Taufa Taufa komentáře u knih

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis příběh ještě zlepšuje. Balada o ptácích a hadech dává skvělý čtenářský zážitek z fantasy minulosti a možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní postava zastává spíše negativní názory, což je zajímavě neobvyklé. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha 84 %! Trilogie Hunger games je ještě o stupínek lepší, ale rozhodně DOPORUČUJI!...

31.12.2023 5 z 5

Knížka pro (ne)milovníky češtiny je opravdu skvělá a velmi užitečná. Knížka se mi líbila, byla přehledná a stručná. Možná si zakoupím i pokračování. Doporučuji! 5/5

01.02.2023 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Zajímavá knížka s podklady k zamyšlení, líbí se mi doporučování filmů a knih. Zároveň souhlasím že víra je něco trošku jiného než striktní dodržování pravidel. Určitě poučné, DOPORUČUJI! :)

27.03.2021 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Děj se mi moc líbil. V knize jsou krásné myšlenky. Propracovanost map, rodokmenů, postav a světa středozemě je obdivuhodná, ale pro příběh někdy až moc detailní a zdlouhavá. Po prvním dílu mi přišli jemné zpomalení příběhu, ale i tak super atmosféra a zasloužených 5/5 :)

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

(SPOILER) Hlavní hrdinka vstoupí do příběhu tak nějak nedobrovolně, což ji odlišuje od jiných příběhů. Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis ať už barev, vůní a pocitů příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Hunger Games dávají skvělý čtenářský zážitek ze současnosti (události v Kapitolu) nebo možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce všech tří knih. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha krásných 92 %! DOPORUČUJI!

Máme na víc: #jen se domluvit Máme na víc: #jen se domluvit Danuše Nerudová

Tuto knihu jsem si zakoupil za záměrem dozvědět se více o kandidátce na prezidenta. Paní Nerudová je velice aktivní, schopná a mám mnoho dalších důvodů proč je pro mě jedinou možnou volbou, která má šanci na výhru v prezidentských volbách. Dětství a život mi opravdu připomíná “obyčejnou holku”, líbí se mi její vztah k Brnu a k Vysočině. Vidí v Česku potenciál a nic o sobě neskrývá. Hodně svého času věnovala důchodové reformě, studiu o férových daní a školství. Tím vším je mi sympatická a opravdu vidím šanci na nadějnou a reprezentující hlavu státu, doporučuji přečíst! 5/5

27.12.2022 5 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Pěkné a příjemné čtení. Bohužel oproti knize Dominika na cestě Jižní Amerikou se mi zdálo, že text byl psán stručněji. Více převažují dojmy a pocity, než detaily a zajímavosti z navštívených míst. Těším se na další knihu, snad posune laťku zase výš! 4/5

23.10.2022 4 z 5

Velice zajímavá a praktická kniha. Měl by si přečíst každý obchodník a vedoucí pracovník. Obsahuje mnoho moudrých frází a rad. Občas je z knihy cítit moc extravagantní americký nádech. Čekal jsem malinko víc, ale určitě doporučuji, hodnotím 4/5!

04.07.2022 4 z 5

Kniha mě bavila, zase úplně odlišný a zajímavý fantasy svět. Bylo to napínavé a rozhodně jsem se nenudil. Příběh hezky plynul. Kniha má hezký jazyk, Je to kniha, která je psaná pro mládež, ale fotografiemi dokáže vtáhnout i staršího čtenáře. Těším se na další díly.

