regulax regulax komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělé jako vše od této autorky, čtivé, napínavé, poučné, reálné, i když úspěšnost Hany to asi nedožene! Těším se na další.....

20.08.2019 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Nevím jestli je autorka královna českých detektivek, ale kniha je čtivá, nenáročná krimi povídka. Neurazí, nenadchne.

22.01.2024 5 z 5

Dvojitý gambit Dvojitý gambit Martina Málková

Čtivý love thriller.

06.11.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělá kniha o hrůzných věcech. Prvobytně pospolná společnost s totalitní šikanou!

07.03.2021 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Přečteno! A stálo to za to! Byla jsem mile překvapena, že kniha není striktně jen o lásce AK, ale je bohatě propletena osudy jiných postav. Je to čtivý pohled na ruský život, na náboženství či na carskou smetánku. "Klasicky realisticky" perfektní!

24.03.2018 5 z 5

Mrtvá a živá (Rebeka) Mrtvá a živá (Rebeka) Daphne du Maurier

Film, muzikál nebo kniha vše je perfektní. Téma naivní žabky a bohatého milence vždy zabere. Když k tomu přidáme "Hitchcockovo" tajemno úspěch zaručen.

30.05.2022 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Nádherný a silný příběh! První Steinbeck. A ne poslední. Už mám připraveno Na východ od ráje....

05.12.2021 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Líbilo. I přes drsný název doporučuji i slabším povahám. Hrdina, přes některé nedostatky, mě uhranul a vysloužilý sexy voják je parádní tah.

25.11.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Mrazivé téma, fantasticky napsané, jedinečná Mornštajnová prostě jede....!

15.11.2018 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Čtení ze života. Psychopaté jsou všude kolem nás! Skvělé čtení.

18.03.2024 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásný romantický příběh, ovšem z hrozného pekelného prostředí. Ukázkový galantní vztah mezi mužem a ženou. Nádhera!

24.11.2021 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Ležela ledabyle na nočním stolku, tak proč ji nepřečíst a uvolnit tak místo jiným knihám? Je to vzpomínka na dětství, na bezstarostné dětství, které se už nevrátí...

25.03.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Smutný, melancholický a zároveň nádherný přenádherný příběh! Začátek trochu drhnul, ale to přikládám bohatému ději, pedantnímu vypravěčskému rozsahu autora(ky). Ovšem pak to stojí za to. Geniální!

23.03.2020 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Parádně psaná detektivka! Ovšem to téma - psychický a fyzický teror, ztráta důvěry snoubence, spolupracovníků, život jak ve tmě - hrůza!

21.10.2019 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Remarque - sázka na jistotu, nikdy se nebojím sáhnout po něčem od tohoto autora a těším se na další. Někdy je moc deprese, někdy mnoho nemocí, ale je to realita a vždy nechybí humor, vtipné obraty a nápady (viz "vytahovačka" hřebíků).

01.10.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Četlo se to jedním dechem. Klidně bych si to za čas zopakovala a určitě to bude stále pravdivé a aktuální. Hláška "Nechovej se jako prase!" vznikla určitě díky podnětu knihy Farma zvířat.

25.06.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je to příběh k neuvěření, autor s přebujelou fantazií, která místy až mrazí jak může být pravdivá. Nástin hrůzostrašné sci-fi budoucnosti, která se může stát reálnou přítomností.

19.06.2017 4 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Parádní jízda auťákem partou přátel napříč Amerikou. Průlom bezproblémového bonvivánského studentského života americké mládeže, do kterého trpce zasáhne válka a politika. Ukáže se, že i neohrožená silná přátelství dostanou trhliny a nevydrží na celý život.

20.03.2016 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Fascinující čtení. Tajemný vesmír a nekonečno, to všudypřítomné ticho, ten neskutečný čas. Ve své době nepředstavitelné se hádat s PC a dnes? Kam se podívám, tam velký bratr a chytré zařízení. A jezdit do vesmíru jako s MHD? Sranda. Závěr mě trochu překvapil, ale sci-fi je sci-fi.

27.03.2024 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Skvělý oddech, rychlé, srozumitelné, láska a sex vyhrává. Nevěra, nechtěné těhotenství, nemoci - co to je? :-)

14.03.2022 5 z 5