 5

Bouře Bouře Régine Deforges

Úchylné sexuální praktiky zamilované ženy. Ukázka, že sex může být sebezničující. Láska až za hrob!

05.02.2016 3 z 5

Dúhový most Dúhový most Táňa Keleová-Vasilková

Bolestivé téma. Hrdinka prochází vývojem cholerické, negativní, nespokojené, vznětlivé přes manželem podváděné, kamarádkou zavržené až po rakovinou onemocněné ženy středního věku. Brrr! Láska rodiny a chuť žít všechno zachrání.

03.02.2016 odpad!

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Kniha je příjemný mix erotiky a romantiky. Oproti POŠ jsou tam napínavé pasáže. Po druhém díle trilogie netoužím :-(.

29.01.2016 2 z 5

Věř ve svého boha Věř ve svého boha Sidney Sheldon

Čtivé, zajímavé a napínavé zároveň!!!

23.11.2015 3 z 5

Temné království Temné království Carmen Bin Ladin

Příjemné čtení o nepříjemných věcech.

31.03.2015

Raquel: program celkové krásy a tělesné zdatnosti Raquel Welchové Raquel: program celkové krásy a tělesné zdatnosti Raquel Welchové Raquel Welch (p)

S touto knihou jsem se náhodně setkala před 24 lety a okamžitě si ji oblíbila.....nyní jsem se k ni vrátila, jako ke všemu dobrému a osvědčenému, a znovu se pouštím do tajů cviků jógy......nádherná žena, příjemné čtení a hlavně doporučené cvičení je zárukou změny postavy!

24.03.2015 5 z 5