11.01.2021 4 z 5

Skvělý fantasy pohádkový příběh. Představivost autora na rok 1937 je opravdu krásná. Oproti tomuto příběhu je Pán prstenů až moc detailní a děj se dost táhne. Hobit je pro začátek rozhodně lepší a čtivější volbou. Dokud jsem nečel Hunger Games, byla to moje top kniha... :)

07.01.2021 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Kniha se čte hezky. Laťka od série HP je opravdu vysoko a toto je jen doplňková kniha série. Nejzajímavější bajka je navíc obsažena v knize HP 7, což mě trochu zklamalo. Jiné bajky byly zajímavé, ale ne top. Brumbálovy komentáře byly fajn! Jazyk je velice čtivý a příjemný, 4/5! :))

08.06.2024 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Byla to moje první kniha od tohoto autora. Kladně hodnotím předmluvu před každou povídkou. Pár povídek je zajímavých a opravdu nutí k zamyšlení, chování a úvahy postav jsou opravdu reálně ošklivé. Většina povídek mě nudila a dalo mi opravdu hodně práce knihu vůbec dočíst… 2/5

01.10.2022 2 z 5

Moudrost lesa Moudrost lesa Peter Wohlleben

Pokud jste četli Tajný život stromů, tak budete hodně zklamaní. I kniha Můj první les mi dala hodně, ale toto mě opravdu nudilo. Kniha neobsahuje žádné nové a zajímavé informace o lese, stromech… Negativně hodnotím celkově pesimistický pohled na vše, jako je například lov a větrné elektrárny. Přijde mi, že jde o sepsání stížností a vylití srdíčka hajného, opravdu veliký pokles po prvních dvou výše jmenovaných knihách, přitom je to škoda. 2/5

23.09.2022 2 z 5

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

Poučné a zajímavé. Určitě přínosné pro obchodníky a podnikatele. Chvílemi (hlavně druhá polovina knihy) méně čtivá a mírně nudnější, proto 3/5.

05.05.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po tom, co jsem zjistil, že zde kniha má 90 % a že se podle ní chystá seriál, jsem měl veliké očekávání. Prvních 100 stran je velice nepřehledných a nudných (možná to bylo nečtením Griši). Dále se příběh a tempo zvyšuje. Zajímavé je vyprávění stejných momentů z pohledu všech šesti vypravěčů a to, že hlavní postavy jsou vlastně záporáci. Druhý díl si přečtu také ale na 5/5 tento díl bohužel není.

15.03.2021 4 z 5

Odpustila jsem Odpustila jsem Immaculée Ilibagiza

Jde o jazykově jednodušší dílo. Zato ale s velmi silným příběhem. Krásné pokračování těžkého životního příběhu - Přežila jsem. Autorky pozitivní energie a víra je obdivuhodná a inspirativní...

10.02.2021 4 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Obsahuje silný příběh podle skutečné události. Snad pomůže k neopakování takových smutných událostí. Je kupodivu nabitá zajímavými pozitivními vztahy, pozitivní energií a odpuštěním...

10.02.2021 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

U tohoto třetího dílu jsem se trošičku nudil, přijde mi jako umělé natahování a jenom opakování hlavních zápletek. Pozitivně hodnotím úžasné fotografie i konec knihy, kniha je hezká, má příjemný jazyk, dobrý poměr hororu a fantasy, ale není nejlepší ze série. Nevím, zda budu číst další 2 díly a těším se, jak se tento díl povede zpracovat filmově.

11.01.2021 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

(SPOILER) Hlavní hrdinka vstoupí do příběhu tak nějak nedobrovolně, což ji odlišuje od jiných příběhů. Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis ať už barev, vůní a pocitů příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Hunger Games dávají skvělý čtenářský zážitek ze současnosti (události v Kapitolu) nebo možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce všech tří knih. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha krásných 90 %! Na to, že jde o druhý díl série, tak příběh nijak nepolevil, je to krásná kniha, DOPORUČUJI!

Tak dobří, že vás nepřehlédnou Tak dobří, že vás nepřehlédnou Cal Newport

Pár zajímavých myšlenek v knize je, ale rozhodně nejslabší kniha na toto téma, z těch 3, co jsem četl. Otravovalo mě neustálé opakování pár myšlenek a přeskakování z jedné osoby na druhou, nedotažené myšlenky do konce, zvláštně použité parafráze. Kniha mě nebavila, na mě je jedná až moc o americký styl. Málo uplatnitelné u nás, 1/5!

23.01.2024 odpad!