TessieB TessieB komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se četla dobře, děj byl plynulý, ale nějak mi tam chybělo více napětí. Jako "vykradačku" Kinga bych to nenazvala, autorka je jeho fanynka, takže se asi určitě inspirovala jeho tvorbou, ale zas tak srovnatelné to podle mě není. Každopádně na prvotinu to bylo docela povedené, neurazilo to a myslím, že si přečtu i další díla. Docela mě zajímá, kam se spisovatelka posune, základ má docela dobrý :)

07.08.2021 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tak to byla jízda. Od začátku do konce. Během čtení se ve mně mísil vztek, bezmoc, zhnusení a ještě další plejáda pocitů. Hodně dlouho jsem nečetla něco, co by mi takhle vlezlo do hlavy. Klobouček, pane Kingu.

01.08.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Těžko uvěřitelný děj, moc náhod a pro mě hodně přitažené za vlasy. Ne tedy námět, ale asi tak všechny situace okolo hlavní postavy... Dočetla jsem vlastně jen díky krátkým kapitolám, které se četly rychle. Možná jsem taky trochu doufala, že se to třeba ke konci lepší, ale bohužel nikoliv. Tři hvězdy za fajn námět a neotřelou obálku. Jestli si přečtu další knihy v sérii se ještě uvidí, možná tomu dám šanci s odstupem času.

19.02.2021 2 z 5

Kniha M Kniha M Peng Shepherd

Jedna z těch typů knih, které jsem během čtení musela odkládat, přestože mě hodně bavila. Dýchala na mě taková bezmoc, že jsem se často přistihla, jak sama pozoruju vlastní stín, jestli je pořád tam, kde má být. Za mne velmi povedené, příběh propracovaný a do poslední chvíle nevíte, jak to všechno dopadne.

21.10.2019 5 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Knížka určitě zaujme krásnou obálkou, stejně jako Hygge. Kupovala jsem si jí před cestou do Dánska a dočítala ji po návratu zpět do ČR. Kdo nebyl v Dánsku, asi si bude myslet, že některé věci v knize zmíněné jsou trošku přehnané. Opak je ale pravdou. V Dánsku jsou všichni neuvěřitelně milí, v Kodani potkáte kol mnohem více než aut a nikdo nikam nespěchá. Moc ráda se k ní ještě někdy vrátím, abych zavzpomínala, jaké to tam bylo, a že opravdu v životě není kam spěchat. Barevné zpracování knihy se hodí do deštivého počasí, kdy vás zahřeje (společně s hrnkem něčeho teplého k pití). Kdo chce, v knize si nějaké moudro určitě najde :)

08.09.2019 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Kniha má rychlý spád, což mají na svědomí krátké kapitoly. To oceňuji. Ale jinak to bylo takové nijaké, napětí bylo zhruba na 10 stránkách (a to až ke konci). Závěr mi přišel hodně překombinovaný a něco ve stylu "Původně to mělo být takhle, ale to určitě už někdo tušil, tak to potvrdím a rychle to vyvrátím něčím ŠOKUJÍCÍM!" Za mě velký průměr oproti prvnímu dílu.

07.02.2019 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Posledních 150 stránek jsem četla jedním dechem i za chůze. Těch 552 stran uteklo jako voda, i když to místy bylo trošičku roztahané (ale to jsem se spíš těšila, KDY UŽ HO KONEČNĚ CHYTNOU?!). Za mě skvělé pokračování série!

30.01.2019 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Místy je vám z knihy nevolno, místy mrazí a ke konci už lehce tušíte, jak to dopadne. Svojí zvrhlostí vás bude držet až do konce a nepustí, dokud nedočtete poslední slovo a neřeknete si "Uf, to bylo něco." Líbí se mi u nich střídání rovin a vyprávění postav, které pak ke konci knihy směřuje do jednoho rozuzlení. Čtenáře může tohle přeskakování ze začátku zmást, ale zároveň vás pořád drží v pozoru, abyste se v příběhu neztratili.

17.04.2018 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Ono na tom Kingovi je stejně nejlepší/nejděsivější to, že vezme věc, co se úplně klidně může stát (úplně v pohodě dostanete ponorku, když jste zavření 24/7 v hotelu a jste nedoléčenej alkoholik), trošku to zveličí, přidá špetku děsivýho nadpřirozena a je to. Takže jakmile budu někde přespávat v hotelu, rozhodně nechci pokoj 217 a na zahradě rozhodně žádný keřový zvířata neplánuju.

22.02.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Milé čtení, u kterého si jeden pobrečí, pousměje a zasní se. Příjemná oddychovka doplněná roztomilými ilustracemi, já jsem byla spokojená :)

08.01.2018 5 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Náhodou, takový správný finský "divno" :)

03.01.2018 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Jelikož to nebyla první kniha od tohoto autora, dávám 4*, protože mám srovnání (Podle mého názoru je prostě Vánoční říše top). Námět a příběh super, četla jsem, že si hodně lidí stěžuje na "omáčku okolo" a "moc se vykecává", ale přijde mi, že to k němu docela patří. Příběhu to dodalo napětí, očekávání, co bude na další stránce. Konec mi přišel možná naopak trošku utnutý v tom nejlepším. A do posledního řádku jsem doufala, že se ještě něco stane. Každopádně Ohnivý muž nezklamal a místo v mojí knihovně si našel :)

02.10.2017 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Z počátku jsem byla velmi skeptická, jelikož počáteční chování hlavní hrdinky až nápadně napovídal další průběh knihy. Opak byl ale pravdou, jemná náznakovost, byla na konci knihy odhalená a zapadlo to všechno do sebe. Příjemné překvapení.

11.07.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Když čtete knihu v metru a zrovna se ocitnete na stanici, o které se v knize právě píše, je to trošku adrenalin. Nápad skvělý, cesty v metru dostaly trošku jiný nádech, ale to je asi tak vše. Trochu jsem doufala v jiný konec, ale ten byl předvídatelnější než jaký zvolil autor. Za mne takový průměr, příjemná oddychovka

06.07.2017 3 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Očekávala jsem asi něco jiného, než kniha nabízela. Byla čtivá, ale znovu po ní asi už nesáhnu.

25.06.2017 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Přečteno jedním dechem, námět jedinečný, zápletka rozvíjena od začátku do konce. Jediné, co mohu vytknout, je asi málo stránek :)

04.04.2017 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Oproti prvnímu dílu mi tenhle přišel o maličko slabší, proto jedna hvězda dolů. Ale jinak mohu doporučit :)

21.02.2017 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Přečteno během pár dní. Vtáhlo mě to do děje, že jsem spala i jen 4 hodiny, jelikož jsem se nemohla do noci odtrhnout. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů.

12.01.2017 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Přečteno jedním dechem.

09.11.2016 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Na knihu jsem se vcelku těšila, i když je zde plno recenzí, které si navzájem odporují.. při čtení jsem občas měla lehké mrazení v zádech, s odstupem času ale nemohu říct, jestli se mi líbila nebo ne. Závěr mi přišel poněkud ukvapený a překombinovaný, nebo jsem to nějak moc nepochopila :) ale téma velmi zajímavé a zápletka také zdařilá.. jen ten konec... ale třeba to byl záměr autora

02.11.2016 4 z 5