Zirvith Zirvith komentáře u knih

Plán vaší duše Plán vaší duše Robert Schwartz

Tuhle knihu by si měl povinně přečíst každý :-) Je v ní toho celkem dost vysvětleno, kniha je zajímavá a dobře se čte :)

03.07.2019 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Poněkud složitá kniha, která je napsaná sice hezky, ale moc se jí nedařilo vtáhnout mě do děje. V postavách jsem se také příliš neorientovala - na mě moc složitá a nic neříkající jména a velké množství postav v minulosti, stejně jako názvy statků a míst.
Pak mi tu nějak nesedí ta ichforma, na kterou jsem si napřed musela trochu zvykat, a taky mi přijde, že je kniha jenom o bádání a srovnávání minulosti s přítomností. A ostatně v knize je daleko více otázek jak odpovědí. Ke konci už to bylo sice aspoň o něco zajímavější, ale i přesto knihu považuju za docela nezáživnou. Do čtení jsem se musela spíš nutit.

03.09.2017 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jo, celkem čtivá kniha, ale ani mě příliš nenadchla :)

17.07.2023 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od Kinga. Čekala jsem sice zajímavější horor, ale četl se celkem dobře. Ano, většina knihy sice byla tak podrobná, až byla nudná, ale i přesto se to číst dalo. Ale ten konec... no prostě šílený.

23.02.2023 3 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Řekla bych, že tahle kniha patří mezi ty lepší v tomhle žánru, četla se dost dobře. Hlavně tedy ze začátku, v první polovině, jsem se od knihy nemohla téměř ani odtrhnout, jenže pak tam nebylo pomalu nic jiného než samá erotika, takže to trochu už nudilo, a potom až ke konci to začalo být opět vcelku zajímavé a napínavé. Ale ten úplný konec? Nesnáším když knihy končí zrovna takhle.

30.03.2022 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tma mě bavila o dost méně jak Strach. Tahle kniha mi přijde spíš nudnější, nic moc se tam neděje víc jak polovinu knihy. Ovšem i přesto se to četlo dobře, to ano, jen mě to příliš nezaujalo. Ale ten konec... no, ten byl hodně zvláštní.

21.12.2022 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Naprosto úžasný horor. Akorát asi nebyl dobrý nápad číst takhle mrazivou knihu zrovna v zimě... Čtivé, napínavé... Rozhodně lepší, než jsem čekala. Jenom ta poslední část mě jaksi úplně dostala. V tom negativním smyslu.
Jinak Kinga jsem ještě nečetla, tak nemůžu posoudit podobnost s jeho knihami.

09.12.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Hodně čtivá kniha, četla se víceméně sama. Občas skutečně vtipná, minimálně jedna scéna mě doopravdy dost pobavila. Příběh taky fajn, některý věci z děje mi připomínají i můj život.

23.11.2022 4 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Druhý díl se mi snad líbil o něco víc jak ten předchozí. A i když je to zvláštní, tak Payton je mi ve spoustě věcech velmi sympatická a taky je tak trochu podobná mně v posledních letech.

16.06.2022 4 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

No nevím, taky se mi tenhle díl moc nezdá. Jako nebyl úplně špatný, hlavní postavy ušly, ale občas tam některý dialogy a scény prostě nedávaly smysl. A to jejich dohazování mi taky vadilo, určitě se ten příběh dal vymyslet lépe.

09.01.2022 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Na to, že detektivky vůbec nečtu, mě překvapilo, jak dobře se kniha četla :) Děj byl pěkně napínavý a rychle ubíhal. Akorát teda většina těch dánských jmen se docela blbě pamatuje :)

04.08.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Od Kariky jsem před Trhlinou přečetla ještě Strach a Tmu a musím říct, že Trhlina se mi z nich líbila nejméně. Není úplně špatná... Celkově se jeho knihy čtou dobře, jenom... víc jak polovinu knihy se tam téměř nic zajímavého nedělo, až na samém konci se to četlo už fakt rychle. Co se týče Tribeče, ano je to lákavé se na něj v zimě vydat, ale bohužel já se bojím obvykle potmě i doma, takže bych takový výlet asi moc nezvládla. A ohledně uvěřitelnosti příběhu - proč ne. Je to sice děsivé, ale nic co bych si nedovedla představit jako reálné. Kniha ale nutí nad příběhem docela přemýšlet.

01.05.2023 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Celkem zvláštní kniha. Její velká část byla poněkud nudnější a zdlouhavá, ale nečetla se nejhůř. Zajímavé to však začalo být až ke konci, ale i přesto to není nic, co by mě výrazně zaujalo.

