vlkove vlkove komentáře u knih

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

(SPOILER) PO PŘEČTENÍ KNIHY JSEM BYLA NAŠTVANÁ!
Námět je úžasný a hlavně originální, děj svižný, postavy vtipné a promyšlené, hlavní hrdinka je sympatická a velmi vtipná.
Vadilo mi občasné přeskakování z místa na místo bez toho aby bylo nějak z textu odděleno nebo naznačeno že právě teď sledujeme jinou postavu.
Obálka je pěkná ale vadí mi ten líbající se pár ne proto že by byl stejný jako na obalu knihy Easy ale proto že hlavní postavy POZOR SPOILER!! se nikdy ve skutečnosti nepolíbili. KONEC SPOILERU!!
Věc která mě skutečně vytočila bylo zakončení, jelikož opět nevyšel další díl, je tento díl neukončený a poslední dvě strany jsou zabijácké, smíříte se s určitým stavem a oni vám ho během jednoho odstavce seberou.

Knihu se chystám přečíst znovu a dávám 4 hvězdy.

14.12.2014 4 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Tak tohle jsem nečekala, čekala jsem snad úplně vše ale tohle... Ten nápad se zrcadlen je úžasný ale to je asi jediné co mi přišlo úžasné. Jelikož jsem fanouškem Twilight, tak nemůžu přenést přes srdce, že je to hodně podobné Stmívání, a proto dávám 1 hvězdu.

12.07.2014 1 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Film je dobrý ale kniha je úžasná, doporučuji všem. Je to taková lehoučká oddychovka. Autorův styl psaní je úžasný, hned jsem si ho zamilovala a chci si přečíst i další knihy od tohoto autora.

04.07.2014 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Moc těžké čtení.

05.11.2023 5 z 5

Kateřina v říši kimči Kateřina v říši kimči Kateřina Kang

Sleduji autorku knihy na IG už nějaký ten čas a proto vím, že její tvorba mi sedí. Kniha je dle očekávání milá, nenáročná a udělá člověku tak nějak dobře na duši. Jednou za čas podobná kniha udělá radost.

22.05.2023 4 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Je těžké nějak celkově knihu zhodnotit, jsem na rozpacích. Cestopisy mám ráda, ale zde se na mě tak nějak nepřenesl ten dobrodružný duch, vítr v zádech a pocit svobody. Chybí mi více popisu přírody a měst, naopak popis setkání s místními mi přišel někdy až zdlouhavý. Občasně jsem se při čtení nudila.
Co se týká autora, tak ten mi popravdě bohužel nebyl sympatický, neřídí se pravidly a hodně věcmi pohrdá. Na straně 256 autor píše dosti zajímavé názory. Doslovná citace. „Já od toho všeho utíká, nedá se v tom žít. V mé zemi už se k sobě lidi ani nechovají jako lidi. Tady je mi mnohem lépe,“ absolutně jsem nešetřil kritikou materialistické společnosti, zmagořené Instagramem, kterou ze srdce nesnáším. „Všem jde jen o to, jak vypadají před druhými. Všichni hledí jen na sebe... (strana 256, Kniha: 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou)
A toto je mi teda hodně proti srsti. Uznávám, že ne vše je vždy růžové, ale zase vše má dvě strany. Nevím, kde autor žije, zda např. ve větším městě kde život plyne jinak, ale u nás na vesnici je krásně a nijak svázaně se necítím.
Chápu, že v některých částech světa jsou lidé srdečnější ale je prostě třeba brát lidi takové jací jsou, všude na světě jsou jak lidé srdeční, tak lidé odtažití. Mně třeba osobně autor svými myšlenkami a postoji moc k srdci nepřirostl. Řeči o materialistické společnosti mě štvou a myslím si, že každý se snaží žít, tak jak umí.
Grafické zpracování knihy je moc pěkné.

09.04.2022 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

HODNOCENÍ SÉRIE: 97 %

04.12.2021 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Moc pěkné doplně příběhu kocoura Boba. Kniha obsahu krátké moudrosti a příběhy zakončené ponaučením. V knize jsou také jednoduché a příhodné ilustrace.