18.03.2023 3 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Tohle je první kniha od Murakamiho, kterou jsem kdy četla. Předtím jsem ani nevěděla, co přesně píše. Tuhle knihu jsem si vybrala jen ze dvou důvodů. Jednak kvůli Čtenářské výzvě a jednak kvůli jeho názvu. Říkala jsem si, že jakožto spisovatelce se mi tato kniha může hodit.
Některé kapitoly se mi líbily víc, jiné méně. V knize je i pár zajímavých a užitečných informací. Zaujalo mě, že Murakami píše vždycky jen jednu věc současně. Ne jak já rozepsaných deset knih a několik povídek k tomu... :D
Doteď jsem znala Murakamiho jen jménem a vůbec nic o něm nevěděla. Ale díky této knize jsem se s ním myslím seznámila dostatečně :) Dokonce se tam občas zmiňuje i o svých dřívějších knihách, takže teď jsou mi trochu známy také ony. Nicméně Murakami nikdy nebyl autor, který by mě lákal číst, a tahle kniha mě příliš nepřesvědčila, abych si od něj přečetla ještě něco jiného, přestože jiné jeho knihy jsou určitě záživnější a čtivější :) Nečetlo se to zrovna snadno, ale docela mě pobavil druhý doslov.

01.12.2022 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Lepší. Mnohem lepší jak první díl. Nejen že se to četlo o dost lépe, ale taky mi víc vyhovovala situace, prostředí i postavy mi byly sympatičtější. V prvním díle mi Nataša připadala celkem fajn, ale ve srovnání s Hailey jsem ji už tolik nemusela. Hailey je mi v mnohém podobná, tudíž je mi i dost blízká a docela jsem si ji oblíbila. A William byl taky skvělý, také bych se do něj nejspíš hned zamilovala :)

17.11.2021 4 z 5

Minulé životy Minulé životy Atasha Fyfe

Hodně dobrá a čtivá kniha, která toho o reinkarnaci dost vysvětluje. Líbilo se mi, že obsahuje tolik příkladů formou příběhů lidí z regresí.
Kniha neobsahuje žádné nesmysly. Všechno, co se nám děje, má někde svůj původ (většinou tedy v minulých životech). Pochyby nejsou nutné. Já kdysi dávno v reinkarnaci pouze věřila, líbila se mi ta myšlenka, ale později, před pár lety, jak jsem se o tohle téma začala více zajímat, jsem postupně zjišťovala, jak to všechno ve skutečnosti probíhá a funguje, takže já už dávno o reinkarnaci nepochybuji. Jsem o ní pevně přesvědčena. Jako spousta dalších lidí včetně autorky. Proto opravdu není důvod k pochybám :) Na tohle téma jsem přečetla už více knih, a v této nevidím nic, co by mělo být nesmyslem. Takhle nějak to prostě funguje. A já, přestože si sama nedokážu vybavit žádnou vzpomínku z jakéhokoli minulého života, tak mě kniha dovedla k několika zajímavým úvahám a uvědomila jsem si, že jsem v některém životě musela být snad eskymákem, který zapadl někde ve sněhu a umrznul, protože v mém životě je až příliš negativních souvislostí se zimou a sněhem :) Anebo třeba vždycky mě hrozně lákala doba VFR, takže doufám, že jsem v ní třeba i žila.. stejně jako autorka :) Každopádně knihu bych doporučila přečíst každému :)

17.10.2020 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Ačkoliv pěkně rozsáhlá kniha, přečtena zhruba za pouhých deset dní. Dosti čtivé, napínavé a děj krásně ubíhal. Nejvíc se mi však líbí to prostředí Amazonie, která mě vždycky hrozně lákala.

03.08.2020 5 z 5

Osudy duší - Smrt a zrození Osudy duší - Smrt a zrození Michael Newton

Celkem poučná kniha, ačkoliv úplně všemu přeci jen nerozumím a je tam i pár věcí, nad jejichž existencí trochu pochybuju. V některých věcech ohledně fungování duchovního světa mám prostě zmatek. Třeba zrovna výběr těla. Doteď jsem si myslela, že si duše sama vytvoří tělo i osobnost jaké chce, a ne že si jen vybere nějaké z těch existujících. Ale zaujalo mě, že se duše může rozhodnout, že se už nikdy na Zemi neinkarnuje. Pokud je to pravda, tak si akorát říkám, proč se moje duše vůbec inkarnovala... Protože do dalšího života už nechci.

18.11.2022 3 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Kniha se četla celkem v pohodě a Lilith mám dost v oblíbě, ta postava je mi docela blízká a v některých věcech mi je podobná. Občas zde však byly nějaké nudnější části a hlavně situace se Celií mě také příliš nebavila - ale ten závěr byl fakt hezký. Ale moc mě nebaví knihy, ve kterých se děj točí okolo práce a hlavně z prostředí podnikatelů a boháčů. Děj se dá zasadit do mnohem originálnějších prostředí.

27.05.2022 3 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Tahle kniha je docela zvláštní. Horory mám sice hodně v oblibě, ale asi jsem čekala, že tenhle bude poněkud lepší. První část mi přišla celkem zajímavá a dobře se četla, ale většina druhé části už trochu nudila. Jinak nevím co si o knize myslet. Mám sice ráda zvrácenosti, ale v tady toho na mě bylo místy trochu moc :) A ještě ten konec mohl být víc uzavřený.

30.04.2022 3 z 5