HODNOCENÍ SÉRIE: 93 %

26.07.2021 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Po přečtení třech předchozích povídek došlo i na tu čtvrtou. Ilustrace jsou opět krásné a povídka povedená, možná bych řekla, že se mi líbila ze všech povídek z této série nejvíce.
Poklidné čtení, plné tajemna.

05.07.2021 5 z 5

Smrt Smrt Hubertus Rufledt

S koncem této série jsem spokojená. Kresba je krásná a příběh chytlavý. Nemám co vytknout. Komiksovou sérii doporučuji především holkám.

HODNOCENÍ SÉRIE: 94 %

30.05.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Kniha Stmívání byla jednou z prvních knih, které jsem kdy četla. To je také jeden z důvodů, proč je série Stmívání mým slabým místem a velkou srdeční záležitostí. Mé hodnocení je tedy zcela určitě neobjektivní.
Na příběh Stmívání z pohledu Edwarda čekám od chvíle, kdy se zjistilo, že autorka má něco takového v plánu psát. A konečně jsem se dočkala! Mně se to opravdu líbilo. Příběh není už tak moc romantický a realita doléhá na mysl Edwarda ze všech možných úhlů. Co jsem si opravdu užila, tak to byly jakékoliv informace o rodině Cullenových, nemohu si pomoci, ta rodina mě opravdu fascinuje.
Kniha je o hodně delší oproti Stmívání, jelikož Edward nepřemýšlí normální lidskou rychlostí. Tento fakt napomáhá tomu, že situace z jeho pohledu je popsána mnohem obsáhleji.
Přiznejme si to na rovinu, tohle není žádný skvostný příběh ani světově převratné dílo. Příběh má hodně mezer a vlastně to není ani moc uvěřitelné.
V budoucnu určitě ocením další knihy z tohoto světa. Je to pro mě velká nostalgie, a tak nějak mě čtení vrací o pár let zpět, a přitom vždy zahřeje u srdce.
Co si neodpustím, tak to je komentář k českému vydání knihy. Tuny a tuny překlepů, chyb a nesrozumitelných vět. Překlad je opravdu hodně krkolomný a musím říci, že jsem snad nikdy nečetla takto špatně udělaný překlad. Ještě větší chybu vidím v tom, že nakladatelství něco takového pustilo do tisku. Proto nejsem naštvaná na samotnou překladatelku ale na špatně odvedenou práci redakce, korektury a samotného nakladatelství. Jsem si jistá, že tento fakt zkazil čtení mnoha českým čtenářům. Já sama se snažím oddělit formu od příběhu. Jsme si jistá, že autorku by velice zklamalo, jak moc je české vydání ošizeno.

Knihu doporučuji číst jen opravdovým fanouškům původních knih. Nedoporučuji číst tuto knihu jako první ze série. Půlnoční slunce je spíše doplňkem příběhu z pohledu Belly. Raději doporučuji všem, kteří o četbě této knihy uvažují a nečetli Stmívání, aby nejprve sáhli právě po první knize z pohledu Belly. Pokud se vám původní příběh nelíbil, nevidím důvod k tomu, číst Půlnoční slunce.

14.03.2021 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Ty jo, tak to bylo hodně špatné. Dash je strašně otravný, přechytračený floutek, který je opravdu nesympatický. V mé řeči bych ho nazvala kreténem. Lily je hodně dětinská. A tím to vše jen začíná.
Námět je super, zpracování, tempo a hlavní myšlenka už tak super nejsou.
Utahané, nezajímavé a zase utahané. Vánoční atmosféra je jen na pár stranách knihy, pak to tak nějak vyprchalo.
Prostě doporučuji maximálně tak pro nezkušené čtenáře do 14 -15 let.

14.12.2020 1 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Řekněme si to na rovinu, původní trilogii se to nemůže rovna. Hlavní odlišnost vidím v postavách od kterých se následně odvíjí děj. V původní trilogii jsou hlavními lákadly postavy, bezmoc, nespravedlnost, vůle bojovat a v neposlední řadě i nějaká ta láska. Zde musím přiznat, že se Snowem jsem se nemohla nikterak sžít. Snow je sebestředný a prospěchářský zmetek, ale zase na druhou stranu alespoň se dozvíme co vedlo k jeho dalšímu jednání. V žádném případě ho nelze litovat.
Líbí se mi vykreslení vzniku hladových her a dokreslení spojitostí s původní trilogií. Oceňuji vložené texty písní a osvětlení vzniku písně o oběšenci.
Bylo to dobré, čtivé a napínavé čtení obsahují minimum nudný částí. Knihu doporučuji, prostě mi jen chyběla Katniss a Peeta.

31.10.2020 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Musím říci, že toto je příběh na který si pravidelně vzpomenu zhruba každý měsíc a to je pro mě neuvěřitelné. Všimla jsem si toho, že je pro mě příběh prostě jedinečný ale zároveň má velký přesah. Vždy když na příběh myslím mám takový zvláštní a někdy až tísnivý pocit. Příběh obsahuje tolik bezmoci, vůle přežít a nespravedlnosti života. Katniss je velice silná hrdinka i když vždy nemusí působit sympaticky ale o tom to celé je. Řeknu vám, že někdy se cítím jako by ten příběh byl skutečný a postavy opravdu někde žily a přeji si tak moc aby byly konečně šťastné. Je neuvěřitelné, že autorka dokázala napsat takovou knihu, která i po stém přečtení je stále stejně dobrá.

27.08.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Pěkný příběh. Mělo to pár hluchých míst ale i přesto mi to přišlo věrohodné, srozumitelné a srcervoucí. Jediné co bych autorce vytkla je to, že není v pořádku pozorovat cizího člověka jak spí a dále není v pořádku vejít bez zaklepání do koupelny, kde je jiný člověk.

20.08.2020 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Ty jo, kdyby mi bylo 14 nebo 15 let po dočtení knihy bych dva dny běhala po baráku s knihou nad hlavou a vykřikovala nadšením, poté bych knihu doporučila všem, které bych potkala a nakonec bych s knihou spala v posteli a dala ji pryč až ve chvíli kdyby vyšel další díl.
Pro cílovou skupinu co má ráda upíry je toto naprostá bomba.

22.04.2020 4 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Dočteno. Jsem spokojená, série se řadí mezi mé nejoblíbenější. Příběh měl pár chyb, většinu zvratů jsem odhadla 100 stran přede ale i přesto se mi to jako celek líbilo. Čtivost je neuvěřitelná a příběh dobře promyšlený. Celou sérii doporučuji.

HODNOCENÍ SÉRIE: 99 %

28.01.2020 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Kniha je krásná, doporučuji i stejnojmenný seriál. První dvě série seriálu převyprávějí události z knihy.

02.09.2019 5 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Musím přiznat, že napřed jsem viděla film a až potom četla knihu. Myslím, že tato skutečnost mi pomohla překonat prvních pár stran knihy a začíst se do příběhu. Celkové zpracování knihy se mi líbilo. Příběh je zvláštní ale má své kouzlo. Chápu, že se kniha nemusí líbit všem ale určitě si své čtenáře najde.

12.07.2019 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Upřímně kniha mě zklamala. Začátek knihy byl slibný, ale postupně se děj stal zdlouhavým a kniha mě začala nudit. Hlavní hrdinka se chová nelogicky, Josh působí nepropracovaně a svým charakterem mírně ohraně. Vysvětlení a rozuzlení událostí, které potkaly hlavní hrdinku, bylo nedostatečné, nepropracované a ne moc reálné.
Kniha se nečetla úplně dobře, je psaná ne tak moc čtivě a trošku těžce, čemuž nepřispívá ani velice malé písmo a hodně slov na stránce.
Pokud hledáte knihy podobného ražení, doporučuji Překroč svůj stín a Tajemství Elly a Michaela.

25.01.2018 2 z